آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106164
کاهش ساعت کاري بانوان شاغل در شرايط خاص/ فارغ‌التحصيلان دختر به‌زودي در سازمان‌هاي دولتي شاغل مي‌شوند
تاریخ انتشار : 1395/08/19 09:19:02
نمایش : 449
معاون امور زنان و خانواده رياست جمهوري با اشاره به کاهش ساعت کاري بانوان شاغل در شرايط خاص از استخدام فارغ التحصيلان دختر در سازمان هاي دولتي خبر داد.
به گزارش منطقه آزاد؛ شهين‌دخت مولاوردي معاون امور زنان و خانواده رياست جمهوري در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به کاهش ساعت کاري بانوان فرهنگي اظهار داشت: طبق برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته در دولت، زنان شاغل فرهنگي که داراي شرايط خاصي چون داشتن فرزند زير 6 سال و يا معلول هستند، ساعت کاريشان کاهش پيدا مي‌کند و اين افراد مانند سايرين از حق و حقوق يکساني برخوردارند.
 
وي در خصوص افزايش نسبت دانشجويان دختر به پسر و بحث اشتغال آنها اظهار داشت: دولت تدبير و اميد بنا بر سياست گذاري‌ها و برنامه‌هاي کلان خود، در جهت اشتغال فارغ‌التحصيلان دختر و افزايش جايگاه‌ آنها در ادارات و سازمان‌ها، برنامه‌ريزي‌هاي خوبي کرده است تا از ظرفيت و پتانسيل فارغ التحصيلان دختر به نحو احسن استفاده شود.
 
مولاوردي در خصوص برنامه‌هاي دولت براي زناني که در حوزه بهداشت و درمان داراي مشاغل سخت هستند، گفت: در مورد اين دسته افراد فعلا برنامه خاصي نداريم اما آن دسته از افرادي که داراي فرزند معلول و زير شش سال هستند، مطابق قانون و سياست‌هاي ابلاغي مانند زنان فرهنگي داراي شرايط خاص ساعت کاريشان کاهش مي‌يابد و حقوق آنها مانند ساير زنان شاغل برقرار است. 
 
انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر