آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106942
سيد حسن نصرالله در مصاحبه اختصاصي با الميادين؛
اميد‌هاي ترامپ، سعودي‌ها و اسرائيل درباره ناآرامي‌ها در ايران ناکام ماند
تاریخ انتشار : 1396/10/13 23:25:05
نمایش : 311
دبيرکل حزب الله لبنان در گفتگوي اختصاصي با شبکه تلويزيوني الميادين درباره آخرين تحولات منطقه و ناآرامي‌هاي ايران سخن گفت.

به گزارش منطقه آزاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از الميادين؛ سيد حسن نصرالله دبير کل حزب الله لبنان در مصاحبه با شبکه الميادين به رويدادهاي اخير در ايران اشاره کرد.

 دبير کل حزب الله لبنان گفت: رهبري در ايران با آرامش با بحران رفتار کرد و صف معترضان از آشوبگران جدا شد.

او افزود: مشکل کنوني در ايران به دليل ورشکستگي برخي از موسسات مالي بوده و اين اعتراضات هيچ ارتباطي با مسائل سياسي نداشته است. اعتراضات در ايران به مانند تحولات سال 2009 نبوده است. اوضاع در ايران با آن چيزي که در سوريه روي داد متفاوت بوده است.

سيد حسن نصرالله خاطرنشان کرد: آمريکا، اسرائيل و عربستان از تظاهرات اعتراضي در ايران سوء استفاده کردند، اما اميد‌هاي آن‌ها نقش بر آب شد. ارزيابي اطلاعاتي آمريکا و اسرائيل حاکي از اين است که ناآرامي‌ها در ايران به پايان رسيده است.

دبير کل حزب الله لبنان اعلام کرد: اغلب مردم در ايران درباره سياست‌هاي خارجي، همراه موضع‌گيري مقامات اين کشور هستند. سياست مقامات ايران بر اصول ديپلماتيک استوار است و سياست‌هاي خارجي را براي مردم تشريح مي‌کند. اگر از مردم ايران خواسته شود که به مقاومت کمک مردمي کنند سريعا به آن پاسخ مثبت خواهند داد.

سيد حسن نصرالله همچنين اعلام کرد تصميم ترامپ درباره قدس به معناي پايان کار اسرائيل است. تصميم ترامپ به اصل روند صلح ضربه زد و آن را پايان داد.

او با اشاره به اقدامات ضدايراني رئيس جمهور آمريکا افزود: اين اقدامات به اين دليل است که ايران به گروه‌هاي مقاومت فلسطيني کمک و از مساله قدس حمايت مي‎‏کند.

او افزود: ترامپ به قدسي اهانت کرد که نقطه اشتراک همگان بود و امور آن به ميليون‌ها مسلمان و مسيحي ربط داشت. روند صلح با تصميم ترامپ و رأي حزب ليکود و قانون کنست اسرائيل پايان يافت.

دبير کل حزب الله لبنان گفت: روش سازش و تسويه حساب سياسي هرگز به نتيجه نمي‌رسد. تنها راه حل، مقاومت است که دستاورد‌ها و پيروزي‌هاي بزرگي کسب کرده است.

نصرالله افزود: ديدار‌هاي اخير با گروه‌هاي فلسطيني با هدف متحد شدن و از بين بردن اختلاف‌ها صورت گرفت. من با بيشتر گروه‌هاي فلسطيني ديدار کردم که آخرين مورد آن، ديدار با رهبران جنبش فتح در روز شنبه گذشته بود. تلاش ما و گروه‌هاي فلسطيني اقدام بر اساس نقطه تفاهم‌هاست و تلاش‌ها در راستاي تشکيل هيچ گونه صف بندي نيست. موضوع اصلي ديدار‌ها با گروه‌هاي فلسطيني قدس بود و اصل هماهنگي در همه زمينه‌ها را با تمام گروه‌هاي فلسطيني تنظيم کرديم. با گروه‌هاي فلسطيني در مورد فعالسازي انتفاضه در داخل و خارج فلسطين و راه‌هاي حمايت از آن گفتگو کرديم.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر