آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106916
آمريکا کشورهاي مخالف قطعنامه حمايتي از قدس را به ميهماني دعوت کرد
تاریخ انتشار : 1396/10/02
نمایش : 362
سفير آمريکا در سازمان ملل، 65 کشوري را که با قطعنامه سازمان ملل در حمايت از قدس مخالفت کرده بودند، به مهماني دعوت کرد تا از آنها قدرداني کند.

به گزارش منطقه آزاد؛ به نقل از گروه بين الملل خبرگزاري فارس، «نيکي هيلي» سفير آمريکا در سازمان ملل در اقدامي 65 کشوري را که با قطعنامه مجمع عمومي سازمان ملل درباره قدس مخالفت کردند يا به آن رأي ممتنع دادند يا اينکه در جلسه رأي‌گيري غايب بودند به ميهماني روز 3 ژانويه (13 دي ماه) دعوت کرد تا از آنها قدرداني شود.

روزنامه «تايمز اسرائيل» در اين خصوص نوشت، هيلي از نمايندگان اين کشور که از قطعنامه مجمع عمومي سازمان ملل مبني بر رد تصميم واشنگتن در به رسميت شناختن قدس به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي حمايت نکردند، براي شرکت در مهماني آمريکا دعوت به عمل آورد.

سفير آمريکا در سازمان ملل در يک پيام ايميلي که يک نسخه از آن در اختيار شبکه «فاکس‌نيوز» قرار گرفت، نمايندگان 65 کشور را به يک مهماني دعوت کرد تا از آنها براي دوستي با آمريکا قدرداني کند.

مجمع عمومي سازمان ملل، قطعنامه‌اي را با 128 رأي موافق به تصويب درآورد که هم تصميم «دونالد ترامپ» رئيس‌جمهور آمريکا در به رسميت شناختن قدس به عنوان پايتخت اسرائيل و هم تصميم به انتقال سفارت آمريکا به قدس را محکوم مي‌کرد.

قطعنامه مذکور با 128 رأي موافق، 9 رأي‌ مخالف و 35 رأي ممتنع به تصويب درآمد. 21 نفر نيز در جلسه‌اي که قرار بود در خصوص اين قطعنامه رأي‌گيري شود، غائب بودند.

هيلي در يک پيام توييتري در خصوص کشورهايي که از قطعنامه قدس حمايت نکردند، نوشت: «از اين کشورها براي عدم سقوط در راههاي غيرمسئولانه سازمان ملل، قدرداني مي شود». و اسامي 65 کشوري را منتشر کرد که از اين قطعنامه حمايت نکردند.

وي مدعي شد که اين قطعنامه که با رأي اکثريت به تصويب رسيده است، حمله به آمريکا و حقوق اين کشور براي پيشبرد سياست‌هاي حاکميتي خود بوده است و هشدار داد که تصويب اين قطعنامه مي‌تواند موجب شود که آمريکا تأمين بودجه سازمان ملل را قطع کند.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر