آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106825
پژوهشگر و نخبه جوان بني:
علم و فناوري از مقوله هاي زيرساختي پيشرفت کشور است
تاریخ انتشار : 1396/06/20 12:17:55
نمایش : 524
پژوهشگر و نخبه جوان بني: يکي از مهم ترين زيرساخت هاي پيشرفت کشور و ابزارهاي جدي رقابت در عرصه هاي مختلف، مقوله علم و فناوري است.
به گزارش منطقه آزاد؛ مهندس محسن حيدري بني در حاشيه نشست تخصصي تئوري و تحقيق؛ مباني پژوهش که در تالار اجتماعات ساختمان اداري دانشگاه آزاد سلامي واحد شهرکرد برگزار گرديد گفت: يکي از مهم ترين زيرساخت هاي پيشرفت کشور و ابزارهاي جدي رقابت در عرصه هاي مختلف، مقوله علم و فناوري است.وي ابراز داشت: دستيابي به آرمان هاي والاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، نيازمند تلاش هاي همه جانبه در تمام ابعاد علمي، اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي است. تحقق اين هدف به ترسيم نقشه راهي نيازمند است که در آن نحوه طي مسير، منابع و امکانات موردنياز و الزامات آن به طور شفاف و دقيق مشخص شده باشد. با توجه به اينکه سند نقشه جامع علمي کشور در سال ۸۹ در شوراي عالي انقلاب فرهنگي تصويب شد اما متاسفانه روند اجراي آن با کندي مواجه است.
اين پژوهشگر و نخبه جوان ضمن بيان اهميت نقشه جامع علمي کشور گفت: اين نقشه مهم ترين سند تحول علمي کشور است که در سال 1389 تصويب شده است اما متأسفانه به علت نگاه ­هاي بخشي و سياسي به موضوع؛ روند اجرايي خود را پس از ۷ سال هنوز و به شکل کامل طي نکرده است. بررسي ها نشان مي­دهد که درخصوص اين سند حتي واکاوي هاي لازم ميان بسياري از ذي نفعان و جامعه علمي کشور صورت نگرفته است بصورتي که حتي در پايگاه‌هاي اينترنتي بسياري از دانشگاه‌هاي کشور مطلبي در رد يا تاييد آن نيز نوشته نشده است تا آنجا که مي توان به جرات ادعا کرد بسياري از فرهيختگان ما نيز از کم و کيف و محتواي سند نقشه جامع علمي کشور نيز بي‌اطلاع هستند. از آنجايي که اطلاع رساني در خصوص نوآوري هاي هر حوزه نقش مهمي در پذيرش يا عدم پذيرش آن دارد؛ لذا جريان سازي رسانه ملي در خصوص نقشه جامع علمي کشور‌ مي تواند آن را حداقل در دستور کار فکري بسياري از انديشمندان قرار دهد و در نتيجه اجراي بهتر آن را موجب شود.انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر