آخرین اخبار
 
کد مطلب: 105869
اردوغان:
اگر لازم باشد به سوريه هم حمله مي‌کنيم!
تاریخ انتشار : 1395/05/30 11:35:13
نمایش : 1165
رئيس جمهور ترکيه تهديد کرد در صورت لزوم، ارتش اين کشور براي هدف قرار دادن نيروهاي کُرد در شمال سوريه، به اين منطقه حمله مي‌کند.
به گزارش منطقه آزاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ روزنامه سعودي «الشرق الاوسط» در گزارشي  نوشت: رجب طيب اردوغان اعلام کرد ترکيه در صورتي که لازم ببيند، ممکن است گروه «يگان‌هاي مدافع خلق کرد،» شاخه نظامي «حزب اتحاد دموکراتيک» را هدف حمله قرار دهد. اردوغان اين گروه را شاخه سوري سازمان  «پ ک ک،» حزب کارگران کردستان، توصيف کرد که در ترکيه گروهي «تروريستي» به شمار مي رود.

بر اساس اين گزارش، اردوغان در سخناني در ديدار هيئتي از «اتحاديه سازمان هاي غير دولتي در جهان اسلام» در کاخ رياست جمهوري در آنکارا با تروريستي خواندن پ ک ک، تاکيد کرد: «اين گروه تهديدي براي ترکيه به شمار مي رود. ما با سازمان حزب تروريستي کارگران کردستان در همه مناطق ترکيه مبارزه خواهيم کرد.»

وي گروه در ادامه درباره يگان‌هاي مدافع خلق کُرد گفت اين گروه در شمال سوريه حملاتي انجام مي دهد که تهديدي براي کشورش به شمار مي رود. ترکيه در هر جايي با «تروريسم» مبارزه مي‌کند و اگر لازم باشد در شمال سوريه نيز مبارزه خواهد کرد.

رئيس جمهور ترکيه با بيان اينکه غربي‌ها انگيزه‌هاي ترکيه را درباره مبارزه با اين گروه‌هاي تروريستي درک نمي‌کنند، افزود اين کشور مي‌داند که رفتار غربي‌ها در اين خصوص صادقانه نيست.

اردوغان افزود:« ما درباره پيامدهاي ارسال اسلحه به خاک سوريه هشدار داديم و گفتيم که نيمي از اين سلاح ها به دست يگان‌هاي مدافع خلق کرد و نيمي ديگر به دست داعش خواهد افتاد، اما سخن ما را باور نکردند. آنها بعدا سلاح و مهمات خود را در دست داعش ديدند. ما اين مسئله را با تصاوير موجود به جهانيان اثبات کرديم. شما چه کسي را فريب مي دهيد؟»


انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
مسابقه کتابخوانی
 
اوقات شرعی
نشر خبر