آخرین اخبار
 
کد مطلب: 107003
نماينده مردم استان چهارمحال و بختياري در مجلس خبرگان رهبري:
ما 14 معصوم داريم و معتقد نيستيم که معصوم پانزدهم آقاي لاريجاني است
تاریخ انتشار : 1396/11/19 17:42:43
نمایش : 270
انتقاد صحيح خوب است اما تضعيف کردن هم مخالف شرع است و هم مخالف عقل. برخي نبايد به تضعيف قوه قضاييه بپردازند. ما 14 معصوم داريم و معتقد نيستيم که معصوم پانزدهم آقاي لاريجاني است.
به گزارش منطقه آزاد، آيت الله اسلاميان نماينده مردم استان چهارمحال و بختياري در مجلس خبرگان رهبري در ديدار با فرهنگيان استان، ايام الله دهه مبارک فجر را تبريک گفت و نقش ولي فقيه و رهبر را در اين انقلاب تبيين کرد.


اسلاميان گفت: مثل حالت گاز گرفتگي که گفته مي شود فرد دچار يک حالت رخوت و سستي شيرين مي شود نکد نظام ما هم اين چنين شود. اين حالت شبيه لذت هاي مادي است، که انسان چشم باز مي کند و مي بيند در گناه فرو رفته و از انسانيت هم ساقط شده.

وي در پاسخ به اينکه چرا امام خميني(ره) رهبر آينده را تعيين ننمود ابراز داشت: بخاطر اينکه ولايت فقيه انتصابي نيست يک مقامي است که خدا مبنايش در ولايت فقيه اينست. اگر بنا بود با نصب و تعيين رهبر قبلي تعيين شود نبايد مي گفت اين يک مقام خدادادي است. بايد مصداق آن را شناخت. بايد مجتهدين عادلي باشند که بنشينند و تصميم گيري کنند. اگر امام معصوم باشد، امام معصوم اشتباه نمي کند. اما در غير از مقام عصمت اينطور است. خبرگان وقتي مي خواهند انتخاب کنند بايد مشورت کنند.


نماينده مردم استان چهارمحال و بختياري در مجلس خبرگان رهبري مباحثي پيرامون مشاوره و عبارت«و شاورهم في الامر» بيان داشت و تصريح کرد: آمده است که اي پيامبر مشورت کن ولي تصميم درخصوص يک نفر است.

اسلاميان گريزي هم به موضوع انتقاد و انتقادپذيري زد و اظهار کرد: انتقاد صحيح خوب است اما تضعيف کردن هم مخالف شرع است و هم مخالف عقل. برخي نبايد به تضعيف قوه قضاييه بپردازند. ما 14 معصوم داريم و معتقد نيستيم که معصوم پانزدهم آقاي لاريجاني است. يکي از شرايط قضاوت اجتهاد است از نظر امام خميني(ره)، اما نداريم.

اسلاميان در پايان ضمن پاسخ به سوالات حاضرين نکاتي را پيرامون انتقاد از دولت و ارتباط آن با اعتراضات بيان داشت


انتهاي پيام/920م

 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر