آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106319
سرلشکر باقري در کنگره شهداي فاوا دفاع مقدس:
هيچ متجاوزي جرأت تجاوز به ايران را ندارد/ پيروزي‌هاي حلب و موصل دستاورد فرهنگ دفاع مقدس است
تاریخ انتشار : 1395/10/02 14:08:45
نمایش : 421
رييس ستادکل نيروهاي مسلح گفت: پيروزي‌هاي حلب و موصل و مبارزه با تروريست در منطقه دستاورد فرهنگ عاشوراي دفاع مقدس و مقاومت است.
به گزارش منطقه آزاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سردار سرلشکر محمد باقري رييس ستادکل نيروهاي مسلح در کنگره 6500 شهداي فاوا دفاع مقدس که صبح امروز در فرهنگسراي بهمن برگزار شد گفت: پيروزي‌هاي حلب و موصل و مبارزه با تروريست در منطقه دستاورد فرهنگ عاشوراي دفاع مقدس و مقاومت است.

وي افزود: شهداي مدافع حرم با دفاع در صحنه انقلاب اسلامي امنيت و آرامش را براي ما تضمين کردند و از حرم و حريم ولايت دفاع جانانه مي‌کنند.

سرلشکر باقري ادامه داد: نقش مخابرات و ارتباطات در هر نبردي بي‌بديل است، در دوران دفاع مقدس همين گونه بوده و هيچ عملياتي بدون ديدن مخابرات چه آفندي و چه پدافندي متصور نبود.

رئيس ستاد کل نيروهاي مسلح گفت: هيچگاه نديديم عناصر مخابراتي در خطوط مقدم و در کنار فرماندهان در نبردها پا پس بکشند. رازداري و امانتداري از ويژگي‌هاي عناصر مخابراتي ما در دوران دفاع مقدس بود، همواره مورد اعتماد فرماندهان بودند و برادران مخابراتي ما در دوران دفاع مقدس در نبردهاي مخابراتي و اطلاعاتي به شيوه‌هاي مختلف جنگ الکترونيک، مسلط بودند.

وي افزود: کشورهايي که امروز ادعاي مقابله با تروريست مي‌کنند همه‌شان پشتيبان کشوري بودند که به کشور ما حمله کرد و سيستم‌هاي پيشرفته جنگ الکترونيک و مخابراتي را در اختيار آن گذاشته بودند.

رئيس ستاد کل نيروهاي مسلح اظهار داشت: در دفاع مقدس به ندرت اين مسئله پيش مي‌آمد که ارتباط مخابراتي قطع يا با خلل مواجه شود، اين يکي از دستاوردهاي بزرگ آن دوران بود، با کمبود شديد اقلام و تجهيزات مخابراتي روبرو بوديم و اگر رمزکننده‌اي را در اختيار ما مي‌گذاشتند اول روش بازگشايي آن را به دشمن مي‌دادند.

سرلشکر باقري ادامه داد: در موارد متعددي در دفاع مقدس عنصر مخابراتي ما به خطوط مخابراتي دشمن نفوذ مي‌کرد و ما متوجه مي‌شديم سنگر کمين دشمن کجا قرار دارد. برقراري راديو در ميدان نبرد از ديگر اقدامات قابل توجه شهداي مخابرات بود.

وي عنوان کرد: در گذشته با وجود پادشاهان نالايق و وابسته همواره به ملت ما ظلم شده بود، اما در دفاع مقدس شهداي ما به نحوي عمل کردند که سربلندي دائمي نصيب کشور ما شد. آيا امروز مردم عراق به آن گذشته‌ها افتخار مي‌کنند يا از آن بيزارند؟ برخي عراقي ها را سراغ دارم که حتي در جنگ با ايران تلفات داده‌اند، اما شهداي ما را شهيد خطاب مي‌کنند.

سرلشکر باقري دفاع مقدس را آغاز دوران خودکفايي و خودباوري ملت دانست و افزود: در کشور کسي نمي‌تواند بگويد که نمي‌توانيم کاري را انجام ندهيم و افتخار دفاع مقدس اين است که همه مسئولين اذعان دارند ما مي‌توانيم و قادر هستيم بر همه مشکلات و تحريم‌ها فائق آييم، اين به برکت خون شهيدان است. هيچ دشمني جرأت تجاوز به ايران را ندارد و دفاع مقدس نشان داد که چگونه با دشمن برخورد مي‌شود.

رئيس ستادکل نيروهاي مسلح با عنوان اينکه در تحولات منطقه بيشترين سهم را داريم ادامه داد: افتخار مي‌کنيم که پرچمدار مبارزه با تروريسم هستيم و ما تجهيزات پيشرفته مخابراتي را در کشور توليد کرده‌ايم امروزه نبردهاي شبکه محور و سايبري در جهان در جريان است و ما بايستي خودمان را براي صحنه‌هاي آينده آماده کنيم.


انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر