آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106643
يادداشت/
ذائقه مان را تغيير دادند
تاریخ انتشار : 1396/03/01
نمایش : 707
دانشجوي فعال فرهنگي در يادداشتي به بررسي تغيير ذائقه مردم پرداخت.
به گزارش منطقه آزاد؛ محدرضا سامري دانشجوي فعال فرهنگي در يادداشتي نوشت: آن روز که سوسيس و کالباس و نوشابه هاي قنددار و امثال اينها به بازار آمد کسي نفهميد مي خواهند غذاي ايراني را از سر سفره هايمان جمع کنند تا آنکه ديابت و عفونت هاي معده اي و بروز سرطان هاي مختلف و ... را ديدند.

آن روز، اين ها آمدند و ذائقه مان را تغيير دادند؛ امروز داريم چوب تغيير ذائقه مان را با بروز بيماري هاي عجيب و غريب و انواع سرطان ها مي خوريم.

آن روز که ماهواره ها مهمان خانه هايمان شد؛ چه مي فهميديم از تغيير ذائقه!!!
امروز اين مهمان ناخوانده به صاحب خانه اي تبديل شده که مهر و محبت خانواده را چند صباحي مهمان ميگيرد و بعد با آن، آن کاري را ميکند که نوشابه با جسممان.

آن روز که آمدند و تعاريف را شکستند و از آزادي، احترام متقابل و ... تفسير به رأي کردند؛ ذائقه مان را قلقلک دادند. اينقدر قلقلک دادند که غش کرديم و داستانمان شد، داستان آن قرباغه اي که آرام آرام در ديگ جوشيد و نفهميد چه بلايي سرش آمده.


يک روزي به خودمان مي آييم که سرطان به جان روح جامعه مان افتاده، يک روزي به خودمان مي آييم و ميفهميم بايد به سراغ همان سفره و ذائقه و مرام و منش ايراني برويم که کرم فرهنگ غرب وجودمان را فرا گرفته.

از لذت هاي چند دقيقه اي و زودگذر که بگذريم و اندکي با خود خلوت کنيم، عاقبت به اين نتيجه خواهيم رسيد که بايد با آخر کار فکر کرد نه به امروز و فردا و دو روز ديگر...

پيشگيري کنيم . . .انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر