آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106329
به مناسبت 9 دي/
حادثه‌ي عاشوراي حسيني را هم ستمگران و ظالمان ميخواستند نگذارند باقي بماند
تاریخ انتشار : 1395/10/05 10:23:55
نمایش : 749
عباس نجفي فعال حوزه دانشجويي در يادداشتي نوشت: نهم دي را هم ميخواهند به فراموشي بسپرند. حادثه‌ي عاشوراي حسيني را هم ستمگران و ظالمان ميخواستند نگذارند باقي بماند».
به گزارش منطقه آزاد؛ عباس نجفي فعال حوزه دانشجويي در يادداشتي نوشت:
هرساله تاريخ که به 9 دي مي رسد ياد و خاطره 8 ماه دفاع مقدس فرهنگي سال 88 در اذهان زنده مي شود. ايامي که امت حزب الله براي حفظ نظام که اوجب واجبات است براي خدا قيام کرد و فتنه اي که دشمن سال ها براي براندازي برنامه ريزي کرده بود را کور کرد.


« فتنه‌ي سال 88 کشور را واکسينه کرد؛ مردم را بر ضد ميکروبهاي سياسي و اجتماعي‌اي که مي تواند اثر بگذارد، مجهز کرد؛ بصيرت مردم را بيشتر کرد.»  اما بايد بخاطر داشت که انسان همواره نياز به تذکر دارد. (فذکر انما انت مذکر) چرا که انسان فراموش کار است و چه بسا اگر اين نقاط عطف انقلاب فراموش شود و براي نسل نو روشن نشود، روزگاري مي رسد که خاطيان طلبکار شده و تاريخ تکرار مي شود.


حضرت آقا در اين باره مي فرمايند:
«انگيزه‌هايي وجود دارد براي فراموش کردن و در طاق نسيان گذاشتن اين روزهاي بزرگ و اين حوادث بزرگ؛ کار ميکنند و تلاش ميکنند براي اينکه سوابق تعيين‌کننده و عموماً افتخارآميز براي انقلاب و دوران دفاع مقدّس و امثال اينها، فراموش بشود.

نهم دي را هم ميخواهند به فراموشي بسپرند. حادثه‌ي عاشوراي حسيني را هم ستمگران و ظالمان ميخواستند نگذارند باقي بماند» پس اين حادثه عاشورايي با روشنگري اي که الگو گرفته از امام سجاد (ع) و حضرت زينب(س) هست ، کامل مي شود.


وخلاصه اينکه بايد دانست که 9 دي فرصتي براي شناساندن و ياداروي مباني انقلاب و نظام اسلامي است که وظيفه اصلي تشکل هاي دانشجويي اين امر خطير است.


انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر