آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106922
نائب رئيس کميسيون انرژي مجلس:
مقايسه کيفيت بنزين هاي داخلي و وارداتي در چرخه مصرف/ توليد روزانه 70 ميليون ليتر بنزين در داخل کشور/ نظارتي که بر کيفيت بنزين هاي وارداتي نيست!
تاریخ انتشار : 1396/10/04 11:05:04
نمایش : 214
نائب رئيس کميسيون انرژي مجلس در خصوص کيفيت بنزين هاي توليد داخلي و وارداتي در کشور اظهارداشت: بنزين هاي توليدي در کشور فرق آنچناني با بنزين هايي که به کشور وارد مي کنند ندارند چرا که بهتر و با کيفيت تر از بنزين هاي وارداتي به کشور هستند.
به گزارش منطقه آزاد؛ هدايت الله خادمي، نائب رئيس کميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ در خصوص کيفيت بنزين هاي توليد داخلي و وارداتي در کشور اظهارداشت: بنزين هاي توليدي در کشور فرق آنچناني با بنزين هايي که به کشور وارد مي کنند ندارند چرا که بهتر و با کيفيت تر از بنزين هاي وارداتي به کشور هستند.

 

وي با بيان اينکه روزانه 90 ميليون ليتر بنزين در کشور مصرف مي شود بيان کرد:  بخش عمده آن يعني بيش از 70 درصد در کشور و مابقي که بين 20 الي 30 درصد است از طريق واردات تامين مي شود .

 

نائب رئيس کميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: کيفيت بنزين هاي وارداتي فرق آنچناني با بنزين هاي توليد داخلي ندارد و به دليل وجود فرميت در داخل اين بنزين ها از سطح کيفيت کم تري نسبت به بنزين هاي داخلي برخوردار است، چرا که بنزين هاي توليد داخلي از شاخص هاي کيفيتي مطلوبي برخوردار هستند.

 

خادمي با اشاره به نبود نظارت بر بنزين توليدي و وارداتي کشور گفت: نهادي که ناظر بر کيفيت بنزين توليدي و وارداتي باشد در کشور وجود ندارد و در کل بنزين عرضه شده در سطح کشور نمي توانيم بگوييم در حد عالي است ، بنزين ارائه شده در جايگاه هاي بنزين از سطح متوسطي برخوردار است و دولت بايد يک نهاد ناظر بر کيفيت بنزين توليد و عرضه شده در کشور تشکيل دهد .

 

وي همچنين با اشاره به اظهارات برخي در خصوص کيفيت بالاي بنزين هاي وارداتي خاطر نشان کرد: بنزين هاي وارداتي و داخلي جمعا از مطلوبيت و کيفيت يکسان برخوردار هستند و نمي توانيم بگوييم که کيفيت بنزين وارداتي بالاتر است، اين قبيل اظهارنظر ها بيشتر جنبه سياسي دارد تا جنبه کارشناسي.

 

انتهاي پيام/920م

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر