آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106359
در دانشگاه شهرکرد برگزار مي شود/
سومين کنفرانس بين المللي بازشناسي الگو و تحليل تصوير ايران
تاریخ انتشار : 1395/10/16
نمایش : 531
سومين کنفرانس بين المللي بازشناسي الگو و تحليل تصوير ايران، فروردين ماه 1396در دانشگاه شهركرد برگزار مي شود.
به گزارش منطقه آزاد، سومين کنفرانس بين المللي بازشناسي الگو و تحليل تصوير ايران به همت گروه مهندسي برق و كامپيوتر دانشگاه شهركرد و با همکاري انجمن ماشين بينايي و پردازش تصوير ايران، با هدف فراهم آوردن امکان هم‌انديشي و بهبود همکاري ميان متخصصان حوزه‌هاي مختلف مرتبط با بازشناسي الگو و تحليل تصوير، ايجاد بستر مناسب براي تعامل بين پژوهشگران فعال در اين حوزه و صنايع مرتبط، بازشناسي الگو و تحليل تصوير ايران، گسترش دانش موجود در زمينه ي پردازش تصوير و الگو و تبادل ايده هاي جديد توسط صنعتگران و پژوهشگران، 30 و 31 فروردين 1396در دانشكده فني مهندسي دانشگاه شهركرد برگزار مي شود.
 

  اين كنفرانس در دو محور موضوعي بازشناسي الگو( تشخيص آماري، نحوي و ساختاري الگو ، تشخيص الگو در بيوانفورماتيک و بيولوژيک محاسباتي و...) و تحليل تصوير(  تجزيه، تحليل و درک تصوير و ويدئو،  بخش‏ بندي ويژگي ها و توصيف گرها ، تجزيه و تحليل رنگ و بافت و...) برگزار مي گردد.

 

   آخرين مهلت ارسال مقاله به اين كنفرانس26  دي ماه 1395 مي باشد، به برترين مقاله هاي فارسي و انگليسي ارايه شده در کنفرانس جوايز نقدي اهدا خواهد شد و مقالات برتر در مجله علمي پژوهشي  ماشين بينايي و پردازش تصوير و مجله علمي پژوهشي Journal of Medical Signals and Sensores  چاپ خواهند شد و تمامي مقالات پذيرفته شده اين کنفرانس در  سايت مرجع دانش (سيويليکا) نمايه  خواهند شد.


شايان ذكر است، بازشناسي الگو و تحليل تصوير از پرکاربردترين و گسترده ‏ترين شاخه‏ هاي هوش مصنوعي هستند که از سوي پژوهشگران رشته ‏هاي مختلفي چون مهندسي برق، کامپيوتر و رياضيات مورد توجه قرار گرفته‏ اند. کاربردهاي گسترده و جذاب موجود در اين حوزه از پردازش تصاوير ماهواره‏ اي تا پردازش تصاوير پزشکي و از کشف الگوهاي موجود در داده‏ هاي متني تا کاربردهاي صنعتي باعث شده اين حوزه نه تنها به يک حوزه ‏ي تحقيقاتي فعال بلکه به يک حوزه‏ ي کاملاً تأثيرگذار صنعتي و پزشکي تبديل شود.

 

گفتني است، اولين کنفرانس بين المللي بازشناسي الگو و تحليل تصوير ايران در اسفند 1391 در دانشگاه بيرجند و دومين کنفرانس بين المللي بازشناسي الگو و تحليل تصوير ايران   در اسفند 1393 در دانشگاه گيلان  برگزار شد.

 

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره سومين کنفرانس بين المللي بازشناسي الگو و تحليل تصوير ايران  به لينك  http://www.ipria2017.com مراجعه شود.

انتهاي پيام/

 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر