آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106370
حجت الاسلام و المسلمين منتظري در مراسم رونمايي از کارت ضابطان دادگستري
بدهکاران بانکي تحت تعقيب هستند/اختلافات بين مسئولان دولت و قوه قضاييه خانوادگي است
تاریخ انتشار : 1395/10/18 13:34:39
نمایش : 556
دادستان کل کشور گفت:بدهکاران بانکي به شدت تحت تعقيب هستند و دادستاني تهران با جديت آن را دنبال مي کند..
به گزارش منطقه آزاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام و المسلمين محمد جواد منتظري دادستان کل کشور در مراسم رونمايي از کارت ضابطان عام دادگستري که امروز(شنبه)برگزار شد،ضمن تبريک به مناسبت ميلاد امام حسن عسگري (ع) و گراميداشت روز نوزده دي ماه اظهار داشت: در اجراي ماده سي آيين نامه آيين دادرسي کيفري مصوب 92 که مسئولان ضابطان را تعيين کرده است رونمايي از کارت ضابطان عام دادگستري صادر مي شود.
 
وي افزود: قوه قضاييه مي تواند در تحقيقات از ضابطان عام دادگستري که در ماده ۲۲ تعريف شده است به موجب قانون نيروهاي وابسته به ناجا را آموزش لازم دهد و آن ها با داشتن کارت مجاز به انجام تحقيقات هستند.
 
منتظري با اشاره به يکي از تکاليف مشترک قوه قضاييه و نيروي انتظامي گفت: ضابطان عام طبق قانون مربوط به درجه داران و افسران نيروي انتظامي است که اين ضابط شدن نيازمند گذراندن دوره هاي آموزشي است.
 
وي با بيان اين که آموزش ضابطان نيروي انتظامي برعهده قوه قضاييه است،افزود: با تلاشي که در دادستاني کل و ناجا صورت گرفت به مسئولان آموزش ديده ناجا کارت ضابط عام داده مي شود.
 
دادستان کل کشور تصريح کرد: صدور کارت ضابطان عام قضايي اقدامي اساسي در تحقق قانون  و يک امر مستمر در امر آموزش است و هر سه سال بايد تمديد شود و 200هزار نفر مشمول اين کارت خواهند شد.
 
وي ادامه داد: کار را از تهران به صورت پايلوت آغاز کرديم زيرا اگر تحقيقات پرونده ها از طريق ضابطان انجام نشود به آن اشکال گرفته مي شود و فاقد ارزش خواهد بود و کساني تحقيقاتشان مورد قبول است که اين کارت را داشته باشند .
 
حجت الاسلام و المسلمين منتظري گفت: ضابطان عام کساني هستند که قاضي پرونده ها را به آن ها ارجاع مي دهند و ضابطان خاص هم شامل پليس هاي تخصصي هستند و قانون کار پرونده هاي امنيتي را هم به ضابطان خاص سپرده است اما ما هنوز کار ضابطان خاص را شروع نکرديم زيرا نياز به آيين نامه دارد و آيين نامه آن  که در حال تهيه است که بايد به امضاي رييس قوه قضاييه برسد.
 
دادستان کل کشور بابيان اين که وقتي قانوني تصويب مي شود بايد لوازم آن هم فراهم باشد،افزود: براي آموزش 200هزار ضابط قضايي بايد آموزش ها به روز باشد و ما بايد با کمک نيروي انتطامي آموزش ها را در سراسر کشور به روز انجام دهيم و ما کار خودمان را انجام مي دهيم اما به کمک دولت و مجلس نياز داريم زيرا اين کار مستمر است و بايد اعتبارات لازم را فراهم کنيم.
 
وي تصريح کرد: براي هماهنگي کار اين ضابطان بايد در تهران يک ستاد به لحاظ مديريت آموزش و صدور کارت ايجاد کنيم و مهم ترين کار نظارت است.
*اختلاف دولت و قوه قضاييه خانوادگي است
 
حجت الاسلام محمدجعفر منتظري در ادامه در جمع خبرنگاران در خصوص اختلاف بين مسئولان دولت و قوه قضاييه گفت: اين اختلاف خانوادگي است و متاسفانه دشمن آتش بيار معرکه شده است. بالاخره دو برادر و دو عضو يک خانواده اختلافي پيدا کردند که حل مي شود و اميدواريم مسئولان مانع شوند که دشمن از اين مسئله سوءاستفاده نکند.
 
وي افزود: مسئله مهمي نيست که روي آن مانور بدهيم.
 
حجت الاسلام و المسلمين منتظري در خصوص بازداشت دو تن از بدهکاران بانکي گفت: بدهکاران بانکي به شدت تحت تعقيب هستند و دادستاني تهران با جديت آن را دنبال مي کند.
 
دادستان کل کشور تصريح کرد: اين مسائل زمان بر است و خواه ناخواه به بررسي هاي دقيق نياز دارد آنچه براي ما مهم است اجراي عدالت است.
 
انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر