آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106244
حضور "آقاي سپر" در حلب؟! + تصاوير
تاریخ انتشار : 1395/09/09 10:59:33
نمایش : 775
اخيراً تصويري در فضاي مجازي منتشر شده که بيانگر حضور "ابوعلي" در حوالي شهر "حلب" است.
به گزارش منطقه آزاد به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان؛ حفاظت از شخصيت‌هاي سياسي يک مسئوليت مهم است که به عهده محافظان يا به اصطلاح غربي‌ها "باديگاردها" گذاشته مي‌شود. 
 
اين مسئوليت خطير به کساني واگذار مي‌شود که داراي ويژگي‌هاي منحصر به فردي همچون هوشياري و زيرکي باشند.
 
يکي از شخصيت‌هايي که حفاظت از وي کار دشواري است؛ "سيد حسن نصرالله " دبير کل حزب الله لبنان است که نشان داده در مقابله و نبرد با ارتش اسرائيل در دو دهه اخير، بسيار جدي است.
 
وي در مقابله با تروريست‌هاي تکفيري و رژيم صهيونيستي، عملکرد بسيار خوبي از خود به جاي گذاشته و سال‌هاست که دستگاه اطلاعات اسرائيل(موساد) به دنبال آن است تا وي را ترور کند. 
 
**ابوعلي کيست؟ 
 
سيدحسن‌ نصرالله، همواره تحت شديدترين تدابير امنيتي، اسکورت و محافظت مي‌شود و تقريباً تمام سخنراني‎هاي وي به صورت ويديو کنفرانس پخش مي‎شود. يکي از محافظان مهم "سيد حسن نصرالله؛ "ابوعلي" است.
 
"ابوعلي جواد" داماد "سيد حسن نصرالله" دبيرکل حزب‌الله لبنان است و در بين ۱۹ فرمانده ويژه، فرماندهي تمام آنان و محافظان ويژه را بر عهده دارد؛ به طوري‌که به وي لقب "سپر سيد” داده‌اند.
 
ابوعلي حاضر است جان خود بدهد تا "سيدحسن نصرالله"  آسيبي نبيند. دبير کل حزب‌الله لبنان نيز وي را بسيار دوست دارد و با وجود کم‌سن بودن او، "سيد حسن نصرالله" به وي اعتماد کامل دارد.
 
محافظ اول "سيدحسن نصرالله" اصلاً نمي‌خندد؛ خوش‌چهره و داراي سيمايي کودکانه است. وي بسيار حرفه‌اي آموزش ديده و دوران آموزشي خود را مدت زيادي در پادگان‌هاي مخفي پشت‌سر گذاشته است.
 
حضور
 
داماد دبيرکل حزب‌الله، از محبوبيت بالايي نزد مقاومت اسلامي و مردم لبنان نيز برخوردار است. همچنين رسانه‌هاي رژيم صهيونيستي توجه ويژه‌اي به وي دارند.
 
«آقاي سپر» لقبي است که به او داده‌اند؛ زيرا هميشه در کنار "سيد حسن نصرالله" ديده مي‌شود. آنقدر به کارش مسلط است که تا زمان حيات او بعيد به نظر مي‌رسد کسي بتواند خدشه‌اي به دبير کل حزب‌الله لبنان وارد کند. 
 
**آقاي سپر بسيار جدي است
 
اين مرد سري تراشيده و چهره‌اي کاملاً جدي دارد. در مورد او مي‌گويند مردي که هيچ گاه نمي‌خندد! بارها گفته شده که رژيم صهيونيستي به شدت به دنبال شکار اين محافظ کارکشته است.
 
اين محافظ به قدري مواظب فرمانده و پدر زن خود است که مي‌گويند در مراسم عروسي‌اش با دختر "سيد حسن" در حالي که داماد بود اما کارش را انجام داد و اجازه نداد دبير کل حزب‌الله از باقلواهاي داخل مجلس بخورد زيرا نمي‌دانست از کجا تهيه شده و به محافظين ديگر دستور داد آن ها باقلوا تهيه کنند که اين زيرکي او براي جمع حاضر بسيار جالب بود.
 
روزنامه صهيونيستي معاريو، در پايگاه اينترنتي خود در گزارشي درباره يگان ويژه حفاظت از "سيد حسن نصرالله" دبيرکل حزب‌الله لبنان نوشته است: "واحد نيروهاي نخبه در يگان ويژه امنيتي از جان سيد حسن نصرالله محافظت مي‌کنند."
 
به نوشته اين روزنامه، "تعداد نيروهاي اين يگان، به طور کلي بالغ بر 150 نفر است که همه آن‌ها زير نظر نيروهاي امنيت داخلي ويژه اين حزب، آموزش‌هاي امنيتي و نظامي ويژه‌اي ديده‌اند."
 
حضور
 
معاريو مي‌افزايد: "تعداد اعضاي تيم امنيتي شخصي دبيرکل حزب‌الله، بالغ بر 20 تن از نيروهاي کارکشته و وفادار به وي هستند که تحت فرماندهي سرلشکر "ابوعلي جواد" فعاليت مي‌کنند و صرفاً براي همين کار آموزش ديده‌اند." بقيه نيروهاي عضو يگان ويژه، متشکل از 130 تن از نيروهاي امنيت داخلي هستند و در مواقعي که دبيرکل حزب‌الله در ميان مردم حضور مي‌يابد، به گارد ويژه حفاظتي وي کمک مي‌کنند.
 
اين روزنامه در ادامه درباره تلاش‌ها براي ترور سيد حسن نصرالله مدعي شد: "نصرالله در سال 2004 از طريق ريختن سم در غذايش هدف سوء قصدي نافرجام قرار گرفت. در جنگ 33 روزه هم تلاش اسرائيل براي ترور وي از طريق حمله هوايي به برجي که در داخل آن زندگي مي‌‎کرد به شکست انجاميد. 
 
در آوريل 2006 يک شبکه تروريستي که براي ترور او با استفاده از موشک لاو برنامه‌ريزي کرده بودند تا در اثناي حضورش در يک مراسم در محله حاره حريک در حومه جنوب بيروت، خودرو وي هدف قرار گيرد، لو رفتند. در 30 ژوئيه 2011، يک انفجار در ساختماني مسکوني در حومه جنوب بيروت رخ داد که گفته مي‌شد هدف از آن ترور نصرالله بود. يک ماه بعد هم خودرويي بمب‌گذاري شده در نزديکي تالار شهدا که نصرالله در آن در حال سخنراني به مناسبت هفتمين سالگرد جنگ 33 روزه بود، منفجر شد.
 
اما اخيراً تصويري در فضاي مجازي منتشر شده که نشان مي‌دهد "ابوعلي" در "حلب" ديده شده است. البته سبقه حزب‌الله در دفاع از حريم اهل‌بيت و ارزش‌هاي مقاومت بسيار گسترده است اما حضور ابوعلي در شمال سوريه، در نوع خود مي‌تواند موضوعي بسيار جالب باشد.
 
حضور
 
انتهاي پيام/ 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر