آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106740
تايم:
مبارزه با فقر در آمريکا به جنگ با فقرا تبديل شده است
تاریخ انتشار : 1396/04/14 14:21:08
نمایش : 491
تايم در گزارشي به تحليل عوامل ايجاد فقر در آمريکا و شرايط فقرا در اين کشور پرداخت.

 به گزارش منطقه آزاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مجله تايم در مطلبي به قلم «وس مور» مدير بنياد خيريه «رابين هود» به بيان فقر در جامعه آمريکا پرداخت. در اين مطلب آمده است:

«من در دهه‌هاي 80 و 90 در «بالتيمور» بزرگترين شهر ايالت مريلند و در «برانکس» نيويورک با چشيدن طعم فقر بزرگ شدم. به ياد دارم در آن زمان بايد قبل از تاريک شدن هوا به خانه مي‌رسيدم تا از گزند خيابان هاي ترسناک در امان بمانم. من در جامعه‌اي زندگي مي‌کردم که از حال يکديگر غافل بودند و به نظر مي‌رسيد هميشه در محاصره هستم.

فقر معضل ترسناکي است، يک شرايط مسحور کننده است که تأثير آن در خانه، مدرسه، محل کار و سلامت ما ديده مي‌شود. اين در حاليست که بيش از نيم قرن پيش «ليندون جانسون» سي و ششمين رئيس جمهور آمريکا خواستار جنگ بي قيد و شرط براي ريشه کن شدن طاعون فقر در کشور شد.

اگر آمريکا انگيزه و تلاشي را که براي پيروزي در جنگ‌هايي مانند جنگ افغانستان دارد به مبارزه با فقر اختصاص مي‌داد ما امروز در شرايط بهتري زندگي مي‌کرديم. اما 53 سال از خواسته‌ تاريخي جانسون مي‌گذرد ولي تعهد و مسئوليت کافي به تحقق آن اختصاص داده نشد. نتيجه اين است که ما راه زيادي تا پيروزي در اين جنگ در پيش داريم.

موضوع متاثرکننده اين است که آنچه تاکنون جنگ با فقر بود به جنگ با فقرا تبديل شده است. از سياست‌هاي مسکن در دهه هفتاد گرفته تا سياست‌هاي مالياتي دهه 80، اصلاحات رفاهي و عدالت کيفري دهه 90 و سياست‌هاي آموزشي و لايحه بهداشتي دهه حاضر؛ آمريکا همواره تاريخي بي‌شرمانه از اتخاذ سياست‌هايي که مردم را در فقر نگه ميدارند داشته است. اين موضوع بايد روشن شود که فقرا قربانيان فقر هستند نه مجرماني که آن را ايجاد مي‌کنند. فقر يک تفکر و ديدگاه نيست و دشواري‌هاي پيش روي يک نسل کوهي هستند که سختي صعود از آن قابل تصور نيست.

با سياست هاي دولت فعلي آمريکا، 45 ميليون آمريکايي که در فقر زندگي مي‌کنند به طور بي‌سابقه اي آسيب‌پذير مي‌شوند. در حال حاضر، نرخ فقر در ميان کودکان آمريکايي در برانکس 2 از 5 نفر است. اگر ساکنان فقير نيويورک را در يک شهر جاي دهيم، آن شهر پنجمين شهر بزرگ آمريکا خواهد بود. فقر در آمريکا نتيجه‌ اتخاذ سياست‌هاي اشتباه و يک بحران 50 ايالتي است. بايد سياست هاي اشتباه اصلاح شوند. از بين رفتن فقر يعني هيچ خانواده و کودکي نبايد گرسنه باشد و دريافت امکانات تحصيلي مناسب ربطي به منطقه زندگي آنها نداشته باشد. آمريکا هميشه جنگ هايش را با هدف پيروزي آغاز مي‌کند، مبارزه با فقر هم بايد با همين ديدگاه آغاز شود.»

انتهاي پيام/

گزارش تايم از وضعيت فقر در آمريکا

 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر