آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106334
در بيانيه جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي/
استفاده مسئولين از هر حربه اي براي فرار از پاسخگويي
تاریخ انتشار : 1395/10/07 13:20:16
نمایش : 497
جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي در حمايت از جريان عدالت طلبي و مطالبه گري در استان بيانيه اي صادر کرد.
به گزارش منطقه آزاد، جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي در حمايت از جريان عدالت طلبي و مطالبه گري در استان بيانيه اي صادر کرد که متن آن به شرح زير است:

فشار به عدالت خواهان از رسانه ها تا جنبش دانشجوئي

بسم الله الرحمن الرحيم

يکي از مهمترين دستاوردهاي نظام اسلامي که جزو مطالبات محوري جامعه انقلابي و رهبري و از اصول اوليه انقلاب سال 57 بوده است، مسئله آزادي است که در  چارچوب شريعت اسلامي، مصاديق متعددي دارد که از مهمترين آنها آزادي قلم و بيان است.آزادي قلم و بيان در يک نهاد، سازمان و يا يک نظام سياسي موجب تثبيت و تقويت نقاط قوت و نفي و نهي از ضعف ها و آسيب ها شده و رشد و پيشرفت را به دنبال دارد.

همواره در اين سالها رفتار دولتها و دولتمردان با منتقدان در شعار و عمل متناقض بوده است. اين در صورتي است که پرده پوشي بر واقعيات، يا خود را به بي خبري زدن، واقعيتها را عوض نمي کند. وقتي در کسي يا جايي يا رفتار و برخوردي اشکال وجود داشته باشد، فرزانگان عاقل، از هر تذکّر اصلاحي استقبال مي کنند، تا آن را برطرف سازند. اما جاهلان و خودخواهان، دوست دارند که در همان موارد نيز، مدح و تملّق و ثنا بشنوند و بر عيوب و کاستيها و زشتيها سرپوش بگذارند.
اکنون در سال پاياني دولت با نگاهي به عملکرد دولت يازدهم در حوزه نقد پذيري در مي يابيم که دولتي که با شعارهاي "نقادي هنر است نه هتاکي" و يا "نبنديد دهان ها را و نشکنيد قلم ها را" ژست نقد پذيري به خود گرفته بود در برخورد با منتقدان گوي سبقت را از دولت سازندگي که سردمدار دوران تک صدايي و نفي نقد و برخورد با منتقدان بوده را ربوده است.

چندي است برخي مديران در استان براي فرار از پاسخگوئي نسبت به عملکرد خود و به جاي پيگيري مطالباتي که منتقدان دلسوز و دغدغه مند که آرماني جز پيشرفت و تعالي استان ندارند، ضمن تغيير موضوع، از هر حربه اي براي فرار از پاسخگوئي استفاده مي کنند. برخي با حمله به رسانه ها برخي با مطرح کردن سناريوي سوخته و قديمي شکايت از رسانه ها و برخي ديگر هم با بايکوت کردن جريان انقلابي و عدالت خواه چه در استان همچون برخورد با منصور نظري شاعري که به دليل افشاي برخي فسادها و چه در بدنه ي جنبش دانشجوئي همچون برخورد نه چندان شايسته ي دانشگاه آزاد با تشکل انجمن اسلامي تحکيم وحدت آن هم تنها به دليل بيان مواضع اصولي و مطالبات به حقي که از مديريت استان توسط دبير اين تشکل آن هم در تريبون نماز جمعه طرح شد.

دبير انجمن اسلامي تحکيم وحدت صرفا بخاطر بيان مطالبات خود از مديريت استان و نقد به عملکرد ايشان و همچنين ارائه ايراد نسبت به نحوه مديريت کشور اکنون از سوي هيئت نظارت بر تشکل هاي دانشگاه آزاد شهرکرد تا مرحله ي انحلال تشکل انجمن اسلامي تحت فشار قرار گرفته شده است و اين تنها به دليل اعلام مواضع بجا و بحق تشکلي است که دغدغه نظام و انقلاب و مقابله با مديران ليبرال مسلک درون مديريت استان و کشور دارد.

جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي استان چهارمحال و بختياري ضمن تقبيح و محکوميت اين گونه حرکات وبرخوردهاي با بدنه نيروهاي انقلاب ، حمايت همه جانبه از جريان عدالت طلبي و مطالبه گر و علي الخصوص مواضع انقلابي و عدالت محور دبير انجمن اسلامي تحکيم وحدت دانشگاه آزاد شهرکرد اعلام داشته و به مديران رده بالاي استان هشدار مي دهد که  اين گونه برخوردها تنها جريان دلسوز و عدالت محور استان را به انزوا کشانده و فضا را براي جولان سالوس نمايان و متملقان نان به نرخ روز خور باز مي کند. از طرفي جريان انقلابي استان نيز بايد با حضور جدي تر در عرصه مطالبات استاني و مطالبه ي پاسخگوئي مسئولين نسبت به عملکردشان مانع ايجاد چنين برخوردهايي که با اصول و آرمانهاي انقلاب سالهاي نوري فاصله دارد شوند و عرصه را بر مسئولين که فشار را بر پاسخگوئي برمي گزينند تنگ کنند.

                                                                                                        1395/10/6

جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي استان چهارمحال و بختياري

 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر