آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106296
ولايتي:
ايران جواب عهدشکني‌هاي آمريکا را مي‌دهد
تاریخ انتشار : 1395/09/28 14:08:19
نمایش : 702
رئيس مرکز تحقيقات استراتژيک گفت: رئيس جمهور درباره عهدشکني‌هاي آمريکا در برجام اقدام کرده و جمهوري اسلامي جواب عهدشکني‌هاي آمريکا را مي‌دهد.
به گزارش منطقه آزاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان علي‌اکبر ولايتي رئيس مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام عصر امروز 28 آذر ماه در تشريح ديدارش با نماينده ويژه ولاديمير پوتين در امور سوريه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سرعت تحولات منطقه به طور عام و سوريه به طور خاص اقتضا مي‌کند که جمهوري اسلامي و جمهوري فدرال روسيه که روابط راهبردي با هم دارند، مشورت‌هاي با فواصل نزديک داشته باشند چرا که هر دو به طور جدي حامي دولت و ملت سوريه هستند.
 
وي در ادامه با اشاره به آزادسازي حلب در سوريه از دست تروريست‌هاي تکفيري گفت: پيروزي حلب مهم است اما کافي نيست چرا که معارضين مسلح مزدور بيگانگان در جاي جاي سوريه نظير تدمر، رقه و ديرالزور نفوذ کرده‌اند و بايستي قدم‌هاي بعدي برداشته شود.
 
وي با تاکيد بر اينکه ايران و روسيه کشورهاي اصلي کمک کننده به دولت و ملت سوريه هستند خاطرنشان کرد: اين همکاري تا کنون موفق بوده و استمرار آن ضروري است در غير اينصورت آمريکايي‌ها، اروپايي‌ها و بعضي عوامل منطقه‌اي آنها از سازمان ملل تا جاهاي ديگر، مي‌توانند پيروزي‌ها را خنثي کنند.
 
وي ادامه داد: هنگامي که معارضين از حلب بيرون رفتند، نماينده سازمان ملل با کمال وقاحت اشک تمساح مي‌ريزد و مي‌گويد که با اين‌ها برخورد تند انجام شده در حالي که معارضين تکفيري بزرگ و کوچک را سربريدند و ظلم‌هاي بزرگ و بي‌سابقه‌اي مرتکب شده‌اند.
 
ولايتي در ادامه درباره وضعيت شهرک‌نشينان شيعه الفوعه و کفريا گفت: بدون ترديد بايستي به موازات خروج تروريست ها از حلب، امکانات دسترسي به اين دو شهرک شيعه‌نشين برقرار شود و بتوانيم هر امتيازي که متقابلا به معارضين داده مي‌شود براي محاصره شدگان اين دو شهرک شيعه‌نشين هم کارهايي انجام شود.
 
رئيس مرکز تحقيقات استراتژيک در پايان در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه عده‌اي عهدشکني‌هاي آمريکا را ناشي از ضعف دولت و تيم مذاکره کننده مي‌دانند گفت: آقاي رئيس جمهور در اين باره اقدام کرده و اقدامات بعدي هم متناسب با شرايط انجام مي‌شود. جمهوري اسلامي جواب عهدشکني‌هاي آمريکا را مي‌دهد.
 
 
انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر