آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106281
با اين روش‌هاي درمان خانگي "اسپاسم عضلات" را فروکش کنيد
تاریخ انتشار : 1395/09/23 14:22:02
نمایش : 460
براي درمان فوري اسپاسم عضلات لازم نيست سراغ انواع مسکن ها برويد و با درمان‌هاي خانگي مي‌توانيد درد ناشي از گرفتگي عضلات را آرام کنيد.
به گزارش منطقه آزاد به نقل از  باشگاه خبرنگاران؛ يکي از مشکلاتي که گاه و بيگاه براي افراد به وجود مي آيد اسپاسم ناگهاني عضلات بدن است. اين اتفاق مي تواند به دلايل مختلفي چون انجام تمرينات ورزشي، عادت قاعدگي بانوان، کم آبي بدن، بيماري، تب و لرز و نيز بلند کردن اجسام سنگين رخ دهد.
 
براي درمان اسپاسم عضلات انواع روش هاي درماني وجود دارد؛ از جمله اين روش‌ها مي‌توان به ماساژ عضلات درگير اسپاسم اشاره کرد که باعث خونرساني و گرم شدن بدن و رفع اسپاسم مي‌شود. همچنين انجام ورزش هاي ملايم و به ويژه حرکات کششي در رفع التهاب و کشيدگي عضلات موثر است.
 
کمپرس سرد يا گرم محل اسپاسم، بسته به اينکه کدام يک بر عضلات بدن موثر و باعث رفع التهاب مي شود، يکي ديگر از راه هاي درمان اين نوع گرفتگي عضلات به شمار مي‌رود.
 
ابتدا به مدت 20 الي 30 دقيقه بر روي موضع  کمپرس آب سرد قرار دهيد و چنانچه التهاب رفع نشد بر روي آن کمپرس آب گرم قرار دهيد.
 
بر هم خوردن الکتروليت بدن نيز يکي ديگر از دلايل بروز اسپاسم بوده و کم آبي و احساس تشنگي با غليظ کردن خون باعث ايجاد التهاب در بافت هاي بدن مي‌شوند. براي رفع اين مشکل تنها کافي است به ميزان کافي مايعات بنوشيد. نوشيدن آب، آبميوه هاي طبيعي و دمنوش هاي گياهي در رفع اين مشکل بسيار موثر است.
 
از اين گذشته، کمبود برخي ويتامين ها و مواد معدني ممکن است در بروز اسپاسم عضلات دخيل باشد به طوري که اصلاح الگوي تغذيه و خوردن انواع ميوه و سبزيجات ممکن است چاره‌ساز باشد.
 
اگر با اين روش هاي خانگي مشکل اسپاسم عضلات بدن برطرف نشد، براي معاينات بيشتر مراجعه به پزشک توصيه مي شود.
 
منبع: wikihow
 
انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر