آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106919
محققان در يک شرکت دانش بنيان؛
بلوک هاي سبک ساختماني ساخته شد/ مقاوم سازي سازه در برابر زلزله
تاریخ انتشار : 1396/10/04 10:40:32
نمایش : 282
محققان در يک شرکت دانش بنيان موفق به طراحي و ساخت بلوک هاي سبک ساختماني براي مقاوم سازي سازه ها در برابر زلزله شدند.
به گزارش منطقه آزاد؛ رضا مخملباف مجري طرح «بلوک هاي سبک ساختماني در راستاي مقاوم سازي ساختمان در برابر زلزله» و مدير يک شرکت دانش بنيان مستقر در پارک علم و فناوري دانشگاه تهران، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بلوک هاي سبک ساختمان در جداره داخلي و خارجي انواع ساختمان به کار مي رود و ساختمان را در برابر زمين لرزه مقاوم مي کند.

وي با بيان اينکه از اين بلوک ها مي توان در تيغه بندي ها و ديوارهاي پيراموني ساختمان نيز استفاده شود، خاطرنشان کرد: اين بلوک ها مزيت هاي زيادي به ساختمان اضافه مي کند که يکي از آن مقاوم سازي ساختمان در برابر زلزله است.

مخملباف تاکيد داشت: در واقع زلزله باعث مرگ افراد نمي شود؛ اين ساختمان است که باعث مرگ و مير به هنگام زمين لرزه مي شود از اين رو ساخت سازه هاي ضد زلزله يا مقاوم در برابر زلزله از اهميت بالايي برخوردار است.

وي ادامه داد: به دليل اينکه سازه هاي ساختمان ها مقاوم نيستند و ضوابط مهندسي در ساخت و ساز آنها رعايت نمي شود، جان انسان ها به خطر مي افتد اما ما در اين شرکت در صدد آمديم تا بلوک هايي را طراحي کنيم که خطر مرگ را به هنگام زلزله از افراد دور کند.

به گفته مخملباف، هرچه بلوک سبک تر باشد و از سوي ديگر الياف آن به گونه اي طراحي شده باشد که به هنگام زلزله همديگر را رها نکنند بهتر است؛ از اين رو اين ويژگي ها در بلوک هايي که طراحي کرده ايم وجود دارد.

مدير شرکت دانش بنيان توليد کننده بلوک هاي ساختماني خاطر نشان کرد: اين بلوک هاي ساختماني از فروپاشي به هنگام زلزله ممانعت مي کنند.

وي با اشاره به صادرات محصولات خود افزود: تا پيش از اينها به کشور عراق صادرات داشتيم ولي مجموعه هاي دولتي براي صادرات به عراق، قطر و ترکيه با ما شرکتمان همکاري کرده اند؛ قرار است نمونه محصولمان را براي اين کشور ها ارسال کنيم تا در پي آن مذاکراتي صورت گيرد.

وي عنوان کرد: شرکت دانش بنيان توليد کننده بلوک هاي سيماني سبک در پارک علم و فناوري دانشگاه تهران مستقر است.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر