آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106958
لاريجاني در نطق پيش از دستور:
بانک مرکزي بايد با سرعت عمل بيشتري پيگير مشکلات سپرده‌گذاران موسسات مالي باشد
تاریخ انتشار : 1396/10/24 10:15:42
نمایش : 241
رئيس مجلس گفت: مجلس به هيچ وجه تغيير در ساختار توافق هسته‌اي را نمي‌پذيرد و تغييراتي که رئيس جمهور آمريکا بيان داشت با تخريب کل توافق برابري مي‌کند.
به گزارش منطقه آزاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛  علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در نطق پيش از دستور جلسه علني امروز (يکشنبه، 24 دي ماه) خانه ملت اظهار کرد: عجيب است که برخي از سياست‌مداران کشور مدت‌هاست که صاحب صناعتي شده‌اند و به جاي پيدا کردن قلمرو‌هاي وسيع وفاق خود را مأمور يافتن مواضع اختلافي مي‌دانند که اين وسيله دست بي‌هنران است نه ابزار حکمت کساني که باهنر هستند.

به آتش کشيدن پرچم و مساجد اعتراض نيست، آشوب و بلواست 

رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه در چنين شرايطي دشمنان ملت ايران با فرصت طلبي خود از همه ابزار‌هاي لازم براي خشونت در کشور بهره مي‌گيرند و اين امر را سازماندهي مي‌کنند، تصريح کرد: به آتش کشيدن پرچم کشور، تخريب مساجد و حسينيه‌ها، تخريب بانک‌ها و مغازه‌ها و کشتن و زخمي کردن پليس حرکات اعتراضي نيست که در چارچوب قانون اساسي آمده باشد بلکه بايد گفت ايجاد آشوب و بلواست باعث سلب آرامش ملت است و مردم ما به خوبي در مقابل اين حرکات ايستادگي کردند.

لاريجاني با اشاره به اينکه رفتار سبک ترامپ رئيس جمهور آمريکا که دائم با ذوق زدگي در اين شرايط توييت ارسال مي‌کرد تأسف آور و خنده‌آور بود، گفت: اين مسئله نهايت خود شيفتگي احمقانه ترامپ را نشان داد که لحظه‌اي به خود نيامد تا نفرت مستمر ملت ايران را مشاهده کند.

وي افزود: سخنان دو روز قبل رئيس جمهور آمريکا کاملا حيرت آور بود که با کلماتي بسيار زننده ساير ملت‌ها را خطاب قرار داد و بعيد است که تاريخ بشر چنين موجودي را عنصري سياسي پنداشته باشند.

تغييراتي که رئيس جمهور آمريکا بيان داشته با تخريب کل برجام برابري مي‌کند

لاريجاني با تأکيد بر اينکه دشمني برخي کشور‌ها در اين حوادث براي تمام طبقات ملت ايران درس آموز بود، تصريح کرد: اقدامات غيرقانوني اخير آمريکا در تحريم برخي از شخصيت‌هاي حقيقي و حقوقي کشور ما يکي ديگر از اقدامات غيرقانوني آمريکا است البته ناگفته نماند که رفتار ناهنجار آنان در اين زمينه به گونه‌اي شده که تحريم‌هاي آ‌نان باعث آبرو و افتخار اين اشخاص مي‌شود.

وي با تأکيد بر اينکه زياده خواهي آمريکا همراه با سياست کارچاق کني تأثير سوء و منفي در مراودات ديپلماتيک گذاشته است، خاطرنشان کرد: مجلس به هيچ وجه تغيير در ساختار توافق هسته‌اي را نمي‌پذيرد و تغييراتي که رئيس جمهور آمريکا بيان داشته با تخريب کل برجام برابري مي‌کند و اگر چنين افکاري در سر دارند لازم نيست تا چند ماه صبر کنند و بدانند که در نهايت سر آن‌ها به سنگ خواهد خورد.

کميسيون امنيت ملي حادثه نفتکش ايراني را پيگيري مي‌کند 

رئيس قوه مقننه با اشاره به اينکه تصادف کشتي نفتکش جمهوري اسلامي در هفته گذشته نگراني‌هاي فراواني را در جامعه ايجاد کرد، اظهار کرد: کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي از طريق دستگاه‌هاي مختلف پيگيري‌هاي لازم را در اين رابطه انجام داده است و ستاد بحران هم به کمک دولت چين فعال شد.

وي ادامه داد: حادثه‌اي که براي نفتکش جمهوري اسلامي در هفته گذشته رخ داد بسيار تأسف‌برانگيز است و لازم است کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي هرچه سريعتر موضوع را پيگيري کند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه حوادثي که در 20 روز گذشته در کشور اتفاق افتاد از ابعاد مختلف مورد بررسي در رسانه‌ها قرار گرفت، تصريح کرد: در جلسه يکشنبه هفته گذشته، مسئولان ذيربط گزارش‌هايي را پيرامون حوادث به مجلس ارائه کردند.

لاريجاني تأکيد کرد: اهميت موضوع و زواياي پنهان آن به گونه‌اي است که همچنان بايد مورد واکاوي بيشتر قرار گيرد. اما فصل مشترک اکثر اين تحليل‌ها اموري چند است.

رئيس قوه مقننه با بيان اينکه مشکلات اقتصادي و بيکاري نگراني‌هاي زيادي را در جامعه ايجاد کرده است، گفت: انتظار عمومي آن است که در حل اين مشکلات سرعت عمل وجود داشته باشد، از سوي ديگر حل امور پيچيده اقتصادي در کشور مستلزم زمان است.

در حل مسائل اقتصادي کشور بايد از توان مردم استفاده شود

وي تأکيد کرد: در چنين شرايطي در وهله اول ضروري است که دولت و مجلس متناسب با شرايط کشور از تحميل فشارهاي اقتصادي جلوگيري کنند و از سوي ديگر افزايش توليد، محور اصلي بودجه سال آينده قرار گيرد و عمران کشور فرع بر هزينه‌هاي جاري تلقي نشود.

لاريجاني ادامه داد: از سوي ديگر اگر در حل مسائل اقتصادي هرچه بيشتر از توان مردم استفاده شود و مردم در اين امور مشارکت داشته باشند، زمان حل اين مسائل کاهش مي‌يابد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: لازمه تحقق اين امر آن است که مسائل به روشني براي مردم توضيح داده شود و راه‌حل‌هاي مختلفي با آنان در ميان گذاشته شود تا با همفکري و مشارکت مردم گام‌هاي توسعه و پيشرفت کشور برداشته شود.

وي با تأکيد بر اينکه مسئولان توسعه کشور بايد به کمک رسانه‌ها در حرکت‌هاي توسعه‌اي کشور تفاهم و مشارکت لازم با مردم را در دستور کار خود قرار دهند، گفت: توسعه با بخشنامه و دستورات اداري سامان نمي‌يابد بلکه بايد با تفاهم با نخبگان و توده مردم اقدامات اصلاحي_ اقتصادي صورت گيرد و صدا و سيما و ساير رسانه‌ها در اين امر نقش مهمي برعهده دارند.

پيام بودجه سال آينده بايد حرکت در مسير توليد و رفع تبعيض باشد 

لاريجاني با بيان اينکه تلاش‌هاي کميسيون تلفيق بودجه براي تنظيم بهتر بودجه سال آينده درخور تحسين است، اظهار کرد: از جمله آنکه مي‌توان به گام‌هايي که در جهت رفع تبعيض در حقوق‌ها و پاداش پايان خدمت برداشتند اشاره کرد که اقدام بسيار ارزشمندي بود و پيام بودجه 97 حرکت در جهت توليد، صادرات و عمران کشور و رفع تبعيض بايد باشد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي با تأکيد بر اينکه حل برخي از مشکلات کشور چون مشکلات مربوط به موسسات مالي و اعتباري نيازمند سرعت عمل بيشتري است، اظهار کرد: زمان زيادي در کشور صرف هماهنگ‌سازي در اين زمينه شد و همين زمان باعث نگراني سپرده‌گذاران شد، هرچند که امروز در مراحل نهايي حل مشکلات قرار داريم، اما بانک مرکزي هم بايد با سرعت عمل بيشتري پيگير حل موضوعات باشد.

 لاريجاني با بيان اينکه متأسفانه کشمش‌هاي سياسي مردم را از صحنه سياست فراري داده و باعث کاهش اعتماد آنان شده است، گفت: انتخابات يک ابزار مبارک براي مردم سالاري است به شرط آنکه به روش متين و زمان مشخص مورد استفاده واقع شود. 

وي با اشاره به اينکه انتخابات نبايد از حالت ابزار به هدف تبديل شود، افزود: التهابات انتخابات بايد پس از رأي مردم توسط نخبگان سياسي به مبدأ اشتراک عمل سياسي جامعه تبديل شود نه آن که آغازي براي مناقشات باشد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي متذکر شد: متأسفانه برخي تحليل‌ها در رسانه‌ها حاکي از آن است که پس از گذشت هفت ماه از انتخابات همچنان فضاي رد و بدل سياسي با پس زمينه‌هاي انتخابات و گاهي هم با سياه‌نمايي ادامه دارد و اين امر حاکي از آن است که نتيجه انتخابات به جاي آن که باعث وفاق سياسي باشد، به چالشي جديد با فرسايش تبديل شده است و نتيجه آن سرخوردگي و عقب افتادگي در توسعه کشور است.

لاريجاني با اشاره به اينکه مقام معظم رهبري همواره در تحليل‌هاي خود همه را دعوت به همگرايي و هم افزايي کرده‌اند و اين مسئله يک نقطه مهم براي حال و آينده کشور است، اظهار کرد: اهميت اين موضوع از نقايص اقتصادي کمتر نيست چرا که بستر حل مشکلات اقتصادي در فهم ضرورت همگرايي سياسي است.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر