آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106364
نظر شيطان در مورد امام علي(ع) چه بود؟
تاریخ انتشار : 1395/10/16 12:53:11
نمایش : 911
روزي گفتگويي ميان شيطان و رسول خدا(ص) اتفاق افتاد که پاسخ شيطان به سوالات ايشان شنيدني است.
به گزارش منطقه آزاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛پيامبر اکرم(ص) در خانه اُمّ سلمه  نشسته بودند.کسي از همسر ايشان اجازه ورود خواست.حضرت رسول(ص) فرمودند:ابليس است، در را به روي او نبنديد نمي خواهم راهش ندهيد در را باز کنيد و بگذاريد بيايد .

وقتي ابليس رو به روي پيامبر (ص) نشست، گفت من به اختيار خودم به اينجا نيامده ام، دو فرشته از جانب خداوند من را مأمور کردند تا جلسه اي با تو داشته باشم. حضرت فرمودند: من سؤالاتي دارم که تو بايد به آنها جواب بدهي

حضرت رسول(ص) از شيطان پرسيدند: در اين دنيا با چه کسي دشمن هستي؟

با تو! نسبت به شما دشمني بسيار دارم. حضرت پرسيدند: چرا؟
 شيطان پاسخ داد: تو با اين قدرت معنوي،مردم را هدايت مي کني و به آنها وعده قطعي مي دهي که آنها را در قيامت نيز شفاعت خواهي کرد. تو مانع و مخل کار من هستي و زحمت مرا به باد مي دهي.

حضرت رسول (ص) از شيطان پرسيدند: آيا با کس ديگري هم دشمن هستي، شيطان گفت:من با ياران و دوستان تو هم دشمن هستم. آنها وقتي گناه مي کنند عاشق توبه هستند و از عذاب الهي دلهره دارند و به پدر و مادرشان احترام مي گذارند. همچنين دشمن عالمي هستم که به علمش عمل مي کند و دشمن کسي هستم که از کار خير روگردان نيست.

نظر شيطان درباره حضرت علي(ع )

پيامبر اکرم(ص) از شيطان پرسيدند: نظرت درباره علي بن ابيطالب(ع)، وصي من چيست؟ شيطان پاسخ داد يا رسول الله امکان دستيابي به علي(ع) وجود ندارد. اين آدم از نظر ما دست نيافتني است؛چون به پروردگار عالميان متصل است و ما نمي توانيم به او برسيم و من راضي هستم که او کاري با من نداشته باشد چرا که من طاقت يک لحظه ديدار او را ندارم چون نور الهي علي آنقدر قوي است که ما را دفع مي کندحضرت رسول(ص)فرمودند:شيطان! رفقاي تو در اين دنيا چه کساني هستند؟ شيطان گفت:کساني که پشت سر مردم غيبت مي کنند و پايبند به نماز نيستند. حضرت رسول(ع)فرمودند: همنشينان تو چه کساني هستند؟ شيطان گفت: شرابخواران و همچنين تمام زنا کاران در آغوش من هستند.
 پيامبر(ص) پرسيدند: وکيلان تو چه کساني هستند؟ شيطان گفت:وکيلان من کم فروشان، و خزانه داران من کساني هستند که خمس و زکات خود را پرداخت نمي کنندپيامبر اکرم (ص) در ادامه پرسيدند: شيطان! سرور و شادي تو در چيست؟ شيطان پاسخ داد در اين است که مردم قسم دروغ مي خورند. حضرت فرمود چشم تو را چه چيزي کور مي کند؟ شيطان گفت کمکي که به مستمند در تنهايي مي شود. پيامبر فرمود گوش تو را چه چيزي کر مي کند؟ شيطان گفت وقتي امت تو دستانشان را به سوي پروردگار بلند کرده و يا الله و يا رب مي گويند

مسجد شيطان کجاست و چه کساني مؤذن او هستند؟

پيامبر (ص) از شيطان پرسيدند: مسجد تو کجاست؟ شيطان گفت بازارهايي که پر از غش و تقلب در اموال باشد.

پيامبر خدا(ص) فرمود :با چه کسي هم غذا هستي؟

شيطان گفت:زنان و مرداني که بر سر سفره، نام خدا را نمي برند.

رسول خدا(ص) فرمود:چه کسي پيش تو عزيز است؟

شيطان گفت:کسي که دائم غرق در معصيت است و معصيت را براي لحظه اي تعطيل و رها نمي کند .حضرت رسول(ص) از شيطان پرسيدند: آيا تو مؤذني هم داري؟

شيطان گفت: کارگردانان و مطربان شبانه، مؤذن من هستند. حضرت فرمود شکار تو چيست؟
شيطان گفت مردان چشم چران. پيامبر پرسيد چه کسي را بيشتر از همه دوست داري؟ شيطان گفت کسي که با اخلاق و زبانش آرامش يک جامعه و خانواده را برهم مي ريزد

شيطان از چه کساني رضايت کامل دارد؟

پيامبر(ص) فرمود:شيطان از چه کسي رضايت کامل داري؟ شيطان گفت:از زناني که با روي و موي باز با لباس و پوشش خود جلب توجه کرده، با آرايش بيرون آمده و دين مردم را غارت مي کنند. (شيطان در حالي اين سخنان را مي گفت که آن زمان بدحجابي در شهر مدينه وجود نداشت)


منبع از کتاب انوار المجالس به نقل از کتاب سراج القلوب

انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر