آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106867
نويسنده‌ي کتاب پايي که جا ماند در دانشگاه شهرکرد:
آنچه محاسبات نظام سطله را برهم زده وجود افرادي چون شهيد حججي است
تاریخ انتشار : 1396/08/10 11:00:48
نمایش : 374
نويسنده‌ي کتاب پايي که جا ماند در دانشگاه شهرکرد: آنچه محاسبات و پيش‌داوري‌هاي نظام سطله را در عداوت با ملت ايران برهم زده مشاهده‌ي پايبندي به خون شهدا، بصيرت و وجود افرادي چون شهيد حججي است.
به گزارش منطقه آزاد؛ همايش مادران سه شهيدي استان چهارمحال و بختياري با حضور پرشور دانشگاهيان در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.


اين همايش با حضور نماينده‌ي ولي فقيه و امام جمعه‌ي شهرکرد حجت‌الاسلام‌ و المسلمين نکونام، دکتر شايان شامحمدي رئيس دانشگاه شهرکرد، سردار اکبري فرمانده‌ي سپاه قمر بني‌هاشم (ع) استان، اعضاي هيأت رئيسه‌ي دانشگاه، مسئولين دانشگاه فرهنگيان استان و جمع کثيري از دانشگاهيان در دانشگاه شهرکرد برگزار شد. مادر شهيد مدافع حرم، شهيد محسن حججي، مادران شهيدان اسکندري، اعتدال‌پور، زاهدي، هليسائي، شرافت، کريمي پيربلوطي و مرداني، فرزند شهيد شيرودي و همچنين جانباز سرافراز سيد ناصر حسيني‌پور ميهمانان اين همايش بودند.رئيس دانشگاه شهرکرد ضمن خير مقدم به حاضران به‌ ويژه مادر شهيد حججي و مادران سه شهيدي استان، حضور ايشان را در دانشگاه شهرکرد برگ زريني در تاريخ دانشگاه و موجب برکات معنوي دانست و گفت: به برکت خون مقدس شهدا دانشگاه شهرکرد به عنوان يکي از دانشگاه‌هاي مؤثر دنيا در چهلمين سالگرد تأسيس خود قرار گرفت.


دکتر شامحمدي افزود: امنيت و آرامش کنوني ما مديون ايستادگي شهدا در برابر استکبار جهاني است و تقدير زنده نگاه داشتن باورهاي اين آزادگان وظيفه‌ي امروز ما دانشگاهيان است.نماينده‌ي ولي فقيه و امام جمعه‌ي شهرکرد نيز حضور پرشور دانشگاهيان را اقتضاي خون شهدا و قرارگيري حب شهيد در قلب مردم عنوان کرد و گفت: شهدا زنده‌ي کارساز هستند و خون آنها کاخ ظالم را نابود مي‌کند.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمين نکونام افزود: اقدام دانشگاه شهرکرد جهت برگزاري همايشي با حضور مادران شهدا شايسته‌ي تقدير است و در ترسيم روحيات شهيدان، پرورش باورهاي آنها و ايجاد فضايي معنوي و ديني در محيط آموزش عالي نقش به سزايي دارد.


گفتني است در اين همايش پرشور معنوي، مادر شهيد حججي، مادران سه شهيدي استان، فرزند شهيد شيرودي و جانباز سرافراز سيد ناصر حسيني‌پور مورد تجليل قرار گرفتند.
سيد ناصر حسيني‌پور، از حاميان و برگزارکنندگان اين همايش تجليل نمود و گفت: مادران شهدا ميراث گران‌قدر جامعه هستند که با ايمان قوي غم از دست دادن فرزند خود را در راه پيروزي نظام و دين به جان خريدند.


اين جانباز سرافراز در ادامه خاطراتي از دوران دفاع مقدس و لزوم حق‌شناسي خون شهدا بيان نمود و افزود: مکتب جنگ ملت ايران با نظام سلطه، از قيام عاشورا الهام گرفته و با دست خالي و تنها با صلاح ايمان است.


نويسنده‌ي کتاب پايي که جا ماند يکي از مهم‌ترين مؤلفه‌ي قدرت ملت ايران را خون شهيد برشمرد و تصريح کرد: آنچه محاسبات و پيش‌داوري‌هاي نظام سطله را در عداوت با ملت ايران برهم زده مشاهده‌ي پايبندي به خون شهدا، بصيرت و وجود افرادي چون شهيد حججي است.


آناهيتا شيرودي فرزند شهيد شيرودي نيز در اين مراسم مرثيه‌اي پيرامون رشادت‌ها و جايگاه شهيد قرائت نمودند.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر