آخرین اخبار
 
کد مطلب: 107012
به همت دفتر همکاري هاي علمي و بين الملي دانشگاه شهرکرد صورت گرفت
توسعه همکاري هاي علمي- پژوهشي دانشگاه شهرکرد با دانشگاه هاي عراق
تاریخ انتشار : 1396/11/28 12:53:50
نمایش : 267
همکاري‌هاي علمي-پژوهشي دانشگاه شهرکرد با دانشگاه‌هاي عراق به همت دفتر همکاري هاي علمي و بين الملي دانشگاه شهرکرد توسعه پيدا مي کند.
به گزارش منطقه آزاد؛ محسن بهمني رييس گروه همكاري هاي علمي و بين المللي دانشگاه شهرکرد با دكتر ياسر الحجاج  رايزن علمي و فرهنگي سفارت عراق با هدف زمينه سازي انعقاد تفاهم نامه بين دانشگاه شهرکرد و برخي از دانشگاه هاي عراق  به منظور توسعه و گسترش همکاري هاي علمي و پژوهشي در محل سفارت اين کشور در تهران ديدار و گفتگو کرد.

در اين ديدار بهمني ضمن معرفي توانايي ها و قابليت هاي دانشگاه شهركرد به عنوان يكي از دانشگاه هاي جامع كشور و بيان ويژگي ها و قابليت هاي استان چهارمحال و بختياري در كشور گفت:  دانشگاه شهركرد در راستاي تحقق اهداف و چشم اندازهاي همكاري هاي علمي و بين المللي مجدانه به دنبال توسعه فعاليت هاي آموزشي  از قبيل جذب دانشجو، تبادل استاد و دانشجو، برگزاري كارگاه هاي علمي ، انجام پروژه هاي تحقيقاتي و پژوهشي مشترک با كشورهاي همسايه به ويژه کشور عراق است.

بهمني در ادامه به ورود اولين گروه دانشجويان غيرايراني به دانشگاه شهركرد و عملكرد موفق اين دانشگاه در اين زمينه اشاره کرد و با اذعان  به استانداردهاي بالاي علمي دانشگاه شهركرد در فرايند پذيرش، آموزش و پژوهش دانشجويان خارجي، به نمايندگي از دانشگاه شهرکرد براي پذيرش دانشجويان عراقي  در رشته هاي مختلف به ويژه در رشته هاي كشاورزي، دامپزشكي و منابع طبيعي اعلام آادگي کرد.

در ادامه اين ديدار ياسر الحجاج،  ضمن ابراز خرسندي، براي گسترش و توسعه فعاليت هاي علمي و فرهنگي  کشور متبوعش با دانشگاه شهركرد اعلام آمادگي كرد و با استقبال از اين همكاري ها، علاقه خود را براي حضور و بازديد از دانشگاه شهركرد در آينده نزديك ابراز داشت.

 گفتني است، مقرر گرديد در بهار سال آينده، هياتي از دانشگاه هاي عراق از دانشگاه شهركرد بازديد کنند و همچنين مسئولان دانشگاه شهركرد نيز ضمن بازديد از دانشگاه هاي عراق زمينه هاي لازم براي همکاري هاي علمي، آموزشي، پژوهشي و تحقيقاتي مشترک را فراهم نمايند.

انتهاي پيام/920م
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر