آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106280
سخنگوي دولت:
پرونده حقوق‌هاي نجومي بسته شد/ تنها يک مدير متخلف در بازداشت است/ دولت از "نقوي حسيني" شکايت نکرده است
تاریخ انتشار : 1395/09/23 14:19:19
نمایش : 399
سخنگوي دولت گفت: پرونده حقوق‌هاي نجومي و غير متعارف بسته شده است، همه متخلفان، دريافت هاي غير متعارف را پس دادند، تنها يک نفر دريافتي خود را پس نداده و در بازداشت است.
به گزارش منطقه آزاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد باقر نوبخت سخنگوي دولت در نشست خبري خود با اصحاب رسانه که امروز سه شنبه (23 آذرماه) برگزار شد، گفت:  از ابتداي سالجاري به منظور افزايش توليد، رشد اقتصادي و اشتغال دو برنامه از سوي دولت مورد توجه قرار گرفته است.

وي افزود: دولت با فعال کردن واحدهاي توليدي نيمه فعال که معطوف به بخش خصوصي بود 7 هزار و 500 واحد توليدي براي دريافت 16 هزار ميليارد تومان هدف‌گذاري شد.

نوبخت تصريح کرد: طرح‌هاي عمراني به دولت اختصاص دارد و تأمين اعتبار آنها هم برعهده دولت است، با اين حال تاکنون 23 هزار ميليارد تومان اعتبار براي طرح‌هاي عمراني از سوي دولت اختصاص داده شده و تا پايان سال جاري هم 37 ميليارد تومان هدف‌گذاري شده است همچنين در تلاشيم بيش از 40 ميليارد تومان براي طرح‌هاي عمراني در نظر بگيريم.

سخنگوي دولت با اشاره به راهکارهاي لازم براي مبارزه با آلودگي هوا اظهار داشت: 90 هزار واحد تاکسي فرسوده از سطح شهر خارج خواهد شد و با جايگزيني خودروهاي نو مشکل آلايندگي هوا کاسته مي‌شود تاکنون 34 هزار و 955 تاکسي فرسوده از ناوگان حمل و نقل عمومي خارج شده است. همچنين براي کاهش آلودگي هوا بايد اقدامي در نظر گرفت که خودروها و خصوصا موتور سيکلت‌ها گازسوز و برقي شود.

نوبخت با اشاره به اولويت‌هاي مهم در بودجه سال 96 اظهار داشت: همانطور که مي‌دانيد در شهرهاي غربي کشور آلودگي ناشي از ريزگردها وجود دارد از اين رو در لايحه بودجه 96 براي محيط زيست اولويتي درنظر گرفته شد و بيش از ده هزار ميليارد تومان براي اين موضوع درنظر گرفته شد تا مشکلات زيست محيطي رفع شود.

**اختصاص هزار ميليارد تومان براي ارزان‌تر شدن مسکن مهر

وي از اختصاص هزار ميليارد تومان اعتبار براي تجهيزات مسکن مهر خبر داد و تصريح کرد: براساس مصوبه هيئت وزيران چگونگي اجراي اين طرح مورد بررسي قرار گرفت و بيش از 800 ميليارد تومان از اعتبار تجهيزات مسکن مهر به وزارت نيرو اختصاص يافت تا امور رفاهي مربوط به مسکن مهر را ساماندهي کند.

سخنگوي دولت گفت: دو هزار و 500 ميليارد تومان به شهرداري‌ها بابت مطالبات پرداخته شد که البته در اين زمينه اولويت با شهرهاي کوچک است.

نوبخت خاطر نشان کرد: در شش ماه نخست سال جاري به دليل افت شديد قيمت نفت ميزان توليدات نفت پيش خور شد و از مهرماه سال گذشته هم طرح‌هاي عمراني اعتبار دريافت نکردند اما خوشبختانه ميزان فروش نفت نسبت به گذشته افزايش يافته و ميزان توليد نفت به دو هزار و 800 هزار بشکه افزايش يافته و متوسط فروش آن هم بيش از 40 دلار است.

وي با اشاره به اختصاص بيشترين ميزان بودجه به شاخص‌هاي مهم و اساسي اظهار داشت: به امور رفاهي و اجتماعي 730 و نيم هزار ميليارد اعتبار اختصاص داده شد، حوزه آموزش، پژوهش و تحقيقات 55 هزار و 800 هزار ميليارد اعتبار دريافت کرد و به حوزه‌هاي دفاعي و سلامت به ترتيب 51 هزار و 100 ميليارد تومان و 48 هزار و 300 ميليارد تومان اعتبار تخصيص داده شد.


** در قضيه بابک زنجاني پولي عايد ما نشد

سخنگوي دولت با اشاره به پرونده بابک زنجاني اظهار داشت: دولت اين موضوع را پيگيري مي‌کند. در اين رابطه بايد اعلام کنم مدارک مورد نياز به قوه قضاييه ارسال شده و قوه متبوع بايد اقدامات لازم را انجام دهد پس از برگزاري جلسات مختلف مبارزه با مفاسد اقتصادي گزارشي در اين مورد ارائه شد، منتظر اعلام نتايج نهايي از سوي قوه قضاييه هستيم تاکنون پولي در اين زمينه عايد نشده است.

نوبخت درباره تغيير واحد پول از ريال به تومان در مشکلات احتمالي اين مصوبه خاطر نشان کرد: در اين زمينه دولت قصد ارائه لايحه دارد اما بايد دانست عنوان "ريال" در خريد و فروش مردم مؤثر نيست، واقعيت آن است که واحد پول کشور تومان است. اين موضوع قرار نيست مشکلات ديگر کشور را رفع کند چرا که کماکان رابطه ريال و تومان برقرار است و تبديل واحد پول از ريال به تومان براي مردم راحت تر خواهد بود، اين موضوع در مجلس مورد بررسي قرار خواهد گرفت.

وي درباره اظهارات ضد ايراني نخست وزير انگليس گفت: اظهارات مداخله جويانه بوده و باعث ناامني منطقه مي‌شود اگر کسي نبايد درباره خليج فارس اظهارنظر کند اين افراد آنها هستند زيرا ايران در اين منطقه داراي اقتدار است و همه مسئولان نسبت به اين اظهارات ناروا اقدامات متناسب را صورت مي‌دهند.


**پرونده حقوق‌هاي نجومي بسته شد/ دولت از نقوي حسيني شکايت نکرده است
 
وي در پاسخ به سوال ديگر باشگاه خبرنگاران جوان، پيرامون اين موضوع که براساس گزارش رئيس ديوان محاسبات 10 تن از مديران متخلف دريافت‌هاي نامتعارف خود را پس نمي‌دهند، اظهار داشت: پرونده حقوق‌هاي نجومي تمام شده و افرادي که بيش از 20 ميليون تومان دريافتي داشتند پس دادند تنها دو نفر باقي ماندند که  دريافت غي متعارف خود را پس نداده اند که يکي از آنها در بازداشت بسر مي‌برد. همانطور که مي‌دانيد مجموع دريافتي‌هاي غيرمتعارف 23 ميليارد تومان بود که کليه مبالغ پس داده شد.
 
وي همچنين در پاسخ به سوال ديگر باشگاه خبرنگاران جوان پيرامون ادعاي نقوي حسيني مبني بر اينکه دولت نسبت به اظهاراتش در روز راي اعتماد به وزرا شکايت کرده است، گفت: دولت از نقوي حسيني شکايت نکرده است.

سخنگوي دولت در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان مبني بر اينکه موضوع بررسي تصادف دو قطار سمنان به چه نتيجه‌اي رسيده با توجه به اينکه برخي نمايندگان مجلس اعلام کردند اسناد وزارت راه در اين زمينه جعلي است خاطر نشان کرد: مواردي که مناسب گزارش‌دهي بود، صورت گرفت و ساير امور هم در دست پيگيري و انجام است زماني که به نتيجه مورد نظر دست پيدا کنيم اطلاع رساني خواهد شد.

وي افزود: اگر نماينده‌اي در اين زمينه اظهارنظر کرده مديريت اظهارات خود را برعهده دارد اما با وجود پيگيري‌هايي که انجام شده نمي‌دانم نماينده اطلاعات را از چه منبعي کسب کرده است.

نوبخت درباره جز بخش‌هاي فرهنگي در لايحه بودجه سال 96 تصريح کرد: حوزه فرهنگي در بودجه سال 96 رشد قابل توجهي داشته است به طوري که 9 هزار و 287 ميليارد تومان به اين بخش اختصاص يافته و رشد کلي آن 10 درصد افزايش داشته است همچنين در حوزه دين و مذهب هم 12 درصد رشد حاصل شده است.

سخنگوي دولت گفت: محيط زيست، آب، حمل و نقل و فاضلاب از اولويت‌هاي برنامه ششم بوده ضمن آنکه بايد اعلام کنم بودجه 96 نسبت به 95، 10 درصد رشد داشته است.

نوبخت با اشاره به رشد تورم و ميزان حقوق و دستمزد بازنشستگان اظهار داشت: بودجه به صورت کلي و عام 10 درصد افزايش يافته که البته با اين ميزان افزايش ميزان حقوق و دستمزدها هم روند روبه افزايشي پيدا کرد.

وي ادامه داد: تمرکز ما بر کساني قرار دارد که کمتر از يک ميليون تومان حقوق دريافت مي‌کنند که البته اين موضوع امسال مورد بازنگري قرار گرفت و تعادلي ميان دريافتي بازنشستگان، شاغلان و بازنشستگان قبل از مديريت خدمات بازنشستگي ايجاد شد همچنين بيش از هزار ميليارد تومان براي آنها درنظر گرفته شد، ضمن آنکه براي افزايش حقوق بازنشستگان از منابع ديگر استفاده مي‌شود.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر