آخرین اخبار
 
کد مطلب: 105912
سردار نقدي:
اقتصاد کشور 6 سال معطل گشايش دلار شده است/ اقتضاي «اقتصاد مقاومتي» حذف دلار از تجارت است نه التماس گشايش آن
تاریخ انتشار : 1395/06/13 18:29:24
نمایش : 736
رئيس سازمان بسيج مستضعفين گفت: اگر به جاي 6 ماه دويدن دنبال گشايش دلار، دولت‌هاي ما طرح حذف دلار از تجارت بين‌المللي را پيگيري مي‌کردند به طور قطع به نتيجه رسيده بودند.
به گزارش منطقه آزاد؛ به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ محمدرضا نقدي پيش از ظهر امروز در مراسم توديع و معارفه فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبي اظهار داشت: صداقت اين است که اگر از برنامه‌اي دم مي‌زنيم بايد در عمل هم به آن پايبند باشيم.

وي با بيان اينکه 6 سال است که همه حرف از اقتصاد مقاومتي مي‌زنند اما در عمل به دنبال گشايش دلار هستند، گفت: 6 سال است که اقتصاد کشور را معطل گشايش دلار کرديم، و اين غلط‌ترين موضعي است که اتخاذ کرديم و 180 درجه خلاف اقتصاد مقاومتي است.

رئيس سازمان بسيج مستضعفين افزود: متاسفانه بعضي افراد که نفوذي و تحت تاثير نفوذي‌ها هستند معتقدند انرژي هسته‌اي را که کند کرده‌ايم آمريکا را راضي نکرده است و گفتمان را مفت به کمپاني‌هاي استکباري بدهيم که شايد راضي بشوند و گشايشي در دلار ايجاد کنند.

نقدي ادامه داد: نهادهاي ملي خودمان را در داخل تحريم کنيم تا شايد آمريکا را راضي کنيم و اين فکر بدون شک خيانت است و محقق نخواهد شد.

وي با بيان اينکه هر چند در برجام ثابت شد آمريکا با هيچ امتيازي سير نمي‌شود و به هيچ عهدي پايبند نيست، تصريح کرد: به فرض اينکه تمام اين کارها را کرديم، چنين خسارات جبران ناپذيري را به خودمان زديم تا دشمن راضي شود و به فرض اينکه او هم راضي شد و گشايشي در دلار حاصل شد، بعد از آن چه مي‌‌شود؟

رئيس سازمان بسيج مستضعفين با بيان سئوالي مبني بر اينکه کجاي اين کار اقتصاد مقاومتي است، اضافه کرد: مگر نيست که اقتصاد مقاومتي، اقتصادي است که در مقابل تکانه‌هاي بين‌المللي و حوادث و تحولات سياسي، اقتصادي و نظامي پايدار بماند.

نقدي تاکيد کرد: هر عاملي مي‌فهمد تا زمانيکه اقتصادمان را وابسته به دلار کرده‌ايم، در مقابل هيچ تکانه‌اي پايدار نيستيم و يک حادثه کوچک مي‌تواند اقتصاد ما را تحت‌الشعاع قرار دهد چرا که شير دلار معلوم است که در دست کيست.

وي گفت: دلار، در دست کساني است که به هيچ قانون و اصولي پايبند نيستند و همه دين و شرافت و قانونشان منافع مادي خودشان است و پيرو قانون جنگنده هستند.

رئيس سازمان بسيج مستضعفين متذکر شد: وقتي اقتصاد ما وابسته به دلار است اين امکان در اختيار دشمن است که با هر بهانه کوچکي مجددا آن را ببندد و اين يعني پايدار نبودن در مقابل تکانه‌ها و اين ضد اقتصاد مقاومتي است.

نقدي يادآور شد: قرن‌هاي متوالي کشورها و ملت‌ها با يکديگر معامله و دادوستد داشته‌اند و دلاري در کار نبوده است.

وي ادامه داد: سلطه دلار بر معاملات بين‌المللي حدود 60 سال پيش به دنبال معاهده برتن وودز شکل گرفت.

رئيس سازمان بسيج مستضعفين با بيان اينکه راه چاره آزادي اقتصاد ملت‌ها و درهم‌ شکستن اين معاهده استعماري است، عنوان کرد: در حال حاضر کشورهاي مهمي در دنيا از دلار زخم خورده‌اند و براي شکست اين زنجير بردگي آماده شده‌اند، نه تنها روسيه و چين، بلکه حتي ژاپن و اروپا هم از خدا مي‌خواهند از شر دلار راحت شوند.

نقدي گفت: اگر در 6 سال گذشته تحريم‌هاي دلار وضع شده است دولت قبلي و فعلي به جاي تلاش براي گشايش دلار، طرح حذف دلار از معاملات بين‌المللي را دنبال کرده بودند، تا حالا به نتيجه رسيده بوديم، و دلار حذف شده بود.

وي افزود: مطالبه جدي بسيجيان از دولت فعلي و دولت آينده اين است که پيگيري براي حذف دلار از معاملات بين‌المللي را در دستور کار خود قرار دهند.

رئيس سازمان بسيج مستضعفين با بيان اينکه دانشجويان و اساتيد بسيجي مطالعات خوبي هم در اين زمينه انجام داده‌اند و راهکارهاي عملي را احصا کرده‌اند، تصريح کرد: اما متاسفانه کسي حاضر به شنيدن اين حرف‌هاي منطقه‌اي نشده است.

نقدي تاکيد کرد: من از بسيج دانشجويي که تا به حال خط شکن پيشرفت‌هاي راهبردي بوده است مي‌خواهيم با برگزاري همايش علمي و دعوت از صاحبنظران و برجستگان علمي براي ارائه و تبيين راهکارهاي خود را به استحضار ملت ايران برسانند و مطالبه‌گري جدي براي تحقق اين خواسته بر حق ملت را آغاز کنند.

وي اضافه کرد: اين اقتصاد، اقتصاد مقاومتي است و وابستگي به دلار جز شکست و بدبختي براي اقتصاد ما چيزي به دنبال نخواهد داشت.

رئيس سازمان بسيج مستضعفين يادآور شد: خراسان جنوبي ارزشمندترين استان کشور است و طبق افکارسنجي هفت سال اخير از سراسر کشور نشان مي‌دهد اين استان همواره خود را در جايگاه نخست در پايبندي به ارزش‌هاي انقلاب اسلامي حفظ کرده است.

نقدي گفت: اين واقعيت دستاوردهاي مهمي را براي اين استان به دنبال داشته که استحکام کانون خانواده، ميزان اندک بزه‌هاي اجتماعي، پايين‌ترين ميزان جرم دخانيات، آرامش و امنيت ممتاز با وجود قرار داشتن در يک مرز طولاني جرم‌خيز از جمله اين دستاوردها است.

وي با بيان اينکه از جمله مهم‌ترين مسائل امروزه بحث اقتصاد مقاومتي است، خاطرنشان کرد: از فعاليت‌هاي ارزنده سپاه خراسان جنوبي در عرصه اقتصاد مقاومتي و کمک شايسته بسيج استان به ايجاد اشتغال براي جوانان تشکر مي‌کنم.

انتهاي پيام/1026ج

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر