آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106978
بازيافت دانش بنيان زباله‌هاي بيمارستاني
تاریخ انتشار : 1396/11/05 12:33:00
نمایش : 262
يکي از شرکت‌هاي دانش بنيان موفق به توليد دستگاه بازيافت پسماند‌هاي خطرناک عفوني بيمارستان‌ها شده است.
به گزارش منطقه آزاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛  شر‌کت‌هاي دانش بنيان از اهميت بسيار زيادي در کشور برخوردار هستند و با اختراعات روزمره جوانان نخبه در اين شرکت‌ها و همچنين به واسطه طرح‌هاي مبتني بر دانش سبب رشد و پيشرفت کشور مي‌شوند.

باشگاه خبرنگاران جوان در نظر دارد به معرفي محصولات دانش بنيان بپردازد که توسط اين شرکت‌ها توليد شده است.

يکي از شرکت‌هاي دانش بنيان موفق به توليد دستگاه  بازيافت‌ پسماند‌هاي خطرناک عفوني بيمارستان‌ها  شده است که محيط بيمارستان‌ها را تميز مي‌کند و از ايجاد عفونت‌هاي مختلف در بيمارستان جلوگيري مي‌کند.

مدير اين شرکت دانش بنيان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛  در خصوص اين دستگاه دانش بنيان بيمارستاني، اظهار کرد: زباله‌هاي بيمارستاني يکي از خطرناک ترين زباله‌هايي هستند که توليد مي‌شوند و اگر آن‌ها استريل و پاکسازي نشوند، امکان شيوع بيماري‌هاي مختلف وجود دارد؛ در همين راستا شرکت ما اقدام به توليد دستگاهي کرده است که از ايجاد اين عفونت جلوگيري مي‌کند.
استفاده از زباله هاي عفوني بيمارستاني به عنوان زباله هاي خانگي

وي با اشاره به اينکه زباله‌هاي بيمارستاني بايد تفکيک شوند، گفت: کاري که دستگاه دانش بنيان ما انجام مي‌دهد اين است که زباله‌هاي خطرناک بيمارستاني را از ديگر زباله‌ها جدا مي‌کند و بر روي آن زباله‌هاي خطرناک عمليات استريل و پاکسازي را انجام مي‌دهد تا بتوان از آنها به عنوان زباله هاي عادي و مانند زباله هاي خانگي استفاده کرد.

مدير اين شرکت دانش بنيان تصريح کرد: زباله‌هاي استريل  و پاکسازي شده در ماشين جمع آوري زباله قرار داده مي‌شوند و همانند زباله‌هاي عادي بازيافت‌ مي‌شوند زيرا بر روي آن‌ها عمليات پاکسازي انجام شده است پس هيچ نگراني ايجاد نمي‌کنند.

وي با بيان اين موضوع که اين دستگاه ثبت اختراع شده است، يادآور شد: اين دستگاه دانش بنيان ثبت اختراع ايران و همچنين کشور آمريکا را دارد و در حال حاضر ۱۴۰ بيمارستان در کل کشور از اين دستگاه استفاده مي‌کنند و بر همين اساس بيماري‌هايي که بر اثر زباله‌هاي عفوني ايجاد مي‌شدند، از بين رفته است.

انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر