آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106299
با گرانقيمت ترين ورزشکار دنيا آشنا شويد
تاریخ انتشار : 1395/09/28 14:23:31
نمایش : 753
جيانکارلو استانتون کسي که پله هاي موفقيت را به سرعت طي کرد و به گرانترين ورزشکار دنيا تبديل شد .
به گزارش منطقه آزاد به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان - در اين مقاله نگاهي داشته ايم به فراز و فرود زندگي او کسي که تا يک قدمي مرگ رفت سپس برگشت و همچنين با پشتکار فراوان عملکردي را از خود نمايش داده بود باعث شد سران باشگاه بيسبال ميامي مارلينز گرانترين قرار داد ورزشي دنيا را با او امضا کنند و او به گرانترين ورزشکار دنيا تبديل شود.

جيانکارلو استانتون در سال ۱۹۸۹ در شهر لس آنجلس در خانواده اي از قشر متوسط جامعه آمريکا بدنيا آمد . او پس از گذراندن دوران تحصيلي دبيرستان که در لس آنجلس سپري کرده بود از طرف سه باشگاه فوتبال آمريکايي دانشگاه هاي کاليفرنياي جنوبي، دانشگاه کاليفرنيا و دانشگاه ايالت نوادا در لاس وگاس پيشنهاد بورسيه به او شد ولي او تصميم گرفت با رد اين پيشنهادات در سال ۲۰۰۷ در مدرسه استعداد يابي افرادي آماتوري که براي بازي در ميجر ليگ گزينش مي شدند تا آموزش ببينند نام نويسي کند .

پس از سه سال آموزش و پيشرفت منحصر به فرد او باشگاه ميامي مارلينز که مانند ديگر باشگاهها استعداد هاي اين مدرسه را زير نظر داشتند اقدام به جذب او کرد و جيانکارلو اولين بازي خود را در سال ۲۰۱۰ براي آنها انجام داد .

نام او تا قبل از سال ۲۰۱۲ مايک استانتون بود و او بعد از سال ۲۰۱۲ اسم خود را به جيانکارلو تغيير داد . او در همان سال رکورد سرعت هوم ران تاريخ ميجر ليگ را جا به جا کرد و ضربه اي هوم راني با سرعت ۱۲۲٫۵ مايل بر ساعت (نزديک به ۲۰۰ کيلومتر بر ساعت ) را به ثبت رساند.

جيانکارلو تا سال ۲۰۱۴ دو بار در تيم آل استار ميجر ليگ قرار گرفت . جايزه هانک آرون نشنال ليگ را از آن خود کرد و همچنين در مسابقات هوم ران چمپيون نشنال ليگ در سال ۲۰۱۴ عنوان نفر اول را از آن خود کرد .

او در ابتداي سال ۲۰۱۴ قرار داد خود را با مارلينز تمديد کرد و طي قرار دادي تاريخي براي ۱۳ فصل مبلغ شگفت انگيز ۳۲۵ ميليون دلار را دريافت خواهد کرد. اما اتفاقي ناگوار در اواسط فصل ۲۰۱۴ در حين بازي براي او افتاد . در بازي بين ميلواکي بريورز و ميامي مارلينز در حالي که در جايگاه بت زدن قرار داشت توپ پيچر ميلواکي با سرعت ۱۳۰ کيلومتر بر ساعت به صورت او برخورد کرد . او چند ماه بعد پس از بهبودي اذعان کرد : اگر توپ چند سانتي متر پايين تر از صورت او برخورد مي کرد گردن او شکسته مي شد و باالطبع امروز زنده نبود تا به زندگي ادامه دهد .

او پس از بهبودي به ميادين بيسبال برگشت اما با ظاهر متفاوت تر . او که لحظه برخورد توپ به صورتش را بخاطر داشت از محافظ ويژه که به کلاهش نصب کرده بود استفاده مي کرد اما پس از مدتي آن را کنار گذاشت .اودر سال ۲۰۱۵ دوباره در تيم آل استار قرار گرفت و تا به امروز که ۲۷ سال سن دارد ۲۰۷ امتياز هوم ران و آمار ۷۹۲ هيت (ضربه به توپ) را به ثبت رسانده است و در مسابقات هوم ران دربي چمپيون سال ۲۰۱۶ جايگاه اول اين مسابقات را به خود اختصاص داد. پست بازي او در تيم ميامي مارلينز رايت فيلدر است.

منبع: طرفداري

انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر