آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106973
توسعه ديدگاه استکباري به کمک تکنولوژي
تاریخ انتشار : 1396/11/02 11:10:07
نمایش : 843
طبق قوانين ايالات متحده در صورت لزوم جاسوسي از يک شهروند آمريکايي، نياز به مجوز از نهادهاي قضائي ايالات متحده است.
به گزارش منطقه آزاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ فواد ايزدي کارشناس مسائل آمريکا در يادداشتي درباره فيسا نوشت: طبق قوانين ايالات متحده در صورت لزوم جاسوسي از يک شهروند آمريکايي، نياز به مجوز از نهادهاي قضائي ايالات متحده است اما با استناد به اينکه يک فرد خارجي که بيرون از خاک آمريکا زندگي مي‌کند، طبق قانون اساسي ايالات متحده نيازي براي گرفتن مجوز جهت جاسوسي ندارد و با استفاده از بند 702 قانون فيسا، بدون مجوز قضائي مي‌تواند از اين افراد جاسوسي کند.

دعواي آمريکايي‌ها براي جاسوسي بيشتر از مردم

ايزدي در تشريح علت شش ساله بودن تمديد فيسا اينطور نوشت: اصل متن قانون در هنگام تصويب آن، يک بازه زماني را براي تمديد با تاييد رئيس‌جمهور تعيين کرده است. اختلافات بر سر بند 702 در آمريکا، مربوط به موارد خاص مانند تماس يک فرد خارجي غيرآمريکايي با يک فرد در داخل با مليت ايالات متحده بود که با توجه به آمريکايي بودن يک طرف، در اين‌گونه موارد به حکم قضايي نياز است و اصلاحات نيز در همين راستا خواهد بود. با توجه به ظهور فناوري‌هاي نوين و استفاده از ابزارهاي داده‌کاوي و هوش مصنوعي، مي‌توان براي قشر کثيري از افراد در جهان پرونده تشکيل داد و از آنها استفاده کرد.


به دليل دسترسي داشتن به اطلاعات و پرونده‌هاي مجازي مردم ساير کشورها، آمريکا مي‌تواند از آنها عليه افراد و کشورها استفاده کند.

دولت آمريکا در تصويب قوانين براي مردم و کشور خودش آزاد است اما به اجرا درآوردن قوانيني که باعث دخالت و جاسوسي در ساير کشورها شود، نقض قوانين بين‌المللي به حساب مي‌آيد.

در حال حاضر ديدگاه استکباري آمريکا با کمک تکنولوژي‌هاي نوين به دنبال سوء استفاده از اطلاعاتي است که بدون مجوز از اشخاص و کشورهاي هدف به دست مي‌آيد تا بتواند سياست‌هاي خود مثل تغيير حاکميت در کشورهاي مخالفش را به پيش ببرد.

انتهاي پيام/

 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر