آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106984
وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي:
حساب‌هاي شخصي مردم با اجازه خود آنها بررسي مي‌شود/ دولت به سراغ حساب کسي نمي‌رود
تاریخ انتشار : 1396/11/07 13:39:27
نمایش : 305
وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي گفت: اگر تشخيص داده شود فردي نيازمند نيست يارانه او قطع مي‌شود و اگر فرد ادعا کند که نيازمند است به دولت اجازه مي‌دهد حساب‌هايش بررسي شود.
به گزارش منطقه آزاد؛ علي ربيعي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي باشگاه خبرنگاران جوان، درباره مکانيسم حذف يارانه بگيران و شائبه‌هاي مطرح شده مبني بر اينکه دولت حساب‌هاي شخصي افراد را بررسي مي‌کند، گفت: اگر تشخيص داده شود فردي نيازمند نيست يارانه او قطع خواهد شد.

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي بيان کرد: به يارانه بگيران اعلام مي‌شود که نيازمند نيستند، اگر فرد ادعا کند که نيازمند است به دولت اجازه مي‌دهد حساب‌هايش بررسي شود.

ربيعي با تاکيد بر اينکه دولت به سراغ حساب هيچ‌کسي نمي‌رود، ادامه داد: همه جاي دنيا روال همين است که اگر افراد بخواهند از مزايايي استفاده کنند بايد حساب‌هاي بانکي را نشان دهند.

وي همچنين درباره اينکه آيا معيار قراردادن حقوق 700 هزار توماني براي تعيين خط فقر کم نيست، اظهار کرد: فقر مفهومي دارد و معمولا آن را به معناي سفره و گرسنگي در نظر مي‌گيرند.

ربيعي ادامه داد: تعريف خط فقر شاخصه‌هاي دارد و اگر بخواهيم آن را با شاخصه‌هاي متفاوت در نظر بگيريم مفهوم فقر هم متفاوت خواهد بود.

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي بيان کرد: براساس قيمت دلار براي زندگي فرد در کشورها رقمي تعيين و سپس آن را با ppm در داخل هر کشوري اندازه گيري مي‌کنند با اين محاسبه عددي به دست مي‌آيد که آن را براي خط فقر در نظر مي‌گيرند.

ربيعي اضافه کرد: به طور معمول وقتي از فقر شديد صحبت مي‌شود منظور فقر خوراکي است و اگر ساير هزينه‌ها هم در نظر گرفته شود مبلغ تعيين شده براي خط فقر افزايش مي‌يابد.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر