آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106999
معاون فرهنگي- اجتماعي وزارت علوم، تحقيقات و فنآوري:
انقلاب اسلامي يکي از پايدارترين و ماندگارترين تحولات در کشور است/شهروندان در مقابل تعهدات مسئولين حق مطالبه دارند
تاریخ انتشار : 1396/11/18
نمایش : 276
معاون فرهنگي- اجتماعي وزارت علوم، تحقيقات و فنآوري گفت: تکريم و احترام به حقوق ديگران، سرمايه‌هاي اجتماعي و مشارکت در مجموعه‌هاي مختلف، سرمايه‌ي فرهنگي است و دانشجو در زمان تحصيل بايد با شرکت در فعاليت‌هاي جانبي، از اين سرمايه‌ها بهره‌مند گردد.
به گزارش منطقه آزاد؛ ويژه‌برنامه جشن انقلاب به مناسبت دهه فجر و پيروزي انقلاب اسلامي ايران با حضور غلامرضا غفاري معاون فرهنگي- اجتماعي وزارت علوم تحقيقات و فنآوري، حجت‌الاسلام‌ سيد جعفر مرتضوي مدير کل تبليغات اسلامي چهار محال و بختياري، حجت‌الاسلام سعيد صفي مسئول نهاد نمايندگي رهبري در دانشگاه شهرکرد، جمعي از مسئولين، کارمندان و دانشجويان دانشگاه شهرکرد برگزار شد.


غلامرضا غفاري معاون فرهنگي- اجتماعي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري طي سخناني در اين ويژه برنامه ضمن ابراز خرسندي از حضور در دانشگاه شهرکرد و تبريک ايام‌ا... دهه‌ي فجر گفت: انقلاب اسلامي به ملت ايران هويت بخشيد و به واسطه‌ي اين انقلاب جهان ملت ما را شناخت.


معاون فرهنگي اجتماعي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري افزود: انقلاب اسلامي ايران يکي از پايدارترين و ماندگارترين تحولات درون کشور است که به واسطه‌ي دستاوردهاي عظيمي که به بار آورد، درخشيد و ماندگار شد.


غفاري به نقش دانشگاه و تفکر دانشجويي در پيروزي انقلاب اشاره کرد و گفت: دانشگاهيان به عنوان سرمايه‌هايي که برمبناي عقلانيت و هوشياري عمل مي‌کنند، هم‌اکنون در توسعه‌ي کشور نقش به‌سزايي دارند و با توجه به اين وظيفه‌ي خطير نبايد نقد خويشتن را فراموش کنند.معاون فرهنگي اجتماعي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري دانشگاه‌هاي نسل چهارم را به‌عنوان دانشگاه‌هاي برخوردار از سرمايه‌هاي چندگانه، حساس به محيط پيرامون و رعايت حقوق شهروندي، معرفي کرد و گفت: مهم‌ترين وظيفه‌ي دانشگاه تعليم علم و پژوهش است، با اين حال دانشگاه يک نهاد فرهنگي و اجتماعي است و موظف است مهارت‌هاي زندگي را بياموزد و راهنماي افراد براي ايجاد زندگي موفق باشد.


غفاري افزود: هر شهروندي در مقابل وظايف و تعهدات مسئولين حق مطالبه و نقد دارد، با اين وجود اين جنبه از حقوق شهروندان کمتر مورد توجه قرار مي‌گيرد.


معاون فرهنگي- اجتماعي وزارت علوم، تحقيقات و فنآوري در ادامه تعليم و تربيت را وجه تمايز دانشگاه و آموزشگاه برشمرد و تصريح کرد: تکريم و احترام به حقوق ديگران، سرمايه‌هاي اجتماعي و مشارکت در مجموعه‌هاي مختلف، سرمايه‌ي فرهنگي است و دانشجو در زمان تحصيل بايد با شرکت در فعاليت‌هاي جانبي، از اين سرمايه‌ها بهره‌مند گردد.

معاون فرهنگي اجتماعي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در پايان با تأکيد بر انجام وظايف فردي، نقد خويشتن و وجدان کاري ابراز اميدواري کرد که شاهد شکوفايي و رشد بيش از پيش کشور باشيم.حميدرضا عزيزي معاون فرهنگي دانشگاه شهرکرد در آغاز اين برنامه ضمن خوش‌آمد گويي به حاضرين و تبريک سي و نهمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي گفت: ما شاهد بروز انقلاب‌هاي زيادي در جهان بوديم و قرن ۲۰ را قرن انقلاب‌ها مي‌دانند، با اين وجود انقلاب اسلامي ايران جز چهار انقلاب بزرگ و تأثيرگذار است که علاوه بر تغيير و تحول داخلي بر مناسبات بين‌المللي هم اثر داشت و در آن شاهد سطحي از آزادي بيان نسبت به انقلاب‌هاي ديگر هستيم.

وي ايدئولوژي فراگير، ادعاي جهاني‌سازي و آزادسازي جهان، رهبري بزرگ و خوشبين به آينده بودن پيروانش را ازجمله ويژگي‌هاي انقلاب‌هاي بزرگ برشمرد و گفت: تفاوت انقلاب اسلامي ايران با ساير انقلاب‌ها در اين است که انقلاب ايران مکتبي است که قائل به اسلام و قواعد و آرمان هاي الهي است و اگر از آن‌ها عدول کنيم به پيروزي نهايي نمي‌رسيم.حجت‌الاسلام سعيد صفي مسئول نهاد نمايندگي رهبري در دانشگاه نيز در اين جشن ضمن تبريک به مناسبت ايام‌الله دهه فجر گفت: انقلاب اسلامي فرايند تکامل رسالت انبيا الهي است که تلاشش، تثبيت معيار حق است.


اين رسالت از زمان پيامبر اسلام در فضاي انديشه اسلامي آغاز شد در دوره ائمه تبيين شد و در عصر غيبت توسط علماي شيعه جهت استقرار اين انديشه تلاش زيادي شده است و قيام‌هاي متعددي اتفاق افتاد که هرکدام زمينه اي براي انقلاب اسلامي‌اند.مسئول نهاد نمايندگي رهبري در دانشگاه شهرکرد در بخش ديگري از سخنانش گفت: چهل‌سالگي تکامل انقلاب اسلامي است و آنان که دم از ياس و نااميدي مي‌زنند و از ناکارآمدي نظام اسلامي دم مي‌زنند، لازم است بدانند که همه دشمنان انقلاب اسلامي اعتراف به پيشرفت انقلاب کرده اند.انتهاي پيام/۹۲۰م
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر