آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106298
کشف محل اختفاي تروريستي به‎نام «ابوبکر البغدادي»در البعاج موصل!/ ضبط خمپاره‎انداز و کاتيوشاي داعش+تصاوير
تاریخ انتشار : 1395/09/28 14:21:33
نمایش : 517
ارتش عراق در ادامه عمليات آزادسازي موصل، به اطلاعات و منابع تسليحاتي جديدي از داعش دست يافت.
به گزارش منطقه آزاد به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، نيروهاي ارتش عراق در ادامه عمليات آزادسازي موصل، به اطلاعات جديد و قابل توجهي از تروريست هاي داعش دست يافتند.


*يافتن مکان اختفاي تروريستي به نام «ابوبکر بغدادي»
اعلام الحربي در گزارشي نوشت: نيروهاي عراقي اعلام کردند که اطلاعات کافي درخصوص محل پنهان شدن يک تروريست داعشي به‎نام «ابوبکر البغدادي» در اختيار دارند.
اين منابع عراقي افزودند؛ مکان اختفاي البغدادي در مکاني زير زمين و در شهر «البعاج» از توابع غرب موصل بوده و اطلاعات مربوط به پناهگاه مذکور نيز از 10 سال قبل موجود است.
 
کشف مکان اختفاي  «ابوبکر البغدادي» در البعاج موصل/ ضبط خمپاره انداز و کاتيوشاي داعش+تصاوير

اما منابع اطلاعاتي عراق افزودند که شخص ياد شده با نام البغدادي شکل خود را تغيير داده است؛ به طوري که شخص مذکور ريش خود را تراشيده و برخي ويژگي‌هايش نيز در اثر عمل جراحي تغيير کرده به گونه‎اي که شناسايي اين تروريست به‎طور کامل امکان پذير نيست.
 
*خوشامد اهالي شهر البعاج به نيروهاي عراق
اهالي شهر البعاج ضمن استقبال از نيروهاي ارتش عراق، خوش‎آمد گرمي به آنان گفتند. لازم به ذکر است که پاکسازي مساحت وسيعي از اين شهر به پايان رسيده و 2330جسد مربوط به تروريست‌هاي داعش هم در آنجا يافت شده است.
 
کشف مکان اختفاي  «ابوبکر البغدادي» در البعاج موصل/ ضبط خمپاره انداز و کاتيوشاي داعش+تصاوير
 
فرماندهي نيروهاي عراقي تصريح کرد: احاطه و تسلط بر مخازن و سخت افزارهاي مکاني زيادي به اتمام رسيده و مورد مشهود اين است که جنگ موصل شبيه نبردهاي الرمادي و فلوجه نيست، زيرا تروريست‌هاي داعش در موصل مقاومت نمي‎کنند و همواره در حال فرار هستند.
 

*اسکان خانوارهاي آواره از سوي نخست وزيري عراق
 
کشف محل اختفاي تروريستي به‎نام «ابوبکر البغدادي»در البعاج موصل!/ ضبط خمپاره‎انداز و کاتيوشاي داعش+تصاوير
 
وزارت دفاع عراق اعلام کرد؛ با هدف انتقال خانواده‌هاي آوارگان از مناطق تحت نفوذ گروه تروريستي داعش، مسئول ذخيره و انتقال يگان شانزدهم پياده فرماندهي عمليات نظامي آزادسازي موصل (قادمون يا نينوي)، از انتقال و تخليه خانواده‌هاي آوارگان به چادرهاي امدادي مخصوص خبر داد. گفتني است که اين چادرها از سوي نخست وزيري عراق برپا شده است.

 
*کشف و ضبط خمپاره انداز 120 ميلي متري و موشک هاي کاتيوشا داعش در  «الشلالات»
به نقل از وزارت دفاع عراق، مديريت اطلاعات نظامي در هماهنگي با اطلاعات يگان شانزدهم ارتش عراق، از کشف يک پايگاه نظامي تروريست‎هاي داعش در منطقه «الشلالات» خبر داد.
 
کشف مکان اختفاي  «ابوبکر البغدادي» در البعاج موصل/ ضبط خمپاره انداز و کاتيوشاي داعش+تصاوير
 
نيروهاي يگان شانزدهم در اين پايگاه تعدادي خمپاره انداز 120 ميلي متري و موشک کاتيوشا را که عليه بخش هاي امنيتي عراق مورد استفاده قرار مي‎گرفته، ضبط کردند.
به علاوه تعدادي لباس نظامي و CD مربوط به گروه‎هاي تروريستي داعش نيز در نزديکي دانشکده پليس منطقه الشلالات کشف شد.

گزارش از: وحيد اميدي موحد


انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر