آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106147
کلاهبرداري هاي اينترنتي به بهانه ثبت نام اربعين + جزييات
تاریخ انتشار : 1395/08/16 10:04:58
نمایش : 732
رئيس پليس فتا استان البرز با اشاره به برخي کلاهبرداري هاي اينترنتي به بهانه ثبت نام اربعين از طريق سايت هاي جعلي گفت: هموطنان حتما ازطريق سامانه ثبت نام زيارت اربعين(سماح ) ثبت نام کنند.
به گزارش منطقه آزاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ «محمد اقبالي» با اعلام اين خبر گفت: فعاليت سايت هاي جعلي و تقلبي يکي از مهمترين شگرد هاي مجرمانه اي است که در ايام مناسبتي صورت مي گيرد و عدم آگاهي تعداد زيادي ازکاربران، هويت پنهان افراد و نامحدود بودن مرز جغرافيايي، فرصت هاي جديدي را براي مجرمان فراهم کرده است.
 
وي افزود: با نزديک شدن به ايام اربعين سيد وسالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين(ع) ، خيل عظيمي ازمردم خدا دوست تصميم به زيارت مرقد آن امام بزرگوار دارند که براساس تجربه سال هاي گذشته برخي ازسايت هاي غيررسمي وغيرمجاز با اهداف مجرمانه يا کلاهبرداري جهت ثبت نام اربعين ايجاد مي شود که شهروندان فقط بايد از طريق سامانه ثبت نام "سماح" و پس از آن از طريق دفاتر مجاز سازمان حج و زيارت اقدام کنند.
 
اين مقام انتظامي گفت: زائران هنگام پرداخت هزينه به صورت اينترنتي، نکات ايمني را رعايت و حتي الامکان از مکان هاي مورد اعتماد براي ثبت نام و پرداخت هاي اينترنتي استفاده کنند.
 
سرهنگ اقبالي افزود: مجرمان با طراحي سايت هاي شبيه سايت هاي اصلي که درگاه هاي بانکي جعلي نيز دارد اقدام به سرقت اطلاعات کارت بانکي افراد کرده و براي اخذ اطلاعات حساب شهروندان مثل رمز عبور و اطلاعات بانکي، کاربران را به صفحات جعلي موسوم به فيشينگ مي کشانند .
 
وي گفت : شهروندان بايد مراقب باشند تا در دام سايت هاي جعلي که فقط براي سرقت اطلاعات بانکي افراد راه اندازي شده اند نيفتند. 
 
وي با تاکيد برهوشيار بودن مردم درخصوص آگهي ها و پيامک هايي که به نظر جذاب و خارج از قوانين سازمان حج و زيارت است افزود: تمام سايت هاي مهم و حفاظت شده در صفحه هاي اينترنتي خود از پروتکل https استفاده مي کنند.
 
سرهنگ اقبالي افزود: شهروندان از ارائه مدارک هويتي ازقبيل گذرنامه به افراد غيرمسئول خودداري کرده و اسکن مدارک خود را نيز در مکان هاي مجاز ثبت نام ارسال کنند.
 
انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر