آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106995
بلاهايي که در مخوف‌ترين زندان‌هاي رژيم صهيونيستي بر سر دختران و زنان فلسطيني مي‌آورند+تصاوير
تاریخ انتشار : 1396/11/16 09:34:13
نمایش : 408
در جديدترين افشا گري‌هاي صورت گرفته از جنايات صهيونيست‌ها، شماري از اسراي فلسطيني از تعرض و تجاوز جنسي‌اي که توسط نظاميان صهيونيست انجام شده است، پرده برداشتند.
به گزارش منطقه آزاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،بي شک درد و رنج فلسطيني‌هاي سرزمين‌هاي اشغالي تنها به اشغال سرزمين‌شان و از دست دادن خانه و کاشانه‌شان به دست صهيونيست‌ها محدود نمي شود، بلکه اين تجاوز داراي ابعاد متعددي است که برخي از آنها تاکنون مخفي مانده و يا ناديده گرفته شده است.

اين گزارش به يکي از مخوف‌ترين و غير انساني‌ترين اين ابعاد مي‌پردازد که تاکنون تلاش بسياري از سوي رژيم صهيونيستي صورت گرفته تا از برملا شدن آن جلوگيري شود.

روزگار سياهي که دختران و زنان فلسطيني در چنگال خونين صيونيست‌ها گذراندند

گزارش هاي موثقي وجود دارد که ثابت مي کند، اغلب فلسطيني‌هايي که توسط نظاميان رژيم صهيونيستي به اسارت گرفته مي شوند، علاوه بر شکنجه و آزار و اذيت هاي جسمي و روحي در معرض انواع تعرض ها و سوء استفاده هاي جنسي از سوي نظاميان صهونيست قرار مي گيرند.

بالطبع قربانيان اصلي اين تعرض ها و تجاوزها را زنان و کودکان فلسطيني تشکيل مي دهند و از آنجا که مقامات رژيم صهيونيستي به ويژه در دواير امنيتي و نظامي در طول سال هاي گذشته همواره سعي کرده اند، روي اين موضوع سرپوش گذاشته و مانع درز يافتن آن به بيرون و يا شکايت قربانيان شوند، آمار و ارقام دقيقي از شمار قربانيان اين تعرض ها در دست نيست.

اندک گزارش‌ها و آمار و ارقام موجود نشان مي‌دهد که ۴۰ درصد از کودکان فلسطيني در زندان هاي رژيم صهيونيستي مورد آزار و اذيت جنسي قرار گرفته اند.

اين آمار و ارقام نشان مي دهد که اين موضوع، منحصر به موارد فردي نمي تواند باشد، به ويژه آنکه با اندکي کند و کاو درمي يابيم که فتواهايي از سوي خاخام هاي صهيونيست وجود دارد که تجاوز و تعرض نظاميان صهيونيست به فلسطيني ها به ويژه در جنگ ها را مجاز و مباح مي کند تا به اين ترتيب آشکار شود که اين موضوع، قضيه اي گذرا و موردي نيست، بلکه رژيم صهيونيستي روي اين قضيه به شکلي هدفمند و از پيش برنامه ريزي شده کار کرده است.

روزگار سياهي که دختران و زنان فلسطيني در چنگال خونين صيونيست‌ها گذراندند

دختراني که اسير صهيونيست‌ها شدند

گواهي يک زن فلسطيني

پس از سال ها و با وجود موانع و سرپوش گذاري هاي بسيار سرانجام يک زن فلسطيني به عنوان شاهد با حضور در دادگاه ماجراي مورد تعرض واقع شدنش از سوي نظاميان صهيونيست را اين گونه بازگو مي ‌کند.

اين زن فلسطيني، سال ها بعد از مورد تجاوز واقع شدن، اواخر ماه اکتبر سال ۲۰۱۷ ميلادي اين ماجرا را برملا کرد. افشاي دير هنگام وي، حساسيت ماجرا و تمايل بسياري از مقامات رژيم صهيونيستي به عدم افشاي اين قضيه يا درج گزارش رسمي از آن را نشان مي دهد و همان گونه که گفته شد، همه اينها دستيابي به آمار و ارقام موثق و مشخص درباره قربانيان را بسيار سخت مي ‌کند.

به گفته اين زن فلسطيني، ماجرا به زماني برمي ‌گردد که نظاميان اسرائيلي مانع ورود او به قدس اشغالي شدند و او را پس از بازداشت به يکي از مقرهاي امنيتي اين رژيم در قدس اشغالي منتقل کردند، آنجا بود که يکي از نظاميان اسرائيلي او را مورد آزار و اذيت قرار داد.


بيشتر بخوانيد:يورش يهوديان و ارتش صهيونيستي به فلسطيني‌ها در الخليل


اين زن فلسطيني مي گويد که اين نظامي صهيونيست براي رسيدن به خواسته بي شرمانه اش چندين ساعت متوالي او را تحت شديدترين فشارها قرار داد. وي مي افزايد: اگرچه او نتوانست به خواسته حيواني اش برسد، اما طولي نکشيد که نظامي صهيونيست ديگري به او ملحق شد تا در کمال بي شرمي و حيوانيت او را مورد تعرض جنشي قرار دهد.

بسيازي از دختران و زنان فلسطيني از شکايت در اين زمينه به خاطر اينکه موضوع با حيثيت و شرافت آنها و خانواده اشان ارتباط پيدا مي کند، حاضر به شکايت از عاملان اين جنايات و حضور در دادگاه نيستند، اين زن فلسطيني هم تنها با بعد اصرارها و پافشاري هاي بسيار يکي از نزديکانش که نقش اصلي را در متقاعد کردن وي داشت، راضي به حضور در دادگاه شد.

روزگار سياهي که دختران و زنان فلسطيني در چنگال خونين صيونيست‌ها گذراندند

خشم زن فلسطيني

البته تقديم شکايت وي آن هم به دادگاه هاي رژيم صهيونيستي در چنين قضايايي که احتمال محکوميت طرف صهيونيستي در آن بسيار بالاست، با موانع و چالش هاي بسياري مواجه مي باشد، از جمله اينکه اين زن فلسطيني در تمام طول دوره شکايت به بهانه اينکه هويت عامل ارتکاب جرم مشخص نيست، بارها با قضيه عدم رسيدگي به پرونده اش يا مختومه اعلام کردن آن مواجه شد.

در اين خصوص وکيل قرباني تاکيد مي کند که باز پرسان شعبه هاي دادرسي رژيم صهيونيستي اجازه بازبيني نوارهاي ويدئويي دوربين ‌هاي مدار بسته مرکز پليسي که اين زن مورد تعرض قرار گرفته بود، به اين جهت که کمک بسياري به شناسايي عامل جنايت مي کند، را صادر نکردند.

نگاهي به تجاوزها و تعرض هاي رخ داده در آرشيو دادگاه نظامي اسرائيل

.. «ارتش اسرائيل از زمان تأسيس، ارزش هاي مهمي را مقدس مي ‌شمارد، از جمله، احترام به انسان ها و محافظت از حرمت و پاکي سلاح ... اين ارزش ها ريشه در ميراث يهودي دارد که پيشينه آن به تاريخ کهن و طولاني بشريت باز مي گردد» ..

اين عبارت ها بخشي از سخنراني «گادي ايزنکوت»، رئيس ستاد مشترک ارتش رژيم اشغالگر اسرائيل در اواخر مارس ۲۰۱۶ ميلادي است که آنها را در برابر شماري از نظاميان صهيونيست ايراد کرد.

پاسخ و واکنش به اين سخنان برخلاف انتظار ايزنکوت اين بار نه از سوي طرف هاي فلسطيني بلکه از جانب طرف هاي خودي بود که جوابيه اش، رئيس ستاد مشترک ارتش اسرائيل را تا آستانه انفجار برآشفته و خشمگين کرده بود.

نوجوان فلسطيني قبل از شکنجه

روزگار سياهي که دختران و زنان فلسطيني در چنگال خونين صيونيست‌ها گذراندندنوجوان فلسطيني بعد از شکنجه

روزگار سياهي که دختران و زنان فلسطيني در چنگال خونين صيونيست‌ها گذراندند
در اين باره «عامير اورن»، يکي‌ از بارزرترين روزنامه نگاران اسرائيلي روزنامه هاآرتص، چاپ سرزمين هاي اشغالي بي محابا به سخنان آيزنکوت، به خصوص درباره «شرافت و پاکي سلاح» نظاميان اسرائيلي حمله برد و با اشتباه و نادرست خواندن اين توصيف و تشبيه وي، آن را اينگونه اصلاح کرده بود : «در پس اين سلاح و جنگ هاي اسرائيل ميراث تاريخي سرتاسر فساد و تعفن نهفته است».

در ادامه اين روزنامه نگار برجسته اسرائيلي در تاريخ ۳ آوريل سال ۲۰۱۶ ميلادي گزارشي منتشر کرد که در آن با استناد به آرشيو دادستاني‌ نظامي ارتش اسرائيل، اظهارات آيزنکوت را رد مي کرد. آرشيوي مملو از اسناد و مدارک جنايت هاي‌ جنگي ‌از جمله ترور، به قتل رساندن و تعرض و تجاوز به اسراي فلسطيني که مقامات رژيم صهيونيستي آن را بدون مجازات عاملان جنايات مسکوت گذاشته بودند و قضيه اين زن فلسطيني يکي از آن موارد بي شمار محسوب مي شد.

روز اسير فلسطيني

«اورن» در بخش ديگري از گزارش خود خاطر نشان مي کند که تاکنون ديده نشده، ارتش اسرائيل در عمليات هاي نظامي و جنگ هايش، حتي يک نفر از نظاميان خود را به خاطر نقض قوانين جنگي و حقوق بشري در زمان جنگ باز خواست کرده باشد، چون روساي ستاد مشترک و فرماندهان ارشد ارتش اسرائيل، جنايتکاران را نه بازداشت و نه محاکمه مي ‌کنند، بلکه به جاي‌ آن از سياست عفو عمومي ‌استفاده مي ‌کنند.

وي مي افزايد: به همين دليل پس از جنگ هاي بزرگ طي سال هاي ۱۹۴۸ تا ۱۹۶۷ ميلادي که با احساس غرور آفرين پيروزي به پايان رسيدند، همه نظاميان اسرائيلي شرکت کننده در اين جنگ ها، به لقب «قهرمان» مفتخر شدند و پوشش شعار «در ميدان در برابر دشمن مي‌ جنگيم و در داخل از خطاهاي يکديگر چشم پوشي مي‌ کنيم» بر همه جنايت هاي جنگي و ضد بشري ارتش اسرائيل در تمام اين سال ها سرپوش گذاشته شد.

روزگار سياهي که دختران و زنان فلسطيني در چنگال خونين صيونيست‌ها گذراندند

شير زن فلسطيني

وي در بخشي از گزارش خود به تعدادي از اين پرونده هاي ضد بشري و جنايات جنگي استناد مي کند که همچنان در ‌دادستاني نظامي ارتش اسرائيل نگهداري مي شوند و بدون پيگيري و باز خواست متهمان آنها، پرونده مهر مختومه خورده است.

«اورن» در ادامه به تعرض ها و تجاوزهايي اشاره مي کند که شب ۲۹ ماه مي سال ۱۹۴۸ ميلادي در شهر «عکا» رخ داد و طي آن يک فلسطيني‌ از چهار نظامي اسرائيلي شکايت کرده بود که «پس از حمله به خانه اش و بيرون کردن وي از منزل، به همسرش تجاوز کردند».

اين روزنامه نگار اسرائيلي يادآور مي شود، اگرچه در ابتدا فرمانده نظامي شهر «رمله» دستور تحقيق در مورد اين حادثه را صادر مي کند، اما خيلي زود، اين پرونده نيز به همان سرنوشتي دچار مي شود که پرونده هاي مشابه پيشين به آن دچار شده بودند، لذا بدون هرگونه تحقيقي پرونده بسته مي شود.

به همين ترتيب، پرونده اي که به خاطر متهم بودن ۴ نظامي صهيونيست به ربودن ۲ دختر فلسطيني از حوالي شهرک «ترشيحا» در نوامبر سال ۱۹۴۸ ميلادي و تعرض و تجاوز به آنها در مقر گردان ۱۱ ارتش رژيم صهيونيستي باز شده بود، بدون رسيدگي مختومه اعلام مي شود.

در اين جنايت ۴ نظامي اسرائيلي به يک کاروان عربي که از نزديک شهر ترشيحا عبور مي ‌کرد، برخورد مي کنند. آنها دو دختر همراه کاروان را توقيف کرده و به آنها تجاوز مي کنند که بالطبع اين پرونده نيز به خاطر نگاه ويژه دادستان نظامي وقت ارتش رژيم صهيونيستي بدون رسيدگي مختومه اعلام مي شود.

اما گزارش ها و مستندات موجود نشان مي‌دهد که تجاوز و تعرض به زنان و دختران فلسطيني، دختران قرار گرفته در گروه سني زير ۱۸ سال را هم شامل مي ‌شود، از جمله موردي که طي آن نظاميان صهيونيست به يک دختر ۱۶ ساله در روستاي «عراق سويدان» عراق در نوامبر ۱۹۴۸ ميلادي در برابر ديدگان والدينش مورد تعرض و تجاوز قرار مي دهند.

روزگار سياهي که دختران و زنان فلسطيني در چنگال خونين صيونيست‌ها گذراندند

کودکان فلسطيني که بهت زده به آرايش نظامي صهيونيست ها خيره شده اند.

در اين پرونده اگرچه دادستان نظامي ارتش اسرائيل دستور تحقيق در مورد اين حادثه را صادر کرد، اما فرمانده نظامي منطقه جنوبي، مانع از هرگونه تحقيقات در اين پرونده شد تا مدتي بعد با خوردن مهر مختومه، اين پرونده نيز بسته شود.

علاوه بر همه اينها، «اورن» از تجاوز ديگري نيز سخن مي گويد:

«روز تأسيس اسرائيل، سه نفر از نيروهاي پليس اسرائيل به يک دختر بچه ۱۲ ساله در شهر يافا تجاوز مي کنند و بعد از ۱۰ روز نيز محاکمه شدند. اين سه نظامي به دليل ارتکاب اين عمل شرم آور فقط به ۳ ماه زندان محکوم مي شوند. اما رئيس ستاد مشترک ارتش اسرائيل، دستور عدم اجراي حکم را صادر مي کند».

خاخام بزرگ ارتش اسرائيل به جايز بودن تجاوز به زنان فلسطيني فتوا مي دهد

«تجاوز به زنان و دختران لسطيني و زنان غير يهود، در زمان جنگ، براي سربازان اسرائيل جايز است».

اين فتوا، يکي از سلسله فتواهاي جنجال برانگيزي است که «آيال کريم»، خاخام بزرگ ارتش اسرائيل صادر کرده بود. در فتواهاي ديگر وي همچنين شکنجه فلسطيني‌ هاي به اسارت گرفته شده، براي گرفتن اعتراف و قتل فلسطيني ‌هاي مجروح را نيز جايز اعلام کرده بود.

اين فتواها که در واقع سند و گواهي غير قابل انکار بر جنايات جنگي و تجاوز به عنف فلسطيني ها شمرده مي شود که «اورن» در گزارش خود آورده بود و در نهايت با بي ‌توجهي و عدم مجازات عاملان جنايات به پايان رسيده بود.

ايزنکوت در واکنش به سخنان جنجال برانگيز کريم «اين فتواها و سخنان را در تضاد و تعارض با ارزش هاي ارتش اسرائيل عنوان کرد»، اما اين هيچ گاه به معناي محکوميت خاخام بزرگ ارتش اسرائيل يا برکناري وي از سمتش نمي باشد. بلکه دليل و مدرک ديگري است که نشان مي دهد، جنايت هاي جنگي ارتش اسرائيل از زمان تاسيس تاکنون همواره مورد تاييد فرماندهان ارتش اين رژيم و اقدامي از پيش برنامه ريزي شده و هدفمند بوده است.

روزگار سياهي که دختران و زنان فلسطيني در چنگال خونين صيونيست‌ها گذراندند

زنان خشمگين فلسطيني

انتقاد از اين تجاوزات و تعرض ها تنها به واکنش برخي از اصحاب رسانه رژيم صهيونيستي محدود نبوده، بلکه پاي به عرصه فيلمسازي نيز گذاشته است، موضوعي که به شدت خشم مقامات صهيونيست از جمله بنيامين نتانياهو، نخست وزير رژيم صهيونيستي را برانگيخته است، در اين خصوص مي توان به اقدام «جمعيت فيلم اسرائيل» در ساخت و توليد فيلم «ليپستيکا» اشاره کرد که به تعرض و تجاوز نظاميان اسرائيلي به زنان فلسطيني مي پرداخت و در چند کشور مثل آمريکا و آلمان نيز نمايش داده شد.

آنچه نتانياهو را خشمگين کرده بود، مضمون فيلم بود که از ماجرايي واقعي الهام گرفته بود، يعني دو دختر فلسطيني که در سال ۱۹۹۴ ميلادي در روزهاي انتفاضه از جانب يک سرباز ارتش اسرائيل مورد تجاوز و تعرض قرار گرفته بودند ...

شهادت‌هايي درباره عريان کردن اجباري و تعرض جنسي و تهديد به تجاوز

«ما شهادت ‌هايي کاملا مورد اطمينان و هولناک از برخي اسراي زن فلسطيني در زندان هاي اسرائيل يا زنان آزاده‌اي داريم که همه نشان مي ‌دهد، باز جويان اسرائيلي به اسراي زن تعرض نموده و آنها را تهديد به تجاوز به عنف کرده اند».

اين سخنان، بخشي از اظهارات «عبدالناصر فراونه» پژوهشگر امور اسرا و مدير بخش آمار وزارت اسرا و آزادگان فلسطيني است. علاوه بر آنچه در اين گزارش بدان اشاره شد، شهادت ‌هاي ديگري نيز وجود دارد که نشان مي دهد، اسراي فلسطيني بالاجبار عريان شده و مورد تعرض جنسي قرار گرفته و تهديد شده‌اند که از جانب نظاميان ديگر اسرائيلي مورد تجاوز قرار مي گيرند، از جمله اين موارد مي توان، به «أ – ح» اشاره کرد که مي گويد: «تلاش کردند به من تجاوز کنند ... چنان سخت شکنجه شدم که آثارش هنوز روي بدنم وجود دارد و هر چند سال که گذشته باشد، باز آثار آن باقي است».

روزگار سياهي که دختران و زنان فلسطيني در چنگال خونين صيونيست‌ها گذراندند

همچنين مي توان از «ش – أ» نام برد که نقل مي کند:

«بازپرس اسرائيلي مجبورم کرد که شال سرم را بردارم. با ديدن موهايم شروع به تعريف از آن کرد و تهديد کرد که اگر به آنچه خواهان آن هستند، اعتراف نکنم، ‌ به من تجاوز مي کنند»

دستگيري دختر فلسطيني

و يا زن فلسطيني ديگري به نام «ر – ع» از عريان‌ کردن اجباري خود به دست نظاميان صهيونيست گفت و توضيح داد که«از لحظه بازداشتم در خانه، به بهانه بازرسي بدني مرا عريان کردند. سپس مرا دست بسته به بازداشتگاه المسکوبيه در قدس منتقل کردند. در آنجا هم عريان مورد بازجويي قرار گرفتم».

مشابه اين اتفاق براي زن فلسطيني ديگري نيز رخ داده است، زمانيکه نظاميان زن ارتش اسرائيل اين زن فلسطيني را مورد آزار جنسي قرار داده و عريان کردند و مقابل نظاميان ديگر ارتش اسراييل ديگر تفتيش کردند. او مي ‌گويد: «لحظه بازداشت چهار نظامي زن وارد شدند و مرا عريان و بازرسي بدني کردند. در اين بين يکي از نظاميان مرد که در اتاق حضور داشت، وقتي با ممانعت من مواجه شد، دستور داد، مرا به شدت مورد ضرب و شتم قرار دهند و بعد لباسم را در آورده برهنه کنند».

اين زن فلسطيني با گريه ماجراي خود را اينگونه روايت مي کند که «يک نظامي زن کثيف به نام نيچه بود که من از جانب وي بارها مورد تعرض و آزار جنسي قرار گرفتم. شب که مي شد، وي با سه نظامي زن ديگر به اتاق من مي‌ آمد تا به بهانه اينکه به من مشکوک است و قصد بازرسي بدني مرا دارد، مرا مورد آزار جنسي قرار مي داد ... اين وضعيت بارها و بارها تکرار شد و در هر بار سقف اهانت و سنگدلي و بي رحمي نظاميان اسرائيلي بيشتر مي شد، تا امروز هم هرگاه آن روزها را به ياد مي ‌آورم، تمام بدنم از وحشت به لرزه مي افتد».

۴۰ درصد کودکان فلسطيني در بند قرباني شکنجه جنسي هدفمند اسرائيل

.. «مقامات و مسئولان رژيم صهيونيستي بر شکنجه جنسي هدفمند و برنامه ريزي شده فلسطيني ها نظارت دارند» ...

اين خلاصه و چکيده تحقيقات کميته عمومي مبارزه با شکنجه در اسرائيل است. اين تحقيق را «دنيل واشيت» عضو اين کميته انجام داده و در نوامبر ۲۰۱۵ تحت عنوان «دشت داشتن مسئولان رژيم صهيونيستي در شکنجه جنسي فلسطيني ها» منتشر کردند که حاوي شهادت ‌هايي درباره تجاوزهاي جنسي صورت گرفته عليه فلسطيني ها از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ است که در نوع خود اولين گزارش شمرده مي شود.

روزگار سياهي که دختران و زنان فلسطيني در چنگال خونين صيونيست‌ها گذراندند

برخورد خشن و دستگيري کودک فلسطيني

اين تحقيق فاش مي کند که علاوه بر زنان اسير فلسطيني، مردان اسير فلسطيني نيز در معرض تجاوزهاي جنسي نظاميان اشغالگر قرار دارند. اين تحقيق توانسته گواهي ۶۰ فلسطيني قرار گرفته در معرض اين دست از تجاوزها را ثبت و مستند سازي کند. اين شهادت ‌ها شامل ۷۷ مورد تعرض مختلف جنسي است که شامل ۳۶ مورد تعرض جنسي لفظي، ۳۵ مورد عريان ‌کردن اجباري و ۶ تعرض جنسي جسمي است.

روزگار سياهي که دختران و زنان فلسطيني در چنگال خونين صيونيست‌ها گذراندند

برخورد خشن و دستگيري کودک فلسطيني

در همين ارتباط بايد تاکيد کرد که کودکان فلسطيني هم از اين تعرض و تجاوزهاي جنسي در امان نمانده ‌اند. در نوامبر ۲۰۱۴ گروه «باشگاه زندانيان فلسطيني» گزارشي منتشر و اعلام کرد که از ۶۰۰ کودکي که از ژوئن ۲۰۱۴ بازداشت شده ‌اند، ۴۰ درصد آنها مورد تعرض جنسي نظاميان اسرائيلي قرار گرفته ‌اند که اين درصد معادل ۲۴۰ کودک است.

منبع:مشرق

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر