آخرین اخبار
 
کد مطلب: 105878
رسايي جاسوس هسته‌اي را معرفي کرد
تاریخ انتشار : 1395/06/03 08:36:58
نمایش : 1708
نماينده سابق مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي در پستي در صفحه اينستاگرام خود طي يادداشتي از جاسوسي يک فرد در وزارت خارجه پرده برداشت.
به گزارش منطقه آزاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، "حميد رسايي" نماينده سابق مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي در پستي در صفحه مجازي خود در اينستاگرام طي يادداشتي از جاسوسي يک فرد در وزارت خارجه پرده برداشت.

متن يادداشت به شرح ذيل است؛

هفته گذشته جعفري دولت آبادي، دادستان تهران خبر از بازداشت يک متهم ايراني دو تابعيتي داد که با سرويس جاسوسي انگليس مرتبط بوده و گفته شد که اين فرد بازداشت شده در حوزه اقتصادي و مرتبط با ايران فعاليت مي‌کرده است.

اين هفته خبر ديگري منتشر شد که فرد دو تابعيتي بازداشت شده، علاوه بر فعاليت هاي اقتصادي دولتي و خصوصي، "مسئول يکي از کميته‌هاي مهم هيئت مذاکره کننده" و "نماينده بانک مرکزي" در اين تيم بوده است يعني همان کسي که قرار بود با مشورت خودش درباره مفاد برجام در لغو تحريمها به تيم مذاکره کننده جهت دهي کند.

يکي از عناوين اتهامي وي، دريافت حقوق از موسسات امريکايي و انگليسي (ماهانه 7000 پوند معادل 35 ميليون تومان) در ازاي تلاش هاي وي است. علاوه بر همه اين مبالغ دريافتي، وي از نگاه سخنگوي دولت، از ذخاير نظام هم بوده است (يعني حقوق نجومي مي گرفته). وزارت خارجه که در برابر توهين ها و تحقيرهاي دول غربي، خصوصا آمريکا کِز مي کند و ساکت است، درباره اين خبر شير شده و به ميدان آمده که همه اينها کذب است و هيچ کس از ستاد اجرايي برجام بازداشت نشده!

سئوال اينجاست؛ بالاخره کدام طرف راست مي گويد؟ راه حل راحت است. وزارت خارجه به جاي اينکه تکذيب کند، به اين فرد که تصوير آن را در ذيل اين پست قرار داده ام، تريبون بدهد تا با خبرنگاران مصاحبه کند. وي عضو تيم مذاکره کننده بوده و اطلاعات دقيقي در اين باره دارد که اين تصوير سلفي را هم به عنوان سند از حاشيه حضور خود در مذاکرات هسته اي منتشر کرده است. توضيحات وي مي تواند آبي بر اين آتش باشد.

اين شخص دري اصفهاني است، فردي غير بانکي با سابقه حسابداري در نهادهاي انگليسي و کانادايي! وي فارغ‌التحصيل کارشناسي ارشد حسابداري از دانشگاه نفت است.

دري، البته سابقه عضويت در جامعه و انجمن حسابداران خبره ايران، عضويت پيوسته در انجمن حسابداران خبره انگلستان و ولز (ICAEW) و عضويت در انجمن حسابداران خبره اُنتاريو در کانادا (CICA) را در رزومه دارد و اکنون مدتي است که عضو هيات مديره بانک سامان است!


وي در دوره تحريمها بانک سامان در حوزه پرداختهاي کالاهاي اساسي و دارو نقش اساسي پيدا کرد. اين البته به لطف ارتباطات ويژه خارجي هيات مديره بانک سامان است.

 دري اصفهاني داراي پاسپورت کاناداست و در حال حاضر مدير شرکت دارويي UNIVERSAL HEALTH AND PHARMA PRIVATE LIMITED در تورنتو است.

انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر