آخرین اخبار
 
کد مطلب: 74917
ياداشت دانشجويي
عهدي براي تبيين
تاریخ انتشار : 1394/02/16 10:06:47
نمایش : 1471
شهدا خودشان يک وسيله انتقال مفهوم از هر زمان به زمان ديگري هستند

به گزارش منطقه آزاد، آگاهي پل ارتباط و انتقال يک مفهوم و گفتمان از يک عصر و زمان به زمان ديگر است، خيلي از مفاهيم و گفتمان ها به علت اينکه فرايند انتقالشان با مشکل روبرو مي شود بعد از يک مدت به فراموشي سپرده مي شوند.

انقلاب اسلامي يک گفتمان است که در زمان شکل گيري خيلي زود فراگير شد و باعث تغييرات بنيادي و زيادي در معادلات جهاني شد و بسياري از معادلات موجود جهان را تغيير داد، اسلام -ايدئولوژي حاکم بر اين انقلاب- با خون شهيدان انقلاب را  به پيروزي رساند، شهدا خودشان يک وسيله انتقال مفهوم از هر زمان به زمان ديگري هستند،  شهدا عند ربهم يرزقون­ اند، يک پيام زنده و بهترين وسيله براي انتقال هر مفهوم و پيام براي زمان هاي مختلف­.

بهترين سوال که ذهن هر مخاطبي را در هر زماني به خودش در گير مي­ کند و سوال اولين قدم براي کسب آگاهي است. چرا؟ چرا يک شخص از خانواده، مال و جان خودش مي گذرد؟ چرا يک شخص نسبت به ظلم ديگران سکوت نمي کند و براي مقابله با ظلم بر مي خيزد و در اين راه خون پاکشان بر زمين مي ريزد. پيدا کردن جواب صحيح اين سوال منشاء کسب آگاهي براي انسانها است.

شهدا وظيفه خودشان را به درستي براي دفاع از اسلام انجام دادند و ما بايد اين پيام و کاري که انجام داده­اند را به نسل هاي بعدي انتقال دهيم و در اين راه با شهدا عهد مي بنديم که در را تبيين اسلام و انقلاب اسلامي استوار بمانيم، عهد مي بنديم که از جان خود در اين راه فروگذار نمانيم و پيام اين انقلاب را در همه زمينه ها براي نسل خودمان و نسل هاي بعد از خود تبيين کنيم، عهد مي بنديم که در مقابل کوتاهي ها فروگذار نمانيم و در مقابل ظلم ظالمان حتي لحظه اي از پاي ننشينيم.

غفار موسايي
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر