آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106374
جوانان نخبه به جاي گذراندن سربازي پژوهش مي کنند
تاریخ انتشار : 1395/10/20 09:34:42
نمایش : 577
رييس امور شرکت‌ها و موسسات دانش بنيان معاونت علمي گفت: جوانان نخبه به جاي گذراندن دوران سربازي مي توانند به تحقيق، پژوهش و توليد ثروت بپردازند.
به گزارش منطقه آزاد، محمد صاحبکار خراساني رييس امور شرکت ها و موسسات دانش بنيان معاونت علمي رياست جمهوري در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به معافيتهاي نخبگان جوان فعال در شرکتهاي دانش بنيان اظهار داشت: معاونت علمي فن‌آوري از شرکتهاي دانش بنيان و استارت آپ‌هاي دانشگاهي حمايت ويژه اي مي‌کند تا محصولات داخلي شان تبديل به تجاري سازي شود و بازارهاي هدف داخلي و خارجي و بين‌المللي را کسب کند.
 
وي بيان کرد: يکي از مشکلاتي که نخبگان جوان فعال در شرکتهاي دانش بنيان با آن روبرو هستند بحث سربازي و نيمه تمام ماندن تحقيقات و پژوهشهاي آنها مي‌شودکه اين مساله با ورود جدي معاونت علمي فن آوري در طي چند سال اخير برآورد شده است.
 
صاحبکار ادامه داد: افراد نخبه‌اي که در شرکتهاي دانش بنيان مشغول به فعاليت هستند و ايده‌هاي آنان در حال اجرا شدن است، بر طبق قانون پس از گذراندن دوران آموزشي سربازي و گرفتن برگ سبز به جاي حضور در مراکز نظامي و گذراندن بقيه خدمت سربازي با انجام يک پروژه تحقيقاتي موفق دردستگاههاي نظامي و يا اجراي يک پروژه موفق در شرکتهاي دانش بنيان کارت پايان خدمت خود را دريافت کنند.
 
وي تصريح کرد: شيوه نامه‌اي تحت عنوان دانش آموختگان برتر فن آور تنظيم شده است تا افراد نخبه و داراي ايده هاي برتر در صورت کسب امتيازات لازم در زمينه تحقيق مي‌توانند از خدمت نظام وظيفه تخصصي استفاده کنند و اينکار با همکاري بنياد ملي نخبگان انجام مي‌شو د و اين گونه افراد نخبه به ستاد نيروهاي مسلح جهت دريافت امريه معرفي مي شود.
 
رييس امور شرکت ها و موسسات دانش بنيان معاونت علمي رياست جمهوري تاکيد کرد: شرکتهاي دانش بنيان که داراي اظهار نامه مالياتي هستند مي توانند افراد نخبه خود را جهت دريافت امريه به نيروهاي مسلح معرفي کنند تا جوانان نخبه فعال در اين شرکتها به جاي سپري کردن دوران خدمت به کار تحقيق و پژوهش و تجاري کردن محصولاتشان بپردازند.
 
وي ادامه داد: هرکسي از شرکتهاي دانش بنيان نوپا مي‌توانند يک نخبه را به ستاد نيروهاي مسلح معرفي کرده تا از مزاياي معافيت خدمت سربازي استفاده کنند و همچنين به ازاي  هر پانصد ميليون تومان يک نفر ديگر را به اين سهميه اضافه مي‌شود.
 
صاحبکار گفت: افراد معرفي شده به ستاد نيروهاي مسلح بايد  توانمندي خود را در انجام پروژه و تحقيقات در زمينه توليد محصولات دانش بنيان به اثبات برسانند تا از مزاياي معافيت سربازي استفاده کنند.
 
انتهاي پيام/ 
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر