آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106357
گزارش/
حمايت بي‌بي‌سي فارسي از تکفيري‌ها/ مسئول آلودگي آب شرب دمشق کيست؟
تاریخ انتشار : 1395/10/14 13:37:06
نمایش : 557
بي‌بي‌سي فارسي مي‌کوشد عامل قطع آب شرب شهر دمشق را دولت و ارتش سوريه معرفي کند و از تروريست‌ها رفع اتهام کند.
به گزارش منطقه آزاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ نام بي‌بي‌سي فارسي و تروريست‌هاي تکفيري در جنگ 6 ساله سوريه با يکديگر گره خورده و دستگاه تبليغاتي دولت انگليس از تروريست‌ها در سوريه انواع حمايت‌ها را به عمل آورده است. 
 
در 48 ساعت اخير، بي‌بي‌سي فارسي در بخش‌هاي مختلف خبري خود تلاش کرده تا با مظلوم جلوه دادن تروريست‌هاي تکفيري جبهه‌النصره و ارتش آزاد، ارتش سوريه را مسبّب حمله به منطقه "وادي‌بردي" معرفي کند. 
 
اهميت منطقه وادي‌بردي، از اين جهت است که يکي از مخازن اصلي پمپاژ آب شرب شهر دمشق در اين شهرک واقع شده و تروريست‌ها در روزهاي گذشته، آن را آلوده به گازوئيل يا مواد ديگر کرده‌اند و سبب قطع آب شهر دمشق شدند.
 
 
حمايت
 
 
اما دستگاه تبليغاتي دولت انگليس، بدون اشاره به موضوع قطع آب در دمشق، با طرح ادعاهاي بي اساس تلاش دارد تا اينگونه جلوه دهد که نظام سوريه به آتش‌بس سه‌جانبه پايبند نيست و براي جبران شکست‌ها در مواجهه با تروريست‌ها، به قطع آب شرب شهر بزرگ دمشق مبادرت کرده است. اين ادعاهاي بي‌اساس در حالي مطرح مي‌شود که واقعيت با آنچه بي‌بي‌سي مدعي آن است، بسيار متفاوت است. 
 
در حقيقت در جبهه جنوبي سوريه، تروريست‌هاي تکفيري ارتش آزاد و جبهه‌النصره، با آلوده کردن آب پايتخت به دنبال ايجاد اختلال در روند زندگي  4 ميليون نفر در دمشق هستند. اين تروريست‌ها با گازوئيل و ديگر مواد سمّي، آب آشاميدني مردم دمشق را آلوده کردند اما بي‌بي‌سي‌فارسي با حمايت از آن‌ها و وارونه جلوه دادن همه واقعيت‌ها به مردم سوريه ظلم مي‌کند. 
 
در حال حاضر، به سبب تزريق سموم و گازوييل به آب شرب دمشق جان ميليون‌ها نفر در پايتخت سوريه بر اثر قساوت تروريست‌ها در خطر است. سازمان ملل متحد اعلام کرد چهار ميليون نفر در دمشق از آب سالم برخوردار نيستند. اين سازمان نسبت به اين امر ابراز نگراني کرد که اقدام تروريست‌ها در قطع آب، موجب شيوع بيماري در اين شهر مي‌شود. سازمان ملل متحد همچنين تأکيد کرد زيربناي مخصوص انتقال آب به دمشق به صورت عمدي مورد هدف قرار گرفته است.  
 
پس از آنکه گروه‌هاي تروريستي، آب شرب دمشق را آلوده کردند و مسير چشمه الفيجه را به فاضلاب متصل کردند، ساکنان دمشق با مشکلات زيادي مواجه شدند و از ارتش سوريه و همپيمانان آن درخواست کردند منطقه وادي‌بردي را از لوث وجود گروه‌هاي تروريستي پاک کنند.  در اين زمينه، يک شهروند سوري گفت: «از ارتش مي‌خواهيم اين تروريست‌ها را از بين ببرند تا آب سالم به ما برسد.»  
 
جالب است که در دو روز اخير، بي‌بي‌سي‌فارسي، نه تنها اشاره‌اي به مشکلات پايتخت‌نشينان سوريه نداشته بلکه تلاش کرده تا از تروريست‌ها حمايت کند و اقدام آن‌ها را در سمي کردن آب شرب دمشق، موجه جلوه دهد. 
 
گزارش منابع ميداني نشان مي‌دهد که ارتش سوريه توانسته است بر مناطق استراتژيکي که آبرساني از اين نقاط به پايتخت انجام مي‌شد، مسلط شود. 
 
البته با پيشروي‌هاي جالب توجه ارتش سوريه در منطقه "وادي‌بردي"؛ تروريست‌هاي تکفيري تهديد کرده‌اند که مخازن استراتژيک آب "الفيجه" را منفجر خواهند کرد. 
 
حال سوال اينجاست که بي‌بي‌سي‌فارسي چرا از آلوده کردن آب مردم دمشق از سوي تروريست‌ها سخني به ميان نمي‌آورد؟ دليل اين اقدام دستگاه تبليغاتي دولت انگليس اين است که تلاش کند تا با طرح ادعاهاي بي‌اساس، نظام سوريه را ناقض آتش‌بس معرفي نمايد. 
 
بي‌بي‌سي‌فارسي هميشه عصباني است؛ يا از پيروزي‌هاي مقاومت در "حلب" و "حماء" يا از حملات اتاق جنگ مسکو - دمشق عليه تروريست‌هاي داعش، جبهه‌النصره و ...  و يا از تلاش ارتش سوريه براي جلوگيري از آلودگي آب منطقه "وادي‌بردي". در هر حال اين عصبانيت گاهي در تحليل کارشناسان دستگاه تبليغاتي دولت انگليس و يا در سوالات کينه‌توزانه مجريان اين شبکه از کارشناسان طرفدار حق نمايان است. 
 
براي مثال، زماني که "حلب" آزاد شد؛ قاضي‌زاده مجري بي‌بي‌سي‌فارسي که نتوانست خشم خود را از موفقيت‌هاي ارتش سوريه در حلب کنترل کند، با طرح سوالات جهت‌دار از مسئول روسي، ناخشنودي خود را از تحولات مثبت سوريه نشان داد. 
 
حمايت بي‌بي‌سي فارسي از آلوده‌کنندگان آب شرب دمشق/ وقتي
 
قاضي‌زاده به اندازه‌اي از پيروزي‌هاي مقاومت در شمال سوريه عصباني بود که به مسئول روسي درباره دخالت روسيه در سوريه تذکر هم داد و خود را در آن سطح ديد که در مورد وضعيت حقوق بشر در سوريه نيز افاضاتي داشته باشد. اين تذکرات و ادعاهاي واهي مسئولين رسانه‌اي بي‌بي‌سي در حالي مطرح مي‌شود که انگليس، خود يکي از حاميان سرسخت تروريست‌ها در سوريه است. 
 
گزارش از محمد زرچيني 
 
انتهاي پيام/ 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر