آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106239
خانه‌اي گرم براي قلب دوم بدن؛
کفش‌هاي پاييزي بايد اين ويژگي‌ها را داشته باشند
تاریخ انتشار : 1395/09/06 14:37:27
نمایش : 552
کفش مورد استفاده در فصول سرد بايد علاوه بر داشتن همه استانداردهاي لازم، تمام سطح پا را بپوشاند.
به گزارش منطقه آزاد، محمد سعيد ملاوردي متخصص ارتوپد در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: همه افراد چه مرد و چه زن، با هر سن و سالي بايد در هر فصلي کفش متناسب با فصل را انتخاب کنند، به طوري که همه استانداردهاي لازم را داشته و شخص کاملا در آن احساس راحتي کند.
 
وي با بيان اينکه بهترين زمان براي خريد کفش در ساعات پاياني روز است، گفت: در هر فصلي لازم است کفشي که مي‌پوشيم کاملا راحت و‌ سبک بوده و کم‌ترين فشار را به ناحيه پا و کمر افراد وارد کند و در صورت نياز داراي کفي‌هاي طبي باشند.
 
اين متخصص ارتوپد در خصوص ويژگي کفش مناسب براي فصول سرد سال عنوان کرد: در فصول سرد سال کفش انتخابي علاوه بر داشتن تمام ويژگي‌هاي يک کفش مناسب بايد به گونه‌اي باشد که تمام قسمت پا را پوشانده و آن را گرم نگه دارد.
 
وي بيان کرد: در فصول سرد سال همه افراد به خصوص افرادي که داراي سابقه شکستگي استخوان و يا کشيدگي و پارگي رباط و تاندون در ناحيه پا هستند، لازم است از کفش‌هاي گرم و مقاوم، داراي قسمت جلويي انعطاف‌پذير و زيره آج دار باشد.
 
ملاوردي تاکيد کرد: جنس کفش در گرم نگه داشتن آن اهميت زيادي دارد چرا که کفش‌هاي با رنگ تيره و جنس چرم علاوه بر جذب نور و گرم نگه داشتن پا مانع از جذب رطوبت و سرما در روزهاي برفي ‌و باراني و درد در مفاصل پا مي‌شود.
 
اين متخصص ارتوپد اظهار داشت: افرادي که داراي سابقه آسيب به مفصل پا هستند، لازم است از کفي‌هاي طبي و کفش‌هاي آج دار استفاده کنند تا در روزهاي برفي و باراني که سطح زمين لغزنده است، مانع از سرخوردن آن‌ها شود.
 
انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر