آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106321
واکنش وزير بهداشت به نحوه جديد اعدام داعشي ها+اينستاپست
تاریخ انتشار : 1395/10/04
نمایش : 517
وزير بهداشت در صفحه اينستاگرام خود نوشت: امروز ويدئوي اعدام دو سرباز اهل ترکيه توسط گروهک داعش را ديدم؛ دلم چنان به درد آمد که نه در بيان مي‌گنجد و نه در نوشتار.
به گزارش منطقه آزاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سيد حسن قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت و درمان در صفحه اينستاگرام خود به روش جديد اعدام گروهک تکفيري تروريستي داعش واکنش نشان داد.
هاشمي نوشت:"روي ديگر سکه تندروي و خشونت / امروز ويدئوي اعدام دو سرباز اهل ترکيه توسط گروهک داعش را ديدم؛ دلم چنان به درد آمد که نه در بيان مي‌گنجد و نه در نوشتار. باخودم فکر کردم، انساني که اشرف مخلوقات ناميده شده، چه با خود کرده که شرافتش چنين فروريخته و دنيايش اين‌گونه زشت و هولناک شده که بايد افسوس خورد و گفت صدرحمت به دنياي حيوانات.

روي ديگر اين سکه اما بسيار عبرت‌آموز است. وقتي دولت‌ها يا گروه‌هايي براي از ميدان به در بردن رقيب و تحميل ديدگاه‌ها و تفکرات‌شان به جهان و جامعه، افرادي تندرو و خشن را به کار مي‌گيرند، ممکن است در مقطعي منافع‌شان تامين شود، اما يقينا روزي اين شيوه، دامان‌خودشان را نيز مي‌گيرد و در آتش خود برافروخته خواهند سوخت.

شواهد چنين رفتارهايي را در طول تاريخ مي‌توان ديد و امروز گروه‌هايي چون القاعده، طالبان و داعش نمونه‌هاي بارز آن هستند؛ گروهک‌هايي که حاميان‌شان نيز از رفتار خشونت‌بار و غيرانساني‌ آنها در امان نيستند و اين تازه آغاز مصيبت آنها است.

در ميان اين خبرها و تصاوير اندوهناک و جانگداز، آن‌چه مي‌تواند انسان و جوامع بشري را به آرامش برساند، بازگشت به فطرت الهي است و چنگ زدن به ريسمان محکم راستي، حق‌طلبي، انسان دوستي، دوري از خودمحوري، احترام به حقوق ديگران و هر آن‌چه آدمي را از منيّت، خودخواهي، جهل و خشونت دور سازد.به اميد روزهايي بهتر براي همه انسان‌ها."
 
واکنش وزير بهداشت به نحوه جديد اعدام داعشي ها+اينستاپست
 
 
انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر