آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106270
پيش از خطبه هاي نماز جمعه اين هفته عنوان شد:
لازم است در ديد رؤساي دانشگاه ها يک تغيير نگرش اعمال شود/امسال در 16 آذر شاهد مانور دولت از تريبون دانشگاه ها بوديم
تاریخ انتشار : 1395/09/20 09:17:42
نمایش : 541
نماينده بسيج دانشجويي پيش از خطبه هاي نماز جمعه اين هفته به ايراد سخنراني پرداخت.
به گزارش منطقه آزاد، صادق فرامرزي نماينده بسيج دانشجويي پيش از خطبه هاي نماز جمعه اين هفته به ايراد سخنراني پرداخت که اهم موضوعات و سخنان وي بدين شرح است: انقلاب ماانقلاب آرمان هاست نه انقلاب تسليم شدن به واقعيتها-شهيدمظلوم دکتربهشتي
وامادغدغه مهم اين روزهاي دانشجويان، مسائل اقتصادي دوران دانشجويي و بعد از آن فارغ التحصيلي آنان مي باشد و اين واقعا براي دانشجويان سخت است که با تحمل مشقات فراوان درس بخوانند و بعد از دوران تحصيل، بيکار باشند .


فرامرزي افزود: در وضعيت حال معضلي که در دانشگاه ها شاهد آن هستيم علم زدگي است که به عنوان يکي از آفات فعلي دانشگاه هاي ما است؛ چرا که متاسفانه فضاي دانشگاه ها در کشور گرفتار آفتي از جنس سياست شده اند و اين مراکز علمي از انجام رسالتي که نظام جمهوري اسلامي بر دوش آنها گذاشته است، فاصله زيادي گرفته اند و همان طور که رهبر معظم انقلاب مبني بر اينکه اجازه ندهيد دانشگاه ها جولانگاه مسائل سياسي شود لذا مي طلبد در راستاي دغدغه به حق ايشان در مورد محتواي دانشگاه ها، بايد از سياسي کاري در دانشگاه ها پرهيز کردکه لازم است، در ديد رؤساي دانشگاه ها يک تغيير نگرش اعمال شود تا سيماي دانشگاه ها و مراکز علمي کشور از سياسي بازي پاک شود.


نماينده بسيج دانشجويي اظهار داشت: از ورود سخنراناني که در دانشگاه هاي کشور موجب به حاشيه راندن و ملتهب کردن فضاي سياسي دانشگاه ها شدند ممانعت به عمل آيد و هرچند در قبال آن منافع عده اي کاسب به خطرمي افتد ولي بگذريم دانشجويان مسير طبيعي خود را طي کنند و به ماهيت اصلي خود همان توليد علم و تبديل آن به ثروت برگردند.


فرامرزي عنوان داشت: بررسي شواهد حاکي از اين است که ديگر جريان خاکستري در دانشگاه ها حرفي براي گفتن ندارد و عمر آن به سررسيده است، چرا که افرادي که اين روزها در دانشگاه، گفتمان اصلاح‌طلبي را به يدک مي‌کشند و سخنگوي اشعار فانتزي دولت و رئيس‌ جمهور وقت و مدعي جريان روشنفکري و اصلاح‌طلبي در دانشگاه هستند، هيچ‌وقت درخور خود نديدند که در جلسات آزادانديشي حاضر به مباحثه و گفت‌وگو شوند؛ لذا بسيج دانشجويي دانشگاه شهرکرد از تمام اين افراد در راستاي لبيک گفتن به مطالبه ي رهبري در خصوص آزاد انديشي جهت برگزاري هرگونه مباحثه و مناظره وکرسي آزاد انديشي دعوت به عمل مي آورد.


اين فعال حوزه دانشجويي ابراز داشت: اما امسال هم در ۱۶ آذرماه روز دانشجو که تريبون و هويت آن متعلق به دانشجوست هم چنان که شاهد مانور دولت توسط مسئولين وقت دولتي از تريبون دانشگاه در سطح دانشگاه هاي شهرکرد بوديم و اي کاش بيشتر به مسائلي که با مناسبت اين روز موضوعيت داشت، پرداخته مي‌شد. و اي کاش به جاي خوراک مصرفي دولت تدبير و اميد، اندکي به درد و دل‌هاي يک استاد و شاگرد از زبان حال يک معلم سابق گفته مي‌شد. امسال هم«روز دانشجو» به روزي براي بيان شعارها و تعريف و تمجيدهاي کساني تبديل شده که عمري معلم بوده‌اند، ولي حتي حاضر نشدند براي يک ساعت «معلم» باشند. . .نماينده بسيج دانشجويي خطاب به آقاي رئيس جمهور گفت:
جناب آقاي روحاني! امروز مي‌خواهم به عنوان فرزندي از فرزندان همين معلمان، کارگران، رانندگان و لبو فروشان ميهنم که داراي شناسنامه و کارت دانشجويي هستند، با شما سخن بگويم. امروز شرايط تغيير کرده است! ديگر نه ما دانشجوياني هستيم که چشم اميد به آينده‌اي موهوم دوخته باشيم و نه شما آن نو سفري که قرار است پاي در راهي دراز بگذارد. امروز ما و شما از راه رفته با يکديگر سخن مي‌گوييم. اين روزهاحرفايي راميشنويم که سخت قلبمان را رنجورکرده است آقايان وقت دولتي مگر نمي بينند هر جا که دشمن تهديدمان کرد اين ملت ۲۲ بهمن را باشکوه تر برگزار کرد مگرهمين روز قدس امسال را نديدند مگر همان زماني که برخي خواص خواب بودند مگرهمين مردم نبودند که آتش فتنه افروزي فتنه ۸۸را خاموش کرد و ۹دي را آفريد. اين ملت که هميشه به خصومت با استکبار افتخار کرده چه کرده که بايد با دوران صلح امام حسن و مردم آن زمان مقايسه شود. و امروز خطابمان به مسئولين فعلي اينست که ديگر دوران دم کدخدا را ديدن به سر رسيده است و امروز به اين رسيده ايم که بايد دم خدا را ديد و گفتمان امروز گفتمان ما اسلام انقلابي است چرا که احزاب و جريانات چه اصول گرا و چه اصلاح طلب و چه اعتدال از مردم سلب اعتماد کردند و هميشه به دنبال منکوب کردن و زدن حرف هاي نيش دار به يک ديگر و دولت هاي قبلي بودند. لذا مگر اين نيست که اولين قدم در مديريت بحران ها عقب نشيني است و امروز ما اين امر مهم را به مسئولين گوشزد مي کنيم اگر نمي توانيد کشور را اداره کنيد به کنار برويد مگر در زمان جنگ همين جوانان امثال همت ها وباکري ها نبودندکه جنگ را ۸سال مديريت کردند.
والسلام عليکم و....
بسيج دانشجويي دانشگاه شهرکرد-آذرماه ۹۵


انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر