آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106287
کدام گروه‌هاي تروريستي در حلب متلاشي شدند؟
تاریخ انتشار : 1395/09/24 13:14:50
نمایش : 705
مناطق شرقي شهر حلب در چند سال اخير به محل استقرار ده‌ها گروه تروريستي تبديل شده بود که از حاميان غربي و عربي خود، کمک‌هاي مالي و تسليحاتي دريافت مي‌کردند.
به گزارش منطقه آزاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مناطق شرقي شهر حلب از چند سال پيش به محل استقرار ده ها گروه تروريستي تبديل شده بود که جبهه النصره، جنبش نور الدين الزنکي، پايداري کن و احرار الشام جزء اين گروه ها هستند و از چند کشور منطقه کمک مالي و نظامي مختلف دريافت مي کنند.

اين گروه هاي تروريستي از تابستان سال 2012 که به شهر حلب حمله کردند، به علل اختلافات اربابان خارجي خود و درگيري با يکديگر بر سر غارت ثروت هاي ملي سوريه، هميشه دشمن يکديگر بوده اند.  

- گروه تروريستي سلفي موسوم به "تيپ توحيد" يکي از اولين گروه هاي مهاجم به شهر حلب محسوب مي شد و 10 هزار نيروي مسلح در حومۀ شهرهاي حلب، ادلب و حماه داشت. قدرت اين گروه به علت اختلافات و درگيري هاي مسلحانۀ داخلي و پيدا شدن گروه هاي رقيب کاهش يافته است. تيپ توحيد از حمايت قطر برخوردار است و با همدستي چند گروه تروريستي ديگر تعدادي از نيروهاي ارتش سوريه را از بيمارستان الکندي شهر حلب ربود و اعدام کرد.    

- تروريست هاي سلفي "احرارالشام" نيز عضو يکي از بزرگترين گروه هاي تروريستي هستند که بيش از 25 هزار نيروي مسلح دارد و بسياري از اتباع عرب و غربي با اين گروه همکاري مي کنند و در چند منطقه از سوريه با ارتش مي جنگند و صدها شهروند سوري را با شليک گلوله هاي خمپاره و موشک به غرب شهر حلب شهيد کرده اند.  

- "جنبش نورالدين الزنکي" نيز يک گروه تروريستي سلفي است و در شهر حلب و حومه فعاليت مي کند و در ميان نيروهايش تعداد زيادي تبعۀ چچني وجود دارند و همين گروه تروريستي و تکفيري بود که تابستان گذشته يک نوجوان فلسطيني را سر بُريد و دو کشيش ارتدکس حلب را به نام بولس يازجي و يوحنا ابراهيم ربود که سرنوشت آنها هنوز نامعلوم است. اين گروه از حمايت آمريکا برخوردار است و دولت واشنگتن نام اين گروه را در ليست گروه هاي ميانه رو گنجانده است!

- گروهک "پايداري کن" نيز در شهر حلب فعال است و از ادغام چند گروهک تشکيل شده است و همچون گروههاي قبلي، سلفي است و از ترکيه و قطر کمک دريافت مي کند.

- اما "جبهه النصره" که نام خود را به "جبهه فتح الشام" تغيير داده است؛ مهمترين، آموزش ديده ترين، مجهزترين و پُرجمعيت ترين گروه تروريستي در سوريه است و نامش در ليست گروه هاي تروريستي سازمان ملل متحد گنجانده شده است.

جبهه النصره مستقيم يا غيرمستقيم ديگر گروه هاي تروريستي را هدايت مي کند و در همه مناطق درگيري حضور دارد و سلفي و بسيار افراطي است. از حمايت ترکيه و قطر برخوردار است و مردم مناطق تحت تصرفش را زير فشار شديد گذاشته و تاکنون تعدادي از مردم عادي و نظاميان را به صورت جمعي اعدام کرده است.

- "ارتش آزاد سوريه" و گروه هاي وابسته به آن هم از ديگر گروه هاي تروريستي و تکفيري فعال در سوريه هستند که از ترکيه، قطر، عربستان و آمريکا کمک هاي مالي و تسليحاتي دريافت مي کنند.

منبع:العالم

انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر