آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106254
اين علائم پوستي از آلرژي خبر مي دهند
تاریخ انتشار : 1395/09/13 13:52:25
نمایش : 757
آلرژي به دليل وجود برخي مواد حساسيت زا است که در اثر تماس با بدن موجب تحريک سيستم ايمني مي شوند و به صورت خارش، قرمزي، کهير، تاول و ضايعات مختلف مشاهده مي شوند.
به گزارش منطقه آزاد، عليرضا قريب متخصص پوست و مو در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: آلرژي هاي پوستي به دو صورت تماس بدن با مواد حساسيت زا و مصرف برخي مواد خوراکي ايجاد مي شود.
 
وي ادامه داد: اکنون به دليل افزايش استفاده از فرآورده هاي زيبايي و ترکيبات مختلف بر روي پوست آلرژي هاي پوستي شيوع پيدا کرده است.
 
قريب بيان کرد: واکنش افراد در برابر آلرژي ها متفاوت است و عموما واکنش ها در انواع و درجات مختلف ايجاد مي شود که گاهي به صورت خارش و در مواقعي به صورت خيلي پيشرفته و خطرناک ديده مي شوند.
 
اين متخصص پوست و مو تصريح کرد: علت ايجاد آلرژي به دليل وجود برخي مواد حساسيت زا است و در اثر تماس با بدن موجب تحريک سيستم ايمني مي شوند که به صورت خارش، قرمزي، کهير، تاول و ضايعات مختلف ايجاد قابل مشاهده است.
 
وي عنوان کرد: داروهاي زيادي براي درمان آلرژي ها وجود دارد که افراد نبايد خودسرانه از آنها استفاده کنند و بايد تحت نظر متخصص پوست تجويز شود.
 
قريب اظهار داشت: متاسفانه امروزه در برخي از کلينيک ها و مطب ها از موادي براي درمان افراد استفاده مي شوند که استاندارد نبوده و موجب عوارض در آنها مي شود. مثلا در برخي کرم ها مانند کرم هاي ضدلک براي ايجاد رايحه معطر به آن ترکيباتي اضافه مي کنند که موجب ايجاد آلرژي در فرد مي شود.
 
وي افزود: برخي داروهاي لايه بردار موجب حساسيت و عوارض در شخص مي شود که ممکن است عوارض آن تا مدت ها باقي بماند، توصيه مي شود اين داروها شناخته شده و از نظر آسيب رساني به افراد مورد بررسي قرار گيرند.
 
اين متخصص پوست و مو يادآور شد: توصيه مي شود افراد داروهاي پوستي را حتما تحت نظر پزشک متخصص استفاده کنند و در صورت ايجاد آلرژي، استفاده از دارو را متوقف کنند. 
 
انتهاي پيام/ 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر