آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106278
بروجردي در نطق ميان دستور:
حقوق‌هاي نجومي افکار عمومي را آزرده کرد/ انگليس شايستگي روابط در سطح سفير با ايران را ندارد
تاریخ انتشار : 1395/09/23 14:13:20
نمایش : 495
رئيس کميسيون امنيت ملي گفت: ايران در شرايطي که دشمنان در منطقه تفرقه افکني مي‌کنند، منادي وحدت در جهان اسلام است.
به گزارش منطقه آزاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علاءالدين بروجردي رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي در نطق ميان دستور در جلسه علني امروز(سه شنبه، 23 آذر ماه) اظهار داشت: خداوند متعال را شکرگزارم که نظام جمهوري اسلامي ايران در شرايطي که دشمنان اسلام نغمه‌هاي شوم تفرقه‌افکني و کينه‌ورزي در منطقه سر مي‌دهند و تکفيري‌هاي ضداسلام را به جان امت اسلامي مي‌اندازند، منادي وحدت در جهان اسلام است.

وي در ادامه افزود: سلام گرم و سپاس عميق خويش را به همه مردم شريف و فهيم بروجرد تقديم مي‌دارم، اميدوارم دولت به وظايف خود برابر مردمي که بيش از 1500 شهيد در دوران دفاع مقدس تقديم نموده‌اند، عمل کند.

وي اظهار داشت: اربعين امسال تجلي اقتدار ملت اسلامي، امت اسلامي و پيروان اهل بيت عصمت و طهارت (ع) بود و بنده وظيفه خود مي‌دانم به عنوان يکي از نمايندگان اين ملت قدرشناس ايران از دولت و ملت عراق و به ويژه‌ عشاير غيوري که اوج مهمان‌نوازي و احترام مهمان‌نوازي به زائران کربلا و ساحت مقدس سيد و سالار شهيدان را به نمايش گذاشتند تشکر و قدرداني مي‌کنم.

نماينده مردم بروجرد ادامه داد: همچنين از ستاد موفق اربعين و همه مسئوليني که در برگزاري اين مراسم باشکوه تلاش نمودند، صميمانه سپاسگزاري مي‌کنم پيشنهاد من به دولت براي اربعين آينده اين است که نه فقط قيمت‌ها را افزايش ندهد بلکه خود در اين عظيم‌ترين حرکت فرهنگي جهان اسلام مشارکت پررنگ‌تري داشته باشد.

رئيس کميسيون امنيت ملي خاطرنشان کرد: يکي از پديده‌هاي زشتي که به شدت افکار عمومي ملت را آزرد، حقوق‌هاي نجومي بود آن هم در شرايط اقتصادي امروز جامعه که قشر عظيمي زير خط فقر به سر مي‌برند و قبح آن مضاعف است که مجلس ان شا الله هر چه سريعتر با الزام قانوني به اين ناهنجاري اجتماعي و اقتصادي پايان خواهد داد.

بروجردي با اشاره به حادثه تلخ قطار مشهد مقدس در ادامه تصريح کرد: اين اتفاق بدترين رويداد سال 95 بود که احساسات ملت و رهبري را به شدت جريحه‌دار نمود و از دولت قويا مي‌خواهم که بار هر گونه قصور و تقصير در اين زمينه برخورد لازم را انجام دهد و زمينه عدم تکرار آن را فراهم کند.

وي در ادامه گفت: پس از گذشت 37 سال از پيروزي انقلاب اسلامي، آمريکا همچنان در کنار رژيم جنايتکار صهيونيستي دشمن اصلي انقلاب و ملت بزرگ ايران است و نقض تعهد اين کشور در اجراي برجام يک بار ديگر ثابت نمود که اين کشور به هيچ وجه قابل اعتماد نيست.

نماينده مردم بروجرد افزود: جنايت گسترده آمريکا در عراق، سوريه، ليبي، يمن، بحرين و کشورهاي متعدد اسلامي ديگر نشان مي‌دهد که حقوق بشر فقط ابزاري است که آمريکا و همپيمانانش‌ از آن براي فشار به کشورهاي مستقل استفاده مي‌کنند.

وي ادامه داد: پيروزي‌هاي اخير ارتش و نيروهاي مردمي سوريه در حلب و ارتش و حشد‌الشعبي عراق در موصل را به ملت و دولت اين کشورها تبريک مي‌گويم آمريکا و حاميان تروريست‌ها امروز بايد پاسخگوي خون ده‌ها هزار انسان بي‌گناه و آوارگي ميليون‌ها نفر از مردم سوريه و عراق باشند.

بروجردي با اشاره به اظهارات نخست وزير و وزير خارجه انگليس گفت:  سخنان اين افراد نشان داد که خباثت، ماهيت سردمداران اين کشور است و آنها شايستگي روابط در سطح سفير را با جمهوري اسلامي ايران را ندارند زيرا سياست‌هاي خصمانه با بالاترين سطح روابط ديپلماتيک همخواني ندارد.

رئيس کميسيون امنيت ملي تصريح کرد: امروز به فضل الهي جمهوري اسلامي ايران در شرايط بحران منطقه از امنيت پايدار برخوردار است که بايد از همه نيروهاي نظامي و اطلاعاتي بويژه وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و ناجا و مرزباني تشکر و قدرداني کنم.

وي اظهار داشت: در زنجيره طولاني اقتدار جمهوري اسلامي ايران، حلقه ضعيفي به نام اقتصاد وجود دارد که بخش اندکي از آن معلول جنگ تحميلي اقتصادي آمريکا عليه ملت ايران است و بيشتر آن معلول خود تحريمي‌هاي داخلي، عدم‌ بهره‌گيري از توانمندي‌هاي ملي، مقررات و قوانين دست و پاگير اداري، ساختار ضعيف بانکي و گره خوردگي اقتصاد کشور با نفت است که بايد با اتکا به توانمندي‌ها ملي مشکلات را حل نمود، نسخه شفابخش بيماري مزمن اقتصادي کشور اقتصاد مقاومتي است.

بروجردي گفت: روز گذشته در بازديد از نمايشگاه قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبيا که پيشنهاد مي‌نمايم همکاران محترم حتما بازديد کنند توانمندي‌هاي نهاد انقلابي در عرصه‌هاي نفت و گاز و کشتي‌سازي سدسازي و برج‌سازي و ده‌ها رشته ديگر به نمايش گذاشته شده است.

وي در پايان خاطرنشان کرد: اميد است که دولت بر اساس بندهاي 24 گانه اقتصاد مقاومتي حداکثر حمايت خود را از ظرفيت‌هاي عظيم انجام دهد تا ملت شاهد شکوفايي اقتصاد و حل مشکلات معيشتي خويش بر مبناي توانمندي‌هاي ملي باشد.

انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر