آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106906
بصيرت و آگاهي حلقه مفقوده جشن‌هاي دانشجويي
شادي‌هاي پوچ و تصنعي جشن‌هايي که دانشجويان را درگير حواشي ‌مي‌سازد
تاریخ انتشار : 1396/09/25
نمایش : 665
برگزاري جشن‌ مطابق با دستورات اسلام و به دور از حواشي و بي‌حرمتي‌ها نه تنها بد نيست بلکه پسنديده هم هست اما نبايد مسئولان دانشگاه‌ها دانشجويان را به بهانه برگزاري جشن و شادي از اصول اسلامي و انقلابي دور ساخته و درگير موارد پوچ و بيهوده کنند.
به گزارش جهانبين نيوز به نقل از منطقه آزاد؛ بحث ارائه مسائل فرهنگ و تربيت در کنار آموزش در دانشگاه‌ها بسيار مهم و ضروري است.

قرارگيري در برهه‌اي حساس و همچنين فعاليت دشمن در جبهه جنگ نرم عليه ايران توجه به بسياري از موارد و ازجمله بحث محتوا و برنامه‌هاي فرهنگي را در دانشگاه‌ها بيش از پيش مهم و ضروري مي‌کند.

بصيرت‌افزايي بايد يکي از اهداف دانشگاه و دانشجويان باشد

يکي از دانشجويان دانشگاه شهرکرد در گفت‌وگو با منطقه آزاد؛ اظهار کرد: دانشگاه محلي است که انسان علاوه‌بر کسب تحصيلات عالي بايد در آن به تحصيل فضايل اخلاقي نيز بپردازد.

وي با بيان اينکه معرفي راه و اهداف شهدا و بزرگان انقلاب براي دانشجويان بسيار مهم است ادامه داد: بصيرت‌افزايي بايد يکي از اهداف دانشگاه باشد و در اين مسير دانشگاه بايد زمينه اين بصيرت‌افزايي را فراهم سازد.

اين دانشجوي دانشگاه شهرکرد با اشاره به برگزاري برخي از جشن‌ها و برنامه‌هاي بي‌محتوا در دانشگاه‌ها ادامه داد: کاش بيش از آنکه به دنبال برنامه‌هاي بي‌مضمون در جشن‌هاي‌مان باشيم به دنبال آن باشيم که اطلاعات خود را بالا ببريم چون دانشجويي که افق ديدش کوتاه است و عروسک خيمه شب‌بازي دشمن است نمي‌تواند در آينده جامعه‌ايي را بسازد.

انحراف دانشگاه از مسير اهداف خروجي جز دانشجويان بي‌بصيرت ندارد

منوچهر ذوالفقاري، مسئول ناحيه بسيج دانشجويي استان چهارمحال و بختياري در گفتگو با منطقه آزاد گفت: دانشگاهي که بر پايه علم؛ بصيرت و خودباوري باشد دانشجويانش پس از اتمام تحصيل خواهند توانست در برهه هاي خاص عامل پيشرفت و ترقي شوند.

وي در ادامه و در نقد محتوايي برنامه هاي دانشگاه ها گفت: دانشگاهي که از مسير و اهداف اصلي خود خارج شود خروجي آن دانشجوياني بي بصيرت و ناآگاه نسبت به مسائل کشور خواهد شد و اگر دانشجو در زمينه هاي، ديني، فرهنگي، سياسي و... آگاه نباشد جامعه متضرر مي‌شود و آسيب مي‌بيند.

وي ادامه داد: دانشجو قشر تحصيل کرده و تاثيرگذار جامعه است و بايد از آرمان‌ها و ارزش‌هاي خود دفاع کند و آنها را گسترش دهد، همانند شهيدان بزرگوار، مهدي شريعت رضوي، مصطفي بزرگ نيا، احمد قندچي که در ۱۶ آذر ۱۳۳۲ در مقابل استکبار جهاني ايستادند و هويت دانشجوي آزادي خواه انقلابي را زنده نگه داشتند.

مسئول ناحيه بسيج دانشجويي بيان داشت: آيا سزاوار است در سالروز شهادت اين شهداي عالي قدر بجاي يادآوري اين حادثه بزرگ تاريخي به دانشجويان آنهارا سرگرم برنامه هاي پوچ و بي فايده کنند و از هويت اصلي و روحيه مطالبه گري و حق طلبي دور کنند؟

ذوالفقاري افزود: هنوز هم خون‌هايي که به پاي نيکسون خبيث ريخته شد زنده و جاري است و اگر نبودند براي حفظ اين سنگر، هويت دانشجو را همان سال استکبار با خود برده بود.

وي اضافه کرد: بعد از گذشت سالها هنوز هم با ورود شهداي مدافع حرم به استانمان همچون شهيد جيلان ها و عباسي ها که خود را در راه اسلام و انقلاب فدا کردند براي نابودي استکبار جهاني بايد بدانيم مبارزه همچنان باقي ست.

ذوالفقاري بيان داشت: حال با ايجاد جوي به اصطلاح شاد در سطح دانشگاه هاي استان چهارمحال و بختياري توسط مسئولين دانشگاهها براي دانشجويان به بهانه روز دانشجو و... چگونه از اين سنگر دفاع مي‌شود؟ پس رسالت دانشجويي چه مي‌شود؟

وي در ادامه اظهار داشت: بنده مخالفت خود را از برگزاري اين چنين برنامه هايي که تحت عنوان جشن روز دانشجو يا هر برنامه ديگري که همراه با هتک حرمت به ارزش‌هاي اسلامي و انقلابي ما است اعلام مي‌دارم و اجراي آن را مناسب فضاي دانشگاه نمي‌دانم.

به گزارش منطقه آزاد؛ برگزاري جشن‌ مطابق با دستورات اسلام و به دور از حواشي و بي‌حرمتي‌ها نه تنها بد نيست بلکه پسنديده هم هست اما اين نبايد دانشجويان را به بهانه برگزاري جشن و شادي از اصول اسلامي و انقلابي دور ساخته و درگير موارد پوچ و بيهوده کنيم.

از مسئولان انتظار است که در زماني که دشمن از همه امکانات خود براي اغفال جوانان اين مرز و بوم بهره گرفته و درحال تلاش براي گمراهي اين قشر از جامعه است راه را براي آگاهي جوانان باز کنند.

انتهاي پيام/م920
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر