آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106297
يک کارشناس بهداشت در خصوص زمان تعويض وسايل شخصي مثل حوله و مسواک توضيح داد.
وسايل شخصي خود را هر چند وقت يکبار عوض کنيم؟
تاریخ انتشار : 1395/09/28 14:16:44
نمایش : 624
به گزارش منطقه آزاد، ندا اوتادي کارشناس بهداشت در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بيان اينکه لوازم شخصي همچون حوله، مسواک، ليف و صابون را بايد در جاي مناسب قرار داد، گفت: حوله يکي از مهمترين لوازم شخصي افراد محسوب مي‌شود.
 
وي با بيان اينکه عدم توجه به بهداشت حوله باعث رشد ميکروب در پوست مي شود، تصريح کرد: محل تجمع ميکروب ها و قارچ ها در پوست، کشاله ران و بين انگشتان دست و پا است.
 
اين کارشناس بهداشت به حوله هاي زبر اشاره کرد و اظهار داشت: کيفيت حوله هاي زبر و خشک براي پوست انسان مناسب نيست.
 
اوتادي با بيان اينکه حوله حمام بايد بعد از هر سه بار استفاده، شسته شود، افزود: جهت جلوگيري از بروز ميکروب به بدن حوله حمام را هر 2 سال تعويض کنيد.
 
به گفته اين کارشناس بهداشت، دماي آب مصرفي جهت شستن حوله بايد حدود 77 درجه سانتيگراد باشد.
 
وي با بيان اينکه استفاده از صابون مايع باعث کاهش آلودگي مي شود، تاکيد کرد: براي رعايت بهداشت فردي مسواک خود را درون ليوان در حمام قرار ندهيد.
 
اوتادي با اشاره به اينکه استفاده از مسواک بعد از هر وعده غذايي باعث جرم روي دندان و بوي بدن دهان مي شود، بيان کرد: براي جلوگيري از بروز ميکروب به دهان و دندان مسواک خود را پس از استفاده چهار ماهه عوض کنيد.
 
وي با بيان اينکه گوشواره قبل از استفاده بايد ضد عفوني شود، عنوان کرد: گوشواره نيز همانند ساير لوازم شخصي موجب تجمع باکتري و ميکروب ها مي شود.
 
اوتادي افزود: ليف زبر و خشک در زمان استفاده ناراحتي هاي پوستي ايجاد مي کند. لذا براي جلوگيري از تجمع ميکروب در ليف و کيسه حمام پس از استفاده به مدت 7 ماه، آن را تعويض کنيد.
 
به گفته وي، براي جلوگيري از بروز بيماري هاي پوستي، قارچ و ميکروب در بدن نبايد ليف و کيسه را داخل حمام بسته و بدون تهويه مناسب قرار داد. 
 
انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر