آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106759
يادداشت/ حسين شريعتمداري
اتهام به شخصيت شيطان!
تاریخ انتشار : 1396/04/20 13:33:26
نمایش : 808
آزادي موصل اما، برخلاف آنچه که جريان سياسي ياد شده ادعا مي‌کند، نه فقط بي‌ارتباط با ما نيست بلکه بخش قابل توجه و بنياديني از امنيت ملي کشورمان نيز هست.
به گزارش منطقه آزاد؛ به نقل از  شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ حسين شريعتمداري، مدير مسئول روزنامه کيهان در سرمقاله امروز اين روزنامه نوشت:

1- روز شنبه دهم تيرماه، تيتر اول کيهان را به آزادي موصل که رخدادي بزرگ و افتخارآفرين بود اختصاص داده و آورده بوديم؛  «موصل آزاد شد - مقاومت نتيجه داد، نه سازش» اين تيتر و گزارش خبري تحليلي مربوط به آن که از هزينه به مراتب کمتر مقاومت در مقايسه با سازش حکايت مي‌کرد، برخلاف آنچه در اينگونه موارد انتظار مي‌رود - و البته براي ما تعجب‌آور نبود- ناخرسندي برخي از مدعيان اصلاحات و حاميان دولت موسوم به اعتدال را در پي داشت. رسانه‌هاي اين طيف با انتشار تصاويري از خرابي‌هاي موصل و انتخاب تيترهايي نظير «موصل آزاد شد، به چه قيمت؟!» و يا «مقاومت نتيجه داد، نه سازش، اين هم نتيجه‌اش آقاي کيهان!» و... سعي داشتند - و هنوز هم دارند - که هزينه مقاومت را بيشتر از سازش و حتي غيرقابل مقايسه با آن معرفي کنند! چرا...؟!  واکنش طيف مورد اشاره به آزادي موصل، اگرچه، خواسته يا ناخواسته، حمايت از تروريست‌هاي داعش است ولي به نظر نمي‌رسد چنين انگيزه زشت و پلشتي در ميان باشد و خوشبينانه‌ترين احتمال - که در نوع خود تأسف‌آور و فاجعه‌بار نيز هست- دفاع اين طيف از وادادگي در برابر قدرت‌هاي زورگو و تن دادن به «سازش» است که مدتهاست در پوشش «مذاکره» و با عنوان «کليد حل همه مشکلات»!  از آن ياد مي‌کنند، تا آنجا که يکي از افراد مطرح اين طيف طي سخناني در ميتينگ انتخاباتي آقاي روحاني، راه‌کار مقابله با داعش را نيز «مذاکره»!  دانسته بود! و برخي ديگر از آنها، علي‌رغم خسارت محض و فاجعه‌آفرين برجام، از برجام‌هاي يک و دو و سه و... براي حل و فصل مشکلات پيش روي ياد کرده بودند!

گفتني است نهضت آزادي که اين روزها در حلقه گروه‌هاي همسو با مدعيان اصلاحات فعال است، در بحبوحه جنگ 8 ساله با انتشار جزوه‌اي با عنوان «پايان عادلانه جنگ بي‌پايان»!  مقاومت ايران اسلامي در مقابل حمله مشترک عراق، آمريکا، اروپا، صهيونيست‌ها و برخي از کشورهاي عربي را بي‌فايده!  دانسته و به اصطلاح، استدلال کرده بود «همانگونه که خداي متعال، شير را با پنجه قوي براي حمله آفريده است، به آهو نيز پاي گريز از معرکه داده است»!  و با اشاره به قدرت نظامي آمريکا و اروپا که آشکارا به حمايت از صدام برخاسته بودند، براي جمهوري اسلامي ايران و مردم اين مرز و بوم نسخه «تسليم» پيچيده بود! يعني همان نسخه‌اي که اين روزها برخي از مدعيان اصلاحات و شماري از طيف موسوم به اعتدال با نام‌هاي مستعار ديگري نظير «مذاکره» و «برجاميزاسيون»!  مي‌پيچند که همان نسخه بزک کرده «تسليم» است.

طيف ياد شده طي چند ماه اخير و در آستانه انتخابات رياست‌جمهوري، مقاومت در برابر باج‌خواهي و زورگويي دشمن را با «جنگ» و «حمله نظامي» دشمن برابر معرفي کرده و اصرار داشتند به دو قطبي «جنگ - مقاومت» دامن بزنند و به بيان ديگر «سازش» را که نام مستعار «تسليم» است، بهاي گريز از «جنگ» قلمداد کنند.

2- آزادي موصل اما، برخلاف آنچه که جريان سياسي ياد شده ادعا مي‌کند، نه فقط بي‌ارتباط با ما نيست بلکه بخش قابل توجه و بنياديني از امنيت ملي کشورمان نيز هست. چرا که «داعش» به اعتراف صريح دشمنان بيروني براي مقابله با ايران اسلامي ساخته و به ميدان آورده شده بود؛ هيلاري کلينتون در کتاب خاطراتش با عنوان انتخاب‌هاي سخت -HARD  CHOICES- اعتراف مي‌کند که به منظور جلب موافقت دولت‌ها براي حمايت از داعش - بدون ذکر نام اين گروه - به 212 کشور سفر کرده و از آنان خواسته بود که بلافاصله بعد از اعلام موجوديت اين گروه - به قول او معارض - در منطقه، حمايت خود از آن را اعلام کرده و اين گروه را به رسميت بشناسند!  و رخدادهاي بعد از حضور داعش در منطقه و اعتراف صريح سرکردگان اين گروه تروريستي نيز کمترين ترديدي باقي نگذاشت که داعش را آمريکا و متحدان اروپايي و منطقه‌اي آن براي مقابله با جمهوري اسلامي ايران ساخته و به ميدان آورده‌اند. از اين رو در تقابل با اين گروه تروريستي، با دشمني مقابله کرده‌ايم که اگر در منطقه حضور اوليه خود - عراق و سوريه و لبنان و يمن - سرکوب نمي‌شد، بايد در خاک خود به مقابله با آنها مي‌رفتيم و هزينه‌ها و تلفات سنگين اين رو در رويي را نيز متحمل مي‌شديم.

گفتني است کيهان در جريان جنگ 33 روزه حزب‌الله لبنان با رژيم اشغالگرقدس، تمامي تيترهاي اول خود را به گزارش اين درگيري  اختصاص داده بود و همه روزه بين ساعت 5 تا 6 بعدازظهر آخرين خبرهاي جنگ را از برادران حزب‌الله در بيروت و بعلبک دريافت داشته و منتشر مي‌کرد. بعداز پايان پيروزمندانه جنگ 33 روزه، شبکه تلويزيوني بي‌بي‌سي در گزارشي خطاب به نگارنده پرسيده بود؛ «آيا در اين مدت 33 روز، در ايران هيچ خبري که شايسته تيتر اول کيهان باشد وجود نداشت که به لبنان رفته بوديد»؟ و در پاسخش نوشتيم، بعد از شروع جنگ، هر دو (کيهان و بي‌بي‌سي) از تهران و لندن خارج شده بوديم. شما به حمايت از اسرائيل و ما به حمايت از حزب‌الله و پرسيده بوديم مگر آقاي بوش نمي‌گويد حزب‌الله در لبنان به نمايندگي از ايران و اسرائيل به نمايندگي از آمريکا با يکديگر مي‌جنگند؟ بنابراين حضور ما در لبنان - منظورمان تيترهاي اول کيهان در آن 33 روز بود - توجيه قابل قبولي داشت و حمايت از جبهه خودمان بود برخلاف حضور شما که به نمايندگي از يک کشور ديگر يعني آمريکا صورت گرفته بود.  اگر ملامتي در ميان باشد اين ملامت شايسته شماست و نه ما.

3- جنگ به طور طبيعي با خسارت‌هاي مالي و مادي و انساني همراه است و صدالبته، «جنگ» في‌نفسه، نمي‌تواند مطلوب باشد ولي در مقابل دشمني که دست به تهاجم زده و قصد نابودي کشور و ملتمان را داشته باشد، چاره‌اي جز دفاع باقي نمي‌ماند و بديهي است که دفاع نيز بدون تحمل خسارت‌هاي آن امکان پذير نيست. تصوير خرابي‌ها را منتشر کرده و اعتراض مي‌کنند که «آزادي موصل به چه قيمت؟» و فراموش مي‌کنند که مگر دفاع مقدس 8 ساله خرابي نداشت؟ مگر خرمشهر ويران نشد؟ و بسياري از زيرساخت‌هاي کشور از بين نرفت؟  آيا چاره کار آن بود که کشورمان را به صدام -بخوانيد آمريکا- تحويل مي‌داديم؟!

رهبرمعظم انقلاب در ديدار با دست‌اندرکاران راهيان نور -1395/12/16- با نگاهي منطقي و روشنگرانه به اين مقوله پرداخته و در بخشي از بيانات آن روز خود مي‌فرمايند؛

« يک مقوله اين است که آيا جنگ في‌نفسه چيز خوبي است يا چيز بدي است؟ خب معلوم است جنگ چيز خشني است، جنگ کشتن دارد، نابود شدن دارد، مجروح شدن دارد، معلوم است، اين يک مقوله است، يک مقوله ديگر اين است که يک ملتي که مورد تهاجم قرار مي‌گيرد از جهات مختلف، اگر چنانچه قوت خود را، نيروي خود را به ميدان نياورد و در مقابل دشمن نايستد، چه اتفاقي خواهد افتاد؟ اين مقوله را با آن مقوله مخلوط مي‌کنند. دفاع مقدس يک حرکت حياتي بود، يک نفس کشيدن بود براي اين ملت، نفس نمي‌کشيديم ميمرديم، اين را بايد زنده نگه داشت».

4- اگر نيروهاي ارتش و مقاومت مردمي عراق به توصيه آمريکايي‌ها و متحدانش عمل کرده و غلبه بر داعش را آنگونه که آنها توصيف مي‌کردند، ناممکن مي‌دانستند، امروزه نه فقط عراق در اختيار آمريکا و متحدان اروپايي و منطقه‌اي آن بود، بلکه در همسايگي خود با داعشي‌هاي وحشي که تمام امکانات و ظرفيت‌هاي عراق را نيز در اختيار گرفته بودند، روبرو بوديم.
مقامات عراقي بارها اعلام کرده‌اند که آمريکايي‌ها به آنان هشدار مي‌دادند که غلبه بر داعش ممکن نيست و مخصوصا آزادسازي  موصل را ناممکن معرفي کرده و حتي برخي از آنان توصيه مي‌کردند با داعش در موصل به تفاهم! برسند اما همين ديروز ژنرال «رابرت مک گورک» نماينده آمريکا در ائتلاف آمريکايي موسوم به ضدداعش! در جمع  خبرنگاران گفته بود «جنگ موصل به ويژه در بخش غربي آن، از سخت‌ترين جنگ‌هايي بود که از زمان جنگ جهاني دوم شاهد آن بوده‌ايم» و ژنرال‌ «رابرت سوفجي» رئيس ائتلاف بين‌المللي ضدداعش نيز تاکيد کرده بود «نيروهاي عراقي شايسته تقدير هستند. هيچ ارتش جديدي در زمان کنوني قادر نيست کاري را انجام دهد که نيروهاي عراقي در موصل انجام دادند، تنها مي‌توان جنگ‌جهاني دوم را با اين جنگ تشبيه کرد» ببينيد نسخه سازش که همين آمريکايي‌ها براي عراق مي‌پيچيدند با نتيجه مقاومت که امروز به آن اعتراف مي‌کنند و مردم عراق طعم شيرين آن را مي‌چشند چه فاصله‌اي پرناشدني دارد.

5- «من ديدم، در همين دياله، کودکي را از سينه مادرش گرفتند، او را مثل گوسفند روي آتش سرخ کردند، لاي پلو گذاشتند، براي مادر فرستادند. اين جنايت وحشتناک در تاريخ بشريت ناياب است، پديده کوچکي نيست، بلاي کوچکي نيست ... امروز جشن ملت عراق، جشن ملت عراق به تنهايي نيست، پيروزي همه بشريت محسوب مي‌شود. ملت عراق و ملت سوريه حق بزرگي در اين زمينه بر بشريت دارند و...»

بخشي از سخنان سردار سرافراز سپاه اسلام، حاج‌قاسم سليماني است. اين سخنان از زبان سردار سليماني گوياتر از آن است که نيازي به شرح و تفسير داشته باشد.
درباره تکفيري‌ها اين بيت وصف‌الحال است؛

با چنين فرقه نسناس، يقين پاپوش است
اتهامي که به شخصيت شيطان‌ خورده!

و بالاخره، اين کلام حضرت امام- رضوان‌الله تعالي عليه- نيز براي هميشه تاريخ و از جمله براي اين روزها، شنيدني است که؛

«کسي تصور نکند که ما راه سازش با جهانخواران را نمي‌دانيم، ولي هيهات که خادمان اسلام به ملت خود خيانت کنند».

انتهاي پيام/1026ج

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر