آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106818
دبير کانون موسيقي دانشگاه آزاد اسلامي:
محوريت اصلي نشريه نوا موسيقي است/افراد غيرمتخصص نظر ندهند
تاریخ انتشار : 1396/06/09 11:24:51
نمایش : 444
دبير کانون موسيقي دانشگاه آزاد اسلامي: يک نشريه راه انداخته ايم به نام «نوا». محوريت اصلي آن درباره ي موسيقي است البته به ديگر هنرها نيز مي پردازد. ما در اين نشريه از سخنان صاحب نظران استفاده مي کنيم. موسيقي يک کار تخصصي است بايد افراد متخصص نظر بدهند.
به گزارش منطقه آزاد؛ دبير کانون موسيقي دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد گفت: يکي از اهداف ما اين است که به موسسات خيريه رفته و در آنجا اجرا داشته باشيم. اين موسسات خيريه را به صورت تصادفي انتخاب مي کنيم. ما براي شب يلدا به يک موسسه خيريه رفتيم که کودکان بي بضاعت يا کم بضاعت ساکن آن بودند.


سعيد غيبي پور گفت: مدتي در فعاليت هاي کانون وقفه اي ايجاد شده بود اما از مهر سال گذشته کارهاي اوليه را انجام داديم و گروه را راه اندازي کرديم.

او با اشاره به انتشار يک نشريه اظهار کرد: هم اکنون يک نشريه راه انداخته ايم به نام «نوا». محوريت اصلي آن درباره ي موسيقي است البته به ديگر هنرها نيز مي پردازد. ما در اين نشريه از سخنان صاحب نظران استفاده مي کنيم. کار اصلي را بچه هاي کانون موسيقي انجام مي دهند اما در برخي موارد از بچه هاي کانون هاي ديگر به خصوص در حوزه ي نگارشي کمک مي گيريم.


اين دبير کانون در رابطه با محوريت فعاليت کانون موسيقي گفت: محوريت کار ما، همان چيزي است که در تفاهم نامه آمده است. تلاش کانون اين است که براي بچه ها انگيزه ايجاد کند. تلاش مي کنيم بچه هايي که هنرمند هستند با آمدن به کانون بتوانند هنر خود را ابراز کنند، بچه هايي که علاقه مند به هنر هستند نيز بتوانند علاقه مندي بيشتري نشان دهند.

او ادامه داد: ما معوملاً در جشن ها و برنامه هاي دانشگاه، گروه را آماده مي کنيم که يک اجراي موسيقي داشته باشيم. آخرين برنامه ي ما در روز دانشجو بود که يک کار تلفيقي انجام داديم. البته براي کانون موسيقي ما محدوديت هايي وجود دارد.

غيبي پور در رابطه با موسيقي سنتي و پاپ اضافه کرد: قصد داريم موسيقي سنتي و پاپ را از يکديگر جدا کنيم تا به صورت تخصصي تر به هرکدام پرداخته شود. و در حال حاضر نيز براي شروع ترم جديد چند برنامه در دست اجرا داريم.

وي در اين باره افزود: سليقه ي بچه ها متفاوت است و نمي توان گفت که کداميک از اين دو ژانر موسيقي طرفدار بيشتري در ميان دانشجويان دارد.


غيبي پور با گلايه از اين مسئله که غير متخصص نظر مي دهند و اين موجب کارشکني مي شود گفت: خوشبختانه دانشگاه حمايت خوبي از ما مي کند اما مسئله اي که وجود دارد اين است که در زمينه ي موسيقي که يک کار تخصصي است بايد افراد متخصص نظر بدهند. وقتي غير از اين باشد بازده بچه ها پايين مي آيد و در بين آن ها بي انگيزگي شکل مي گيرد.


او در پايان سخنان خود افزود: اگر افراد متخصص نظر بدهند ما از نظر آنان استفاده مي کنيم که البته باعث رشد کانون مي شود اما اينکه يک نفر از يک گوشه نظري غير تخصصي و تنها سليقه اي بدهد، نه تنها درست نيست بلکه سطح انرژي افراد را نيز پايين مي آورد.انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر