آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106236
اين بيماري در کمين خانم‌هاي ايراني است/ زنان خانه‌دار بيشتر مراقب باشند
تاریخ انتشار : 1395/09/06 14:29:04
نمایش : 644
در اين مطلب به تشريح بيماري مي‌پردازيم که به تازگي در بين خانم‌هاي ايراني شيوع فراواني پيدا کرده است.
به گزارش منطقه آزاد؛ حميد ياوري متخصص ارتوپد در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: متاسفانه در سال‌هاي اخير آمار ناشي از بيماري‌هاي مفصلي همچون آرتروز در بين افراد کشور به خصوص زنان و دختران رواج پيدا کرده است.
 
وي افزود: در سال‌هاي اخير به دليل رواج استفاده از وسايل الکترونيکي و افزايش پشت ميزنشيني ميزان شيوع بيماري‌هاي مفصلي از جمله آرتروز بسيار رواج پيدا کرده است.
 
اين متخصص ارتوپد تاکيد کرد: ميزان شيوع بيماري‌هاي مفصلي از جمله آرتروز در بين زنان خانه‌دار بسيار شايع تر است چرا که زنان خانه‌دار در طول روز به مدت طولاني براي انجام کارهاي خانه سر پا مي‌ايستند و به کرات خم و راست مي‌شوند. همين امر سبب بروز بيماري‌هاي مفصلي از جمله آرتروز در بين اين افراد مي‌شود.
 
ياوري تاکيد کرد: کمبود کلسيم و ويتامين D در بين زنان و دختران ايراني سبب شيوع بيماري‌هاي مفصلي و رماتيسمي در بين آن‌ها شده و لازم است در اين مورد تدابيري انديشيده شود.
 
وي عنوان کرد: کمبود کلسيم خصوصا در بين زنان بالاي 50 سال سبب پوکي استخوان شده و شکستگي‌هاي استخواني ناشي از اين امر بسيار شايع است. 
 
اين متخصص تغذيه يادآور شد: زنان و دختران براي پيشگيري از بيماري‌هاي مفصلي به ويژه آرتروز بايد مصرف لبنيات کم‌چرب را در رژيم غذايي روزانه خود گنجانده و با ورزش منظم و اصولي از بروز بيماري‌هاي مفصلي و آسيب‌هاي استخواني پيشگيري کنند.
 
انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر