آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106302
مسئول بخش مکتوب مرکز ملي پاسخگويي به سوالات ديني کشور:
اهل بيت، محور اتحاد مسلمانان
تاریخ انتشار : 1395/09/28 14:42:09
نمایش : 724
مسئول بخش مکتوب مرکز ملي پاسخگويي به سوالات ديني کشور گفت: همه مسلمانان به اهل بيت به عنوان افرادي با تقوا اعتقاد دارند و منحصر به مذهب تشيع نمي شود.
به گزارش منطقه آزاد؛ حجت الاسلام حامد قرائتي، مسئول بخش مکتوب مرکز ملي پاسخگويي به سوالات ديني کشور، در دوره آموزشي رسالت پژوهش در «تحقق مسجد طراز اسلامي» که در سالن ابن سيناي دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد برگزار شد، ارزش هاي ديني را عامل اشتراک مسلمانان دانست و گفت: پيامبر اکرم(صلي الله عليه و آله و سلّم)، اهل بيت و مساجد از شاخص ترين اين مشترکات است.

 

وي اهل بيت را محور اتحاد مسلمانان دانست و افزود: همه مسلمانان به اهل بيت به عنوان افرادي با تقوا اعتقاد دارند و منحصر به مذهب تشيع نمي شود.

 

حجت الاسلام قرائتي با تاکيد براينکه مساجد جهان اسلام  به هيچ فرقه اي در جهان تعقل ندارند، اظهار کرد: گاهي محورهاي اتحاد مسلمانان مانند اربعين توسط مذهب ها مصادره مذهبي مي شوند و کارکرد خود را از دست مي دهند.

 

مسئول بخش مکتوب مرکز ملي پاسخگويي به سوالات ديني کشور فرقه هاي ديني را به شريعت مدار و شريعت گريز تقسيم بندي کرد و تصريح کرد: فرقه هاي شريعت مدار به اصول دين قانونمند هستند ولي فرقه هاي شريعت گريز از مباني و اصول دين فاصله مي گيرند.

 

حجت الاسلام قرائتي با بيان اينکه فرقه هاي شريعت گريز گاهي حتي از دايره دين خارج مي شوند، گفت: علت اصلي اين خروج تغيير بافت خواستگاه ديني آنان است.

 

وي مسجد با اشاره به اينکه مسجد تنها يک ساختمان نيست بلکه عامل تربيتي و معرفتي در اسلام هستند، افزود: دين، اماکن ديني، رفتار و مناسک ديني اگر در چارچوب خود نباشند باعث انحرافات و اغتشاشات  مي شود.

 

حجت الاسلام قرائتي به جايگاه علمي مساجد اشاره کرد و گفت: پيشينه تاريخي گسترش علوم در مساجد، نگاه علمي اهل بيت(عليهم السلام)، پاسخگويي به صورت فردي و تخصصي به سوالات در مساجد و نظارت عالمانه به جاي عابدانه بر اعمال ديني از مهمترين شاخص‌هاي جايگاه علمي مساجد هستند.

 

وي با تاکيد بر اينکه هرچقدر مردم را به علم دين نزديک تر کنيم، گسترش دين حقيقي نيز بيشتر خواهد شد، عنوان کرد: کليد حل مشکلات در جهان اسلام و رفع درگيري ها نزديک شدن باورهاي ديني به مباني ديني است.

 

حجت الاسلام قرائتي تصريح کرد: مساجد الگويي جامع از تعريف تمدن ها هستند که اين جايگاه تمدني مساجد را مشخص مي کند.

 

 

پايان پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر