آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106979
آيت‌الله جنتي:
افرادي که مسئول رسيدگي به معيشت مردم هستند کوتاهي مي‌کنند/بايد براي حل مشکلات مردم تمام توان را به کار بگيريم
تاریخ انتشار : 1396/11/05 12:35:08
نمایش : 292
رئيس مجلس خبرگان رهبري گفت: معتقدم افرادي که مسئول رسيدگي به معيشت مردم هستند کوتاهي مي‌کنند.

به گزارش منطقه آزاد به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان؛ آيت‌الله احمد جنتي در سومين جلسه مشترک هيئت رئيسه مجلس خبرگان با کميسيون‌هاي آن که صبح امروز برگزار شد، ميلاد حضرت زينب(س) و دهه مبارک فجر انقلاب اسلامي را تبريک گفت و اظهار کرد: ما بايد الگوي عمل به وظايف اسلامي باشيم. اگر جامعه طلبگي و اعضاي خبرگان که در سطح عالي هستند، احکام اسلامي را آن چنان که بايد و شايد رعايت نکنند جاي تأسف دارد.

وي با بيان اينکه ما مسئوليت‌مان نسبت به ديگران بيشتر است و درباره ضرورت رعايت نظم گفت: نظم بايد به گونه‌اي در زندگي افراد حاکم باشد که روي لحظه‌ها و دقيقه‌ها حساب کنند. همچنين بايد در زمينه رعايت نظم براي ديگران الگو باشيم.

آيت‌الله احمد جنتي اضافه کرد: مشکلات زيادي داريم و بايد توجه داشته باشيم و راه‌ حل‌هايي پيدا کنيم.مشکل عمده اقتصادي، فرهنگي و سياسي داريم.

رئيس مجلس خبرگان رهبري با بيان اينکه در مسائل مربوط به فضاي مجازي هم گرفتاري‌ها کم نيست و به بحث نظام بانکي کشور اشاره کرد و افزود: دائما نسبت به عملکرد بانک‌ها تذکراتي داده شد اما کسي گوش نکرد تا مجبور شدند تعدادي از موسسات بانکي را تعطيل کنند.

وي تصريح کرد: مشکلات بانکي راه حل دارد، معتقدم افرادي که مسئول رسيدگي به معيشت مردم هستند کوتاهي مي‌کنند و در اين زمينه در برابر خداوند و مردم مسئولند.

آيت‌الله احمد جنتي با تأکيد بر ضرورت نظارت بر بانک‌ها ادامه داد: اگر به بانک‌ها از ابتدا نظارت مي‌شد کار به اينجا نمي‌کشيد؛ مردم ما نجيب هستند از ‌تحملي که مي‌کنند تشکر و قدرداني مي‌کنيم.

رئيس مجلس خبرگان رهبري اضافه کرد:‌ مردم‌ ما مسلمانند و نظرات مقام معظم رهبري را رعايت مي‌کنند و نمي خواهند اغتشاش کنند و  مي‌خواهند امنيت کشور حفظ شود و سکوت مي‌کنند، ولي اين هم حد و حدودي دارد، فردي که بيکار است و زن و بچه‌اش گرسنه‌اند تا چه اندازه مي‌تواند تحمل کند.

وي تأکيد کرد: افراد متخصص زيادي داريم که راه حل‌هاي خوبي براي مشکلات کشور دارند، لازم هم نيست  اين افراد حتما در دولت باشند بلکه بايد از نظرات افراد خارج از دولت هم استفاده شود.

آيت‌الله احمد جنتي با تأکيد بر ضرورت مبارزه با قاچاق کالا گفت: يکي از افراد متخصص مي‌گفت اگر با قاچاق کالا مبارزه کنيم وضعيت‌مان خيلي بهتر مي‌شود؛ شنيده‌ام که قسمت زيادي از قاچاق کالا از گمرک‌ وارد مي‌شود و اين مصيبت‌بار است چرا که گمرک موظف است جلوي قاچاق کالا را بگيرد.

رئيس مجلس خبرگان رهبري با اشاره به اينکه بايد براي حل مشکلات مردم تمام توان را به کار بگيريم، گفت:‌ اگر فضاي مجازي را کنترل مي‌کردند کار به اينجا نمي‌رسيد اين فضا بلايي است که به جان ما افتاده است کشورهاي ديگر اجازه نمي‌دهند هستي و کيانشان با فضاي مجازي متزلزل شود.

وي بيان کرد:‌ کشورهايي همچون چين و ژاپن هم فضاي مجازي دارند اما آنها اين فضا را کنترل کرده اند و اوضاع‌شان آرام و امنيت‌شان برقرار است.

آيت‌الله احمد جنتي اظهار کرد: البته اکنون براي کنترل فضاي مجازي قدري دير شده است و کار به اينجا کشيد که اغتشاشات اخير به وجود آمد اما اين موضوع هشداري بود.

رئيس مجلس خبرگان رهبري گفت: اغتشاشات اخير از خارج هم حمايت مي‌شد و ديديم که تهديد کردند؛ در آ‌ينده هم ادامه مي‌يابد بنابراين فضاي مجازي بايد کنترل شود.

وي ادامه داد: مقام معظم رهبري سه‌شنبه جلسه‌اي چند ساعته با متخصصان فضاي مجازي گذاشتند روي اين موضوع بسيار فکر شد و بناست کارهايي بکنند و حرکتي انجام دهند.

آيت الله جنتي تاکيد کرد: مسئله اين است که چه بايد کرد و مسئله ديگر اين است که چه کسي بايد فضاي مجازي را کنترل کند برخي افراد را بايد عوض کنند، برخي ناتوان هستند، اينها را بايد برداشت و تواناها را جايگزين کرد.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر