آخرین اخبار
 
کد مطلب: 106132
آيا جايگاه هاي سوخت کم فروشي مي کنند؟!
تاریخ انتشار : 1395/08/12 09:35:24
نمایش : 502
يک عضو کميسيون انرژي مجلس گفت :برخي از تلمبه هاي عرضه سوخت در جايگاه ها به سبب استفاده مستمر طي ساليان گذشته مستهلک و دچار آسيب شده که کارکرد آن را تحت تاثير قرار داده است.
به گزارش منطقه آزاد به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، اين روزها به دليل سود جويي برخي جايگاه داران و کم فروشي ها آن ها در جايگاه سوخت، مشکلاتي براي مصرف کنندگان اين فرآورده بوجود آمده است؛ اين در حالي است که دولتمردان تنها راهکار حل اين معضل را تسريع نظارت بيشتر و برخورد هاي قانوني با متخلفين مي دانند.
 
حسن بهرام نيا عضو کميسون انرژي مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: کم فروشي در جايگاه هاي سوخت به معناي استفاده از ديگر مواد همچون آب، نفت سفيد و يا حتي هوا به جاي بنزين در تلمبه ها است که  علاوه بر افزايش آلودگي محيط زيست موجب کاهش طول عمر و تخريب اجزاي داخلي خودرو نيز مي شود.
 
وي وجود کم فروشي در جايگاه هاي سوخت را ناشي از نظارت ضعيف بازرسي در اين حوزه برشمرد و گفت: نظارت، پايش و اندازه گيري هفتگي کيفيت بنزين در حضور بازرسان شرکت پالايش از مهم ترين راهکارها براي جلوگيري از سوء استفاده جايگاه داران متخلف است.
 
بهرام نيا اظهار داشت: تجهيز جايگاه هاي سوخت به فناوري هاي نوين بايد به گونه اي باشد که دسترسي سود جويان براي ترکيب مواد ناخالص با بنزين و کم فروشي به مصرف کنندگان را سخت و غير ممکن کند. 
 
عضو کميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: ايجاد بستر مناسب براي ارتقاي نظارت بر جايگاه هاي سوخت مي تواند آسيب هاي ناشي از کم فروشي ها را کاهش دهد.
 

استهلاک تلمبه هاي سوخت حلقه مفقوده کم فروشي جايگاه ها
 
احمد صفري عضو کميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي در خصوص کم فروشي جايگاه هاي سوخت گفت: با توجه به بازرسي هاي مختلف و متعدد شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي و سازمان ملي استاندارد ايران امکان کم فروشي گسترده در جايگاه هاي عرضه سوخت ميسر نيست.

 وي با اشاره به انتشار برخي از شايعات پيرامون وجود ترکيبات ناخالص و کم فروشي عرضه کنندگان سوخت، عنوان کرد: اين اظهار نظر ها منجر به بروز يک هجمه غير منطقي و بدون پشتوانه فني و کارشناسي مي شود.

عضو کميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي ضمن بيان امکان تخلف در جايگاه هاي عرضه سوخت، تصريح کرد: امکان بروز تخلف از طرف کارکنان جايگاه ها وجود دارد اما اين ميزان به حدي نيست که فعاليت تمامي جايگاه داران تحت تاثير قرار گيرد.

صفري در پايان يادآور شد: برخي از تلمبه هاي عرضه سوخت در جايگاه ها به سبب استفاده مستمر طي ساليان گذشته مستهلک و دچار آسيب شده که کارکرد آن را تحت تاثير قرار داده است؛ اما اين امر را نبايد با کم فروشي و يا اضافه کردن ترکيبات ناخالص به سوخت مرتبط دانست.
 

 
انتهاي پيام /
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر